Alpejska Zima - skala N (1:160)

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Alpejska Zima - skala N (1:160)

Postprzez Stroju » niedziela, 28 kwietnia 2019, 20:11

Mała dioramka która powstała z pozostałości po 'Alpejskiej Sielance', ścinki sklejki, fragment mostu, drzewka, figurki, to wszystko mi zostało, wystarczyło dokupić portal tunelu. Pomysł był na dioramkę - plan do zdjęć, dlatego wyższa niż szersza, ale też po oprawieniu w gablotkę może ją powiesić jako obrazek - płaskorzeźbę na ścianę. Prawie już gotowa, ale drzewka będę chyba wymieniał na inny bo te zafarbowały śnieg od rozwodnionego kleju.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Stroju
 
Posty: 526
Dołączył(a): sobota, 17 stycznia 2009, 10:10

Reklama

Re: Alpejska Zima - skala N (1:160)

Postprzez Tomek Rogala » poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 07:52

Mega. Jest na co popatrzeć i co podpatrzeć. Bardzo fajnie wyszła woda. Ci faceci stoją na przysypanym śniegiem zamarzniętym strumieniu? Odważnie :) Świetny jest ten kontrast plecaków z otoczeniem.
Sporo śniegu spadło, może warto byłoby troszeczkę ocukrzyć też te chude krzaczki.

Czy Twoje dioramy łączą się w jakąś modułową przejezdną całość, czy też każda jest osobną dioramą? Pytam, bo mam zmagazynowane sporo kolejowego towaru, zawsze chciałem go zebrać w jeden duży tort, ale może pojedyncze dioramy byłyby lepszą metoda na jego zagospodarowanie?

Jeszcze jedno pytanie, tradycyjne w takim wątku - z czego śnieg?
Ostatnio edytowano poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 09:47 przez Tomek Rogala, łącznie edytowano 1 raz
Tomek Rogala
 
Posty: 96
Dołączył(a): poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 13:32

Re: Alpejska Zima - skala N (1:160)

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 09:04

Świetne!
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9933
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Alpejska Zima - skala N (1:160)

Postprzez Stroju » poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 17:47

Sam nie raz wchodziłem w górach na zamarznięty strumień, czasami inaczej nie da się przejść :D Ale fakt to ryzykowne, choć akurat w świecie tej dioramy, gdy wodospad jest zamarznięty na kamień to strumień też mocno trzyma.

Co do techniki śniegu. Zrobiony jest z sody, wiązanej rozcieńczonym Water Effectem od Vallejo, choć po fakcie dowiedziałem się od kolegów z za granicy że nie powinno się używać sody do modeli, bo jest zbyt reaktywna, bazując na doświadczeniach modelarzy którym po paru latach soda zaczęła reagować z farbą, tworzyć brunatne zacieki, żółknąć i ogólnie robić coś dziwnego. Nie mniej ja mam dwie dioramy z takim śniegiem które mają ponad 10 lat i w zasadzie nic się z nimi nie stało, nawet kolor się nie zmienił, możliwe że reakcje zachodzą z farbami olejnymi jak Humbrole, bo opowieści mogą mieć już sporo lat, ja natomiast używałem głównie akryli, albo pigmentów. (poza tym to zagranica, to oni mogą wiedzieć, to nie to co my tutaj :lol: )
Ale przy następnym zimowy projekcie może rozejrzę się za czymś innym.
Avatar użytkownika
Stroju
 
Posty: 526
Dołączył(a): sobota, 17 stycznia 2009, 10:10

Re: Alpejska Zima - skala N (1:160)

Postprzez Tomek Rogala » poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 19:56

Dziękuję za odpowiedź.
Pytałem, bo zastanawia mnie, że przy zalewie tak chętnie używanej do niemal wszystkiego hiszpańskiej chemii nie spotkałem jeszcze nikogo, kto by się przyznał do Terrain Snow, Snow Sprinkles i Snow Microballoons na swojej dioramie. To, że nie spotkałem, nie znaczy, że nikt tego nie używa. Ale jednak wciąż soda i soda, co pobudziło moją ciekawość. Podobnie nie spotkałem fana Snow Flakesów Woodlanda - używałeś może któregoś z wyżej wymienionych specyfików?

Co do ryzykantów, to nie obawiam się, że się zarwą :) Lód pod śniegiem nadal jest lodem i panowie stoją na torze bobslejowym tuż nad przepaścią, patrząc na nich mam dreszcze i słyszę już Krzyk Wilhelma :D
To absolutnie nie jest krytyka, raczej smaczek tej dioramy - groza, groza...
Tomek Rogala
 
Posty: 96
Dołączył(a): poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 13:32

Re: Alpejska Zima - skala N (1:160)

Postprzez Stroju » niedziela, 5 maja 2019, 15:47

Słyszałem że ktoś polecał właśnie śnieg Woodlanda, i to nie jeden głos, lubię ich gąbki na zieleń to może coś więcej sprawdzę w temacie tego produktu.
Avatar użytkownika
Stroju
 
Posty: 526
Dołączył(a): sobota, 17 stycznia 2009, 10:10

Re: Alpejska Zima - skala N (1:160)

Postprzez KR77 » niedziela, 5 maja 2019, 19:13

Przy następnej zimowej scence dodaj taką figurkę :mrgreen:

Obrazek
Avatar użytkownika
KR77
 
Posty: 1377
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2016, 14:07


Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości