Pierwszy model okrętu

Chcesz zacząć przygodę z modelarstwem? A może wracasz po długiej przerwie? Masz pytania wątpliwości? Pamiętaj kto pyta nie błądzi!

Pierwszy model okrętu

Postprzez Krysztek92 » niedziela, 3 marca 2019, 16:08

Witam,
Po dłuższej przewie mojej krótkiej przygody modelarskiej (2013) postanowiłem powrócić do tego pięknego hobby. Jestem już na etapie zbierania i dokupowania najpotrzebniejszych narzędzi modelarskich.
Przyszedł czas na wybór pierwszego modelu do sklejenia, pomalowania i testowania technik weatheringu.
Wcześniej robiłem pancerkę, teraz pragnę przejść na okręty wojenne(biorące udział w II WW). Skala najlepiej łatwiejsza 1:350, ale widząc ceny niektórych zestawów może być także 1:700.
Wiem że może porywam się z motyka na słonce ,ale chciałbym także żeby były w nim jakieś elementy fototrawione, dla zdobycia wprawy. Mogą być do dokupienia oddzielnie.
Za wszystkie odpowiedzi dziękuje, jestem chętny na każde sugestie.

Pozdrawiam
Krysztek92
 
Posty: 32
Dołączył(a): sobota, 19 października 2013, 22:19

Reklama

Re: Pierwszy model okrętu

Postprzez kasprzyk » poniedziałek, 18 marca 2019, 11:07

Cześć,
Kiedyś miałem podobny dylemat. W wielu artykułach polecano Tamiya 78012 US Destroyer DD445 Fletcher 1:350 jako łatwy zestaw dla początkujących. Można go jeszcze dostać na allegro.

Może coś z Dragon/Cyber Hobby. Mają dość proste okręty Z-29 do Z-49 w edycjach razem z blaszką.

W 1:700 ciekawy jest New Jersey z Tamiyi.

Hasegawa też robi dobre okręty.
Avatar użytkownika
kasprzyk
 
Posty: 235
Dołączył(a): sobota, 29 marca 2008, 14:48
Lokalizacja: Wrocław/Racibórz


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - jak zacząć?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości