Curtiss P-36A, Finlandia, Intech, 1:72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Curtiss P-36A, Finlandia, Intech, 1:72

Postprzez MKWJTC » czwartek, 7 marca 2019, 13:44

Ponieważ się zagapiłem i błędnie rozpocząłem wątki MS.406 i CR.714, wrzucam je na trochę wolniejsze tory, a priorytet przerzucam na kolejny samolot z "modeli za dychę". Nadal chodzi o powrót do hobby i podniesienie kwalifikacji przy wykorzystaniu nabytków kupionych za dzieciaka lub znalezionych w koszu po innych modelarzach :mrgreen:
Na warsztat biorę Curtissa P-36A/H.75 wydanego przez Hellera, Smera także jak mój egzemplarz, Intecha.

Model jest prościuteńki, więc będę mógł sobie poskrobać w plastiku.
Obrazek
Obrazek

Zastanawiam się, czy ratować pilota (jeśli starczy sił)...
Obrazek
Prościuteńki, a silnik do wymiany...
Obrazek
Nie będę się bardzo wyłamywać z trendów, będzie Fin, ale bez swastyk. Pomocą służą suche kalki Mole Military Miniatures, oraz przeszczepy od bf.109 (aktualnie w szafie, chyba):
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano poniedziałek, 9 września 2019, 07:23 przez MKWJTC, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
MKWJTC
 
Posty: 146
Dołączył(a): niedziela, 10 stycznia 2010, 14:46
Lokalizacja: CK

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Curtiss P-36A, Finlandia, Intech, 1:72

Postprzez abtb » piątek, 8 marca 2019, 07:59

Ostro!
Aż mi się łza w oku zakręciła jak popatrzyłem na wypraski z dzieciństwa :mrgreen:

Muszę przyznać że ten Fin wygląda bardzo sympatycznie. Swoją drogą to ciekawe że przez tyle lat stosują wciąż to samo kamo (np MiG 21 był wypisz wymaluj tak samo maziany)
Skoro będziesz rzeźbił środek to aż korci mnie zapytać czy nitowanie też będziesz odtwarzał? W końcu przebieg szwów nitowych już masz na modelu także byłoby z górki. A efekt końcowy będzie na pewno sympatyczny :D
Zasiadam w pierwszym rzędzie i czekam na postepy
abtb

Zimna Wojna 1
 
Posty: 1240
Dołączył(a): poniedziałek, 3 grudnia 2018, 08:43
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Curtiss P-36A, Finlandia, Intech, 1:72

Postprzez MKWJTC » piątek, 8 marca 2019, 09:54

Dzięki.
Myślałem nad zrobieniem nitów od nowa. Wypadałoby. Na pewno będę trasował kilka linii, to może zgolę wszystko i przenicuję (pierwszy raz by był :D).
No konsekwencja jest fajna w kamuflażu, choć myślałem nad jednolicie zielonym. Coś fajnego, innego, jak wczesne Fiaty G.50 w Finlandii, ostatecznie znalazłem trzy maszyny bez swastyk i w tym kierunku pójdę.
Swoją drogą, co do konsekwencji, to jak się zabiorę za odrzutowce, myślałem nad Migiem w polskim khaki, F-4 przecierany jak w czasie Wielkiej Wojny wyglądałby nieziemsko!
Avatar użytkownika
MKWJTC
 
Posty: 146
Dołączył(a): niedziela, 10 stycznia 2010, 14:46
Lokalizacja: CK

Re: Curtiss P-36A, Finlandia, Intech, 1:72

Postprzez abtb » piątek, 8 marca 2019, 10:24

Nity oczywiście do zgolenia :mrgreen:
A potem tylko jazda nitowadłem 0,75mm i będzie cacy

Obrazek

Obrazek

Efekt wart poświęcenia odrobiny czasu na zabawę :P
PRZEPRASZAM za zaśmiecanie wątku fotkami swoich ulepów ale chodziło mi o pokazanie jak to wygląda na różnych kolorach
abtb

Zimna Wojna 1
 
Posty: 1240
Dołączył(a): poniedziałek, 3 grudnia 2018, 08:43
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Curtiss P-36A, Finlandia, Intech, 1:72

Postprzez MKWJTC » piątek, 8 marca 2019, 10:46

Dobrze, dobrze, takie śmieci chętnie przyjmę na oczy. Wieczorem, albo w sobotę zaczynam i zobaczymy gdzie dolecę.
Avatar użytkownika
MKWJTC
 
Posty: 146
Dołączył(a): niedziela, 10 stycznia 2010, 14:46
Lokalizacja: CK

Re: Curtiss P-36A, Finlandia, Intech, 1:72

Postprzez dewertus » piątek, 8 marca 2019, 12:11

abtb napisał(a):Swoją drogą to ciekawe że przez tyle lat stosują wciąż to samo kamo (np MiG 21 był wypisz wymaluj tak samo maziany)

Jak większość samolotów po tym jak Sowieci poluzowali im nadzór. Finowie nie zmieniali ani doktryny użycia lotnictwa ani krajobraz im się specjalnie nie zmienił od lat 40 XXw... Stosują kamo takie jakie im się sprawdziło i jak widać dalej sprawdza :D

abtb napisał(a):będzie Fin, ale bez swastyk. Pomocą służą suche kalki Mole Military Miniatures, oraz przeszczepy od bf.109

Szkoda, że powojenny - nie licząc Bf-109G pozostałe samoloty w "powojennym" malowaniu były ... nudne. Właśnie "pełne zielone" są ciekawe ze względu na różnice w malowaniu spodu, elementów szybkiej identyfikacji czy oznaczeń kluczy/maszyn. Przy Fińskich Hawkach musisz uważać na różnice jakie występowały pomiędzy samolotami z różnych źródeł i transzy. W kilku wątkach już o tym pisałem.

Co chcesz "przeszczepić" z Mietka - rondle? Nie ten wymiar...

Niestety teraz mam remont więc wszystkie graty mam spakowane w kartony i wywiezione do znajomych garażu - nie poratuję prawidłowymi kalkami (1/72 to nie moja skala więc u mnie i tak leżą...)
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 00:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Curtiss P-36A, Finlandia, Intech, 1:72

Postprzez abtb » piątek, 8 marca 2019, 12:25

dewertus napisał(a):abtb napisał(a):
będzie Fin, ale bez swastyk. Pomocą służą suche kalki Mole Military Miniatures, oraz przeszczepy od bf.109


To akurat napisał autor "projektu" Ja w tym palców nie maczałem :mrgreen:
A gotowego Fina w tym malowaniu można kupić z Az- Modelu. Z drugiej strony rondle można wypsikać - wyjdzie bardziej naturalnie niż kalka :)
abtb

Zimna Wojna 1
 
Posty: 1240
Dołączył(a): poniedziałek, 3 grudnia 2018, 08:43
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Curtiss P-36A, Finlandia, Intech, 1:72

Postprzez MKWJTC » piątek, 8 marca 2019, 13:00

dewertus napisał(a):...Co chcesz "przeszczepić" z Mietka - rondle? Nie ten wymiar...

Przyznaję, że mierzyłem na sucho na oko. Lekko krzywe (tak o ,5mm) rondele z bf-109 Italeri wydawały się dobre. Korzystałem ze zdjęć egzemplarzy 650, 574, 578, 585 ze Suomen Ilmavoimien Historia 05. No ale po to jest forum i koledzy po przejściach, żeby iść w ich ślady :mrgreen:

abtb napisał(a):...Z drugiej strony rondle można wypsikać - wyjdzie bardziej naturalnie niż kalka :)

Prawda, prawda. Ale najpierw decyzja co do pryszczy pod podkładem.
Avatar użytkownika
MKWJTC
 
Posty: 146
Dołączył(a): niedziela, 10 stycznia 2010, 14:46
Lokalizacja: CK

Re: Curtiss P-36A, Finlandia, Intech, 1:72

Postprzez dewertus » piątek, 8 marca 2019, 23:01

obaczymy jak Ci będzie szło - może uda mi się skończyć remont zanim skończysz model - to poszukam kalek do 72...
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 00:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Curtiss P-36A, Finlandia, Intech, 1:72

Postprzez MIRO » piątek, 8 marca 2019, 23:43

dewertus napisał(a):obaczymy jak Ci będzie szło - może uda mi się skończyć remont zanim skończysz model - to poszukam kalek do 72...

Patrząc na te wypraski to nie mam wątpliwości, że zdążysz z tym remontem ;o)
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 09:36
Lokalizacja: Opole

Re: Curtiss P-36A, Finlandia, Intech, 1:72

Postprzez MKWJTC » sobota, 9 marca 2019, 09:12

dewertus napisał(a):obaczymy jak Ci będzie szło - może uda mi się skończyć remont zanim skończysz model - to poszukam kalek do 72...

Dzięki z chęcią położę łapę :mrgreen:

MIRO napisał(a):Patrząc na te wypraski to nie mam wątpliwości, że zdążysz z tym remontem ;o)

Dzięki :P
Niestety poza skrobaniem i rzeźbieniem trzeba zajmować się innymi sprawami. No ale zobaczymy. Już wystartowałem :D
Avatar użytkownika
MKWJTC
 
Posty: 146
Dołączył(a): niedziela, 10 stycznia 2010, 14:46
Lokalizacja: CK

Re: Curtiss P-36A, Finlandia, Intech, 1:72

Postprzez MKWJTC » niedziela, 10 marca 2019, 13:49

Jest już po południu, nad Kielcami warstwa chmur, słońce było do 10:00... o właśnie przebija.
Jest postęp, choć zdjęcia robiłem pod koniec pracy.
Inaczej niż u Mikołaja75 i jego Guizhou FT-7, moja tablica przyrządów nie jest wielkim osiągnięciem techniki modelarskiej, niemniej jest postęp. Myślę, że kolejny egzemplarz byłby lepszy, ale na razie wystarczy.
Obrazek

Większość tego co dzieli i wystaje jest już zamontowana.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na prawej połówce zatkałem niepotrzebny wlew paliwa. Zaszpachluję go przed dodaniem drążka sterowego i malowaniem kokpitu. Jeśli pomalowany kokpit będzie wyglądał choć odrobinę dobrze, pomyślę nad otwarciem owiewki na stałe.
Ostatnią rzeczą jaką zrobiłem były niby-nity na prawej ściance od góry. Są wklęsłe, ale na następnych modelach zamierzam je, oraz pokrętła robić poprzez nakłuwanie cyrklem od tylnej strony. Zobaczymy czy metoda zda egzamin.

No. To teraz może wyjdę do ogrodu, pooddychać powietrzem, sprawdzić czy nocny alert RCB był zasadny.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 9 września 2019, 07:25 przez MKWJTC, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
MKWJTC
 
Posty: 146
Dołączył(a): niedziela, 10 stycznia 2010, 14:46
Lokalizacja: CK

Re: Curtiss P-36A, Finlandia, Intech, 1:72

Postprzez Łukasz_K » niedziela, 10 marca 2019, 20:09

Wygląda całkiem nieźle.
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Curtiss P-36A, Finlandia, Intech, 1:72

Postprzez LordDisneyland » czwartek, 28 marca 2019, 21:51

Tegom się nie spodziewał- Dalekowie w służbie ludzkości :)

Mógłbyś napisać, gdzie nabyłeś te letrasety MoleMilitary?
Born to lose - out to lunch
- Ian "Lemmy" Kilmister
Avatar użytkownika
LordDisneyland
 
Posty: 904
Dołączył(a): piątek, 25 kwietnia 2008, 11:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Curtiss P-36A, Finlandia, Intech, 1:72

Postprzez MKWJTC » poniedziałek, 9 września 2019, 00:42

LordDisneyland napisał(a):Tegom się nie spodziewał- Dalekowie w służbie ludzkości :)

Mógłbyś napisać, gdzie nabyłeś te letrasety MoleMilitary?


Przepraszam za późną odpowiedź.
Kilka figurek doktorowych mam z brytyjskiego ebay'a, kiedyś były chyba po ok 25 zł, w przeliczeniu, ale najwięcej z allegro.
Avatar użytkownika
MKWJTC
 
Posty: 146
Dołączył(a): niedziela, 10 stycznia 2010, 14:46
Lokalizacja: CK


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości