Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez xmen » poniedziałek, 11 marca 2019, 08:38

Raczej nie bo wymiar to wymiar.Zależy co będziesz malował.Podobno dysza 0,3 jest bardziej uniwersalna.Przy moich modelach (samoloty 1:72) dysza 0,2 wystarcza w zupełności.Ważne też jakimi farbami będziesz malował ale tutaj to mądrzejsi ode mnie muszą się wypowiedzieć.
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1138
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 10:02

Reklama

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez dide » poniedziałek, 11 marca 2019, 09:47

samoloty 1:48, farby Tamiya i Gunze ewentualnie Hataka. Cena praktycznie identyczna ps-270 i ps-298. Infiniti sobie odpuszczam :->
dide
 
Posty: 9
Dołączył(a): poniedziałek, 15 sierpnia 2016, 21:42

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez Thalgonis » poniedziałek, 11 marca 2019, 09:52

dide napisał(a):samoloty 1:48, farby Tamiya i Gunze ewentualnie Hataka. Cena praktycznie identyczna ps-270 i ps-298. Infiniti sobie odpuszczam :->


Tak samo u mnie. Próbowałem różnych od Vallejo Air po MissionModels a i tak wyszło, że do mojego PS-289 idealne są tamki albo gunziaki. Hataki jeszcze nie sprawdzałem ale mam zestaw pomarańczowy i czeka na swoją kolej :D
Można by przyjąć, że japończyki wymagają japońskich farbek do bez problemowej pracy ;o)
Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek
Thalgonis

Transport
 
Posty: 1365
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 16:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez cooper69 » poniedziałek, 11 marca 2019, 09:58

dide napisał(a):samoloty 1:48, farby Tamiya i Gunze ewentualnie Hataka. Cena praktycznie identyczna ps-270 i ps-298. Infiniti sobie odpuszczam :->


Kupuj PS-289 z 0.3 - i nie patrz się na skalę bo to wg. mnie sztuczny podział.
Bez aircap-a jesteś w stanie dżapańczykiem robić tak cienkie linie, że się zdziwisz...
Jak będziesz już artystą i wyczuwał niuanse kupisz coś pokroju Iwata Custom Micron.
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 862
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 10:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez dide » poniedziałek, 11 marca 2019, 10:02

cooper69 napisał(a):
dide napisał(a):samoloty 1:48, farby Tamiya i Gunze ewentualnie Hataka. Cena praktycznie identyczna ps-270 i ps-298. Infiniti sobie odpuszczam :->


Kupuj PS-289 z 0.3 - i nie patrz się na skalę bo to wg. mnie sztuczny podział.
Bez aircap-a jesteś w stanie dżapańczykiem robić tak cienkie linie, że się zdziwisz...
Jak będziesz już artystą i wyczuwał niuanse kupisz coś pokroju Iwata Custom Micron.


Mówisz i masz...biere :D
dide
 
Posty: 9
Dołączył(a): poniedziałek, 15 sierpnia 2016, 21:42

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez xmen » poniedziałek, 11 marca 2019, 10:08

Bardziej myślałem w drugą stronę. ;o) Dyszą 0.3 wg.mnie łatwiej pomalować większe powierzchnie. :mrgreen:
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1138
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 10:02

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez dide » poniedziałek, 11 marca 2019, 10:18

To co PS-289 z 0.3 nie nada się do detali?
dide
 
Posty: 9
Dołączył(a): poniedziałek, 15 sierpnia 2016, 21:42

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez xmen » poniedziałek, 11 marca 2019, 10:24

Nada się.Tak jak napisał "cooper69"".Bierz 289.
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1138
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 10:02

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez dide » poniedziałek, 11 marca 2019, 10:30

ok ok :D
I mówicie, że skończa sie problemy z wiecznie zapychającą się dyszą i wymiana tejże raz do roku.
Zaopatrz\yć sie tez w jakieś dżinksy dodatkowe do czyszczenia tego Procona?
Cosik polecacie?
Chyba że macie gdzieś dobry sklep (w Polsce) gdzie są aktualnie na stanie oprócz mrhobby.pl
dide
 
Posty: 9
Dołączył(a): poniedziałek, 15 sierpnia 2016, 21:42

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez Thalgonis » poniedziałek, 11 marca 2019, 10:40

dide napisał(a):ok ok :D
I mówicie, że skończa sie problemy z wiecznie zapychającą się dyszą i wymiana tejże raz do roku.


Warunek: przechodzisz na farbki tamki lub gunze
Inne niestety, też potrafią przytkać.
Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek
Thalgonis

Transport
 
Posty: 1365
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 16:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez Atlis » poniedziałek, 11 marca 2019, 10:42

Jeśli będziesz używać błota do malowania, to się nie skończą nigdy.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez dide » poniedziałek, 11 marca 2019, 10:45

No właśnie uzywam Tamki i Gunze (ewentualnie Hataka bo mają fajne zestawy tematyczne) chciałem Mig-owe ale to shit jakis jest. Aaaa mam jeszcze od groma metalizerów ModelMastera.
dide
 
Posty: 9
Dołączył(a): poniedziałek, 15 sierpnia 2016, 21:42

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez cooper69 » poniedziałek, 11 marca 2019, 10:48

Do smarowania igły Badger Regdab needle juice.

Do czyszczenia w drogerii - szczoteczki do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych

W sklepie zaopatrzenia dentystów sączki papierowe - idealne do czyszczenia jakichkolwiek dysz
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 862
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 10:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez arhtus » poniedziałek, 11 marca 2019, 11:32

Atlis napisał(a):
dide napisał(a):gdzieś wyczytałem że dysza 0,3 w Proconie to to samo co 0,2 e H&S.


Bez przesady :-)


Trochę w tym prawdy jednak jest, bo po pierwszym użyciu z dyszy 0,2mm H&S robi się jakieś 0,25mm :D
Infinity ja bym nie kupił, wolałbym już Evolutiona jakby to miał być jednak jakiś H&S, no i w cenie takiej Infinity 2w1 mamy np dwa procony 0,2mm i 0,3mm, ja tam wolałbym mieć dwa dobre aerki niż jeden "uniwersalny"
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): piątek, 14 listopada 2014, 23:03

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez HK » poniedziałek, 11 marca 2019, 11:49

arhtus napisał(a):
Atlis napisał(a):
dide napisał(a):gdzieś wyczytałem że dysza 0,3 w Proconie to to samo co 0,2 e H&S.


Bez przesady :-)


Trochę w tym prawdy jednak jest, bo po pierwszym użyciu z dyszy 0,2mm H&S robi się jakieś 0,25mm :D
Infinity ja bym nie kupił, wolałbym już Evolutiona jakby to miał być jednak jakiś H&S, no i w cenie takiej Infinity 2w1 mamy np dwa procony 0,2mm i 0,3mm, ja tam wolałbym mieć dwa dobre aerki niż jeden "uniwersalny"

Ja mogę tylko powiedzieć, że moją Hansą 0.2 (made by H&S) nie namaluję cieńszych linii niż PS-289 z dyszą 0.3. Hansa w dodatku jest bardziej skomplikowana w regulacji, z uwagi na "fixed double action". Za to Hansą trochę łatwiej operować przy detalach, bo jest znacząco lżejsza od Procon-a (92 gramy kontra 120 gram) i ma krótszą przednią część.
Też polecam PS-289 jeśli ma być jedynym aerografem. Jeśli dwa aerografy, to raczej dokupiłym PS-290 do łatwiejszego malowania powierzchni. Jeśli więcej aerografów to CM-B, Olympos z mniejszym zbiornikiem albo PS-770 czy nawet Infinity do detali.
A jak ktoś ma fioła na punkcie aerografów, to śmiało niech bierze więcej. Zastosowanie zawsze się znajdzie. A to zapasowy, a to do metalizerów, a to do białej farby itp.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 11 marca 2019, 11:59 przez HK, łącznie edytowano 1 raz
Hendryk
HK
 
Posty: 514
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 10:07

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości