SZLIFIERKA LUND

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

SZLIFIERKA LUND

Postprzez radoslaw6363 » czwartek, 14 marca 2019, 08:22

W miejscu pracy posługujemy się takim oto sprzętem nazywa się LUND i jest rozprowadzany przez Wrocławską firmę TOYA ! Nie jest to żaden markowy drogi produkt :) Wytrzymuje długo przy obróbce aluminium i kosztuje ok. 100 zł .A że szef zakupił całe pudło tego sprzętu ,zapytałem czy nie mógłbym kupić u Niego jednej :) A że mam szefa jakiego mam ,to dostałem w prezencie ;o)
Obrazek

Obrazek
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Reklama

Re: SZLIFIERKA LUND

Postprzez cooper69 » czwartek, 14 marca 2019, 09:51

Darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby...
Ale jakbym miał znów zapłacić bez wahania wybrałbym Proxxona Micromot 50/E
Miałem 3 różne podobne wynalazki i o ile do prac domowych były bardzo ok to w modelarstwie niestety komfort pracy jakbym zamiast nożyka Olfy używał noża Stanleya. Stanley bardzo fajny i solidny ale w modelarstwie używam go do... otwierania paczek albo samego ostrza do podważania blaszek.

I w mojej opinii nie chodzi o zniechęcanie/krytykowanie zakupów. Na własnej skórze przekonałem się, że Proxxon to jedno z tych narzędzi, z których zakupu jestem zadowolony w 100%, a poza tym nie jest jakoś kosmicznie drogi.
Ostatnio edytowano czwartek, 14 marca 2019, 10:41 przez cooper69, łącznie edytowano 1 raz
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 862
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 10:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: SZLIFIERKA LUND

Postprzez waran » czwartek, 14 marca 2019, 10:10

podzielam opinię.
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 07:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: SZLIFIERKA LUND

Postprzez radoslaw6363 » czwartek, 14 marca 2019, 11:51

Mój szef nie żałuję na nowe obrabiarki CNC ! a jak mówi Ferdek Kiepski to nie są tanie rzeczy ! Wkrętarki tylko Hilti ;o)
A szlifiereczki tylko LUND :lol: Dlaczego ?
Dlatego że może się nie zna :?:
Pracują długo , jak się zepsuje to bierze się nową ;o) Firmę ma od lat i widocznie ,,markowe'' sprzęty się nie opłacają.
Jeżeli ktoś jeździ samochodem tylko do sklepu i przedszkola ,nie musi od razu kupować Porsche :mrgreen: Ale kto bogatemu zabroni :idea:
Wiem że wielu kolegów używa sprzętu do pielęgnacji paznokci i dają radę .
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: SZLIFIERKA LUND

Postprzez cooper69 » czwartek, 14 marca 2019, 11:59

To pierw sprawdź ile kosztuje, a potem pisz dyrdymały o bogactwie... taka luźna uwaga.

U mojego ulubionego optyka ostatnio zauważyłem Micromota, chwilę pogadałem i na pytanie czy jest zadowolony i używa odpowiedział, że jest bardzo zadowolony i niedługo kupuje nowy bo ten zaczął wykazywać jakieś oznaki zużycia po... 15 latach bezawaryjnej pracy.
Także zdecydowanie niewarto parafrazując wypowiedź używać nowe Porsche w cenie nowego Sandero ;)
Ostatnio edytowano czwartek, 14 marca 2019, 12:09 przez cooper69, łącznie edytowano 1 raz
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 862
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 10:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: SZLIFIERKA LUND

Postprzez Artur Rzepka » czwartek, 14 marca 2019, 12:02

Właśnie zainwestowałem w sprzęt do paznokci. Mnie tylko wystarczy regulacja obrotów od prawie zera i ściąganie plastiku, dziewczyna też powinna być zadowolona. Oczywiście głównie drugi powód się liczy 8-)
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 14:02
Lokalizacja: W-wa

Re: SZLIFIERKA LUND

Postprzez radoslaw6363 » czwartek, 14 marca 2019, 12:13

Powiem tak ;o) Jak ktoś lubi strzelać do komara z armaty to czemu nie ;o) Ja będę tym czymś ,czasami obrabiał tworzywo sztuczne i wystarczy !
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: SZLIFIERKA LUND

Postprzez cooper69 » czwartek, 14 marca 2019, 12:13

Artur Rzepka napisał(a):Właśnie zainwestowałem w sprzęt do paznokci. Mnie tylko wystarczy regulacja obrotów od prawie zera i ściąganie plastiku, dziewczyna też powinna być zadowolona. Oczywiście głównie drugi powód się liczy 8-)


Też miałem taką koncepcję :)
Ale jak zobaczyłem, że porządna pchińska szlifierka do pazurków jest bardzo zbliżona cenowo do zestawu Proxxona
(50/E + NG 2/E) to zamówiłem sobie na urodzinki :)

PS. Moja nie piłuje/poleruje pazurków więc nie miałem "problemu politycznego" :P
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 862
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 10:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: SZLIFIERKA LUND

Postprzez cooper69 » czwartek, 14 marca 2019, 12:15

radoslaw6363 napisał(a):Powiem tak ;o) Jak ktoś lubi strzelać do komara z armaty to czemu nie ;o) Ja będę tym czymś ,czasami obrabiał tworzywo sztuczne i wystarczy !


Znaczy MUSI być po Twojemu :D

TWOJE NIEZBYWALNE PRAWO
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 862
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 10:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: SZLIFIERKA LUND

Postprzez radoslaw6363 » czwartek, 14 marca 2019, 13:02

"Moja jest tylko racja, i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: SZLIFIERKA LUND

Postprzez Vierbein » czwartek, 14 marca 2019, 13:05

Przy okazji tej dyskusji mam pytanie: jaka jest optymalna prędkość obrotowa dla plastiku, zeby go nie stopić i mieć nad procesem kontrolę? Proxxony i Dremele zaczynają chyba od 5000 obrotów.

Ostatnio pojawił się na rynku nowy (a może tylko ja tak myślę) mały i dość tani (ok.200 zł) Dremel Stylo+
Obrazek
https://www.narzedzia.pl/multiszlifierka-z-akcesoriami-15szt-dremel-stylo,79805.html

Czy ktoś miał z tym styczność? Czy byłaby to prostsza alternatywa dla duetu Proxxon 50/E + NG 2/E?

EDIT: acha, i czy do takiego Dremela można wsadzać frezy inne niż firmowe? Bo zostaly mi po tym chińczyku...

Ja przez lata uzywałem z powodzeniem malutkiego chińczyka "no name" bez regulacji, ale z zestawem frezów. Jednak w końcu się roztelepał i wtyczka mu się też rozleciała. Nie mam pojęcia, na jakich obrotach pracował, ale chyba dość wolno, bo plastiku nie topił.
PORTFOLIO
"The nice thing about P.C.10 is nobody can prove you wrong"
Avatar użytkownika
Vierbein

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 290
Dołączył(a): środa, 20 czerwca 2012, 09:57
Lokalizacja: znowu Stambuł

Re: SZLIFIERKA LUND

Postprzez Atlis » czwartek, 14 marca 2019, 13:18

Micromot 50 s NG5 zaczyna się w okolicach 500 obrotów.

Frezy pasują do wszyskich wszyskie.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: SZLIFIERKA LUND

Postprzez cooper69 » czwartek, 14 marca 2019, 13:22

Najbezpieczniejsze jest między 500 a 1000 obr./min. i jak popatrzyłem w specyfikację to tam minimalna prędkość to 5000 obr./min. więc stanowczo za dużo - szkoda kasy (Proxxon wyjdzie niedużo drożej)

5000 początkowe to klasyczny początek zakresu wszystkich standardowych i budżetowych urządzeń.
Jak potrzebujesz tanie i dość dające radę (za tą cenę) narzędzie to kup Velleman VTHD01 i podłącz do zasilacza 9V - miałem takie coś jakiś czas i pomimo nienajlepszej jakości (bicie futerka uniemożliwiające pracę wiertłami/frezami 0.3) do szlifowania dawało radę.

PS.
W tym Lund obroty zaczynają się od 10 000 także do aluminium jak najbardziej. Sieciowa (220V) Parkside (marka własna Lidla) pewnie ma podobnie. To są bardzo dobre narzędzia do okazjonalnego majsterkowania ale zakres minimalnych obrotów czyni je wątpliwymi do modelarstwa.
Ostatnio edytowano czwartek, 14 marca 2019, 13:32 przez cooper69, łącznie edytowano 1 raz
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 862
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 10:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: SZLIFIERKA LUND

Postprzez Łukasz_K » czwartek, 14 marca 2019, 13:25

radoslaw6363 napisał(a):"Moja jest tylko racja, i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"


Moim zdaniem to jest tak jak z aero, piwatą za 60pln też model pomalujesz. ( a propo jaki masz aerograf ;o) ?)
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: SZLIFIERKA LUND

Postprzez Thalgonis » czwartek, 14 marca 2019, 14:33

A tak trochę około przedmiotu tematu: czy można (albo raczej - czy jest sens) używać do takich robótek skrawających takiego czegoś od Tamiyi (Handy Drill) <https://www.mojehobby.pl/products/Electric-Handy-Drill.html>? Czy raczej to jest TYLKO do wiercenia?
Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek
Thalgonis

Transport
 
Posty: 1365
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 16:51
Lokalizacja: Kalisz

Następna strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości