Caudron CR.714, Mistercraft, 1:72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Caudron CR.714, Mistercraft, 1:72

Postprzez MKWJTC » poniedziałek, 4 marca 2019, 15:45

Po kilku latach przerwy (nie że nie mam innych obowiązków) wracam do modelarstwa. Zamierzam się tu zrelaksować, a na pierwszy ogień idzie większości dobrze znany Caudron CR.714 Cyclone. Oryginał Hellera, przepakowany przez ZTS a obecnie Mistercrafta. Na pierwszy ogień (zamiast dokończyć dwa poprzednie projekty, zaczęte na tym forum) wybrałem ten samolocik z prostego, przyziemnego powodu. Kupiłem go bo był tani, a co to dycha dla oprycha. Dziś już nie kupuję takich rzeczy, ale wyrzucić szkoda, dać komuś nie ma po co, więc jeśli mi tu dobrze pójdzie rozpocznę całą serię „modeli za dychę”, nabiorę trochę pewności siebie, fachu i dopiero rozpocznę fajniejsze maszyny.
Przy okazji konkursu „Reszta Świata” wybrałem maszynę z Finlandii.
Obrazek
Profil ⓒJouni Ronkko 'Jones' na Wings Palette
Życzcie mi powodzenia. Galerię wstydu zaczynam od wnętrza kabiny.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano poniedziałek, 9 września 2019, 07:20 przez MKWJTC, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
MKWJTC
 
Posty: 146
Dołączył(a): niedziela, 10 stycznia 2010, 14:46
Lokalizacja: CK

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Caudron CR.714, Mistercraft, 1:72

Postprzez Mikolaj75 » poniedziałek, 4 marca 2019, 21:50

MKWJTC - to absolutnie nie jest skierowane do Ciebie personalnie, ale uważam, że jest problem regulaminowy - to samo dotyczy Moranów. Modele są już rozpoczęte w stopniu istotnym. Wiem, że minęły już 3 miesiące, ale ponieważ u kolegi coopera69 temat był egzekwowany, to zasada fairplay i równego traktowania wszystkich uczestników wymaga przedyskutowania sprawy. U coopera zabierałem głos, czego jak ufam nie ma mi za złe, stąd uważam za konieczne zabrać go i tu.
Przepraszam zatem, ale niestety sprzeciw :cry:
Mikolaj75

Animal Planet
 
Posty: 534
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2014, 17:16

Re: Caudron CR.714, Mistercraft, 1:72

Postprzez potez » poniedziałek, 4 marca 2019, 22:02

jestem przeciw
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Caudron CR.714, Mistercraft, 1:72

Postprzez MKWJTC » poniedziałek, 4 marca 2019, 22:05

Mikolaj75 napisał(a):MKWJTC - to absolutnie nie jest skierowane do Ciebie personalnie, ale uważam, że jest problem regulaminowy - to samo dotyczy Moranów. Modele są już rozpoczęte w stopniu istotnym. Wiem, że minęły już 3 miesiące, ale ponieważ u kolegi coopera69 temat był egzekwowany, to zasada fairplay i równego traktowania wszystkich uczestników wymaga przedyskutowania sprawy. U coopera zabierałem głos, czego jak ufam nie ma mi za złe, stąd uważam za konieczne zabrać go i tu.
Przepraszam zatem, ale niestety sprzeciw :cry:


Rozumiem gdzie popełniłem błąd, nie pokazałem zdjęć gołych wyprasek, a od razu to co zrobiłem przez ostatnie dni. O to chodzi? Jeśli tak to w porządku, moje niedopatrzenie. Jeśli brak "zdjęcia startowego" rzeczywiście razi, to proszę o przeniesienie obu wątków do warsztatu lotniczego. I przepraszam za gapiostwo.
Avatar użytkownika
MKWJTC
 
Posty: 146
Dołączył(a): niedziela, 10 stycznia 2010, 14:46
Lokalizacja: CK

Re: Caudron CR.714, Mistercraft, 1:72

Postprzez Bolo07 » czwartek, 9 maja 2019, 23:50

Regulaminy regulaminami, a co z cuadronem ?
Czekam niecierpliwie.
Modelarstwo to nie tylko wieczorne dłubanie - to zabawa z historią.
Avatar użytkownika
Bolo07
 
Posty: 503
Dołączył(a): środa, 26 lutego 2014, 10:05
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Caudron CR.714, Mistercraft, 1:72

Postprzez MKWJTC » poniedziałek, 9 września 2019, 00:40

Bolo07 napisał(a):Regulaminy regulaminami, a co z cuadronem ?
Czekam niecierpliwie.


taaak... Przepraszam. Jestem zawalony robotą, niestety Caudron i cała reszta najwcześniej może w przerwie grudniowej. Swędzą mnie kosteczki na tyle roboty, no ale cóż, obowiązki najpierw.
Avatar użytkownika
MKWJTC
 
Posty: 146
Dołączył(a): niedziela, 10 stycznia 2010, 14:46
Lokalizacja: CK

Re: Caudron CR.714, Mistercraft, 1:72

Postprzez Azawakh » piątek, 29 listopada 2019, 00:16

Fajny kokpit. Lubię samodzielny scratch.
I like Starfighters!
Avatar użytkownika
Azawakh
 
Posty: 82
Dołączył(a): poniedziałek, 2 września 2013, 18:04
Lokalizacja: Będzin

Re: Caudron CR.714, Mistercraft, 1:72

Postprzez kawuzet » czwartek, 5 grudnia 2019, 21:27

Tylko tak dla porządku.
Twórcą form dla tych wyprasek, które pakuje Mistercraft lub ZTS Plastyk nie jest firma Heller ale nasza rodzima Spółdzielnia Rzemieślnicza "REFLEX". W latach 70-80 miała siedzibę na Szpitalnej 8 w Warszawie. Mój jako oryginał był dużo droższy i kosztował 670 zł. Była to końcówka czasów słusznie minionych.
Jeśli chodzi o Hellera to Caudrony są dostępne do dziś, a jedyny przepak hellerowskich wyprasek miał chyba Smer
pozdrawiam
Krzysiek Z
kawuzet
 
Posty: 13
Dołączył(a): niedziela, 23 listopada 2008, 00:07


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości