Złomnik zbiorowy Adasia.

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Złomnik zbiorowy Adasia.

Postprzez Adas' » wtorek, 19 lutego 2019, 14:55

Flaszki sa z Asuki. Nie wiem czy je jeszcze robia.

Ciagne dalej z pechowcem.

Zrobilem tzw. hoodpins, czyli po polsku klapoklamry? Nie wiem, w prawdziwych autach jest to raczej prosty wiehajster ktory zapobiega otwarciu sie klapy przy duzych predkosciach. Robi sie dziure w klapie, spawa pret ze szlufka do reszty auta, zamyka klape i przewleka spinke. Ot cala filozofia.

Obrazek

Problem? W zasadzie dwa. Po pierwsze, w nadzieji ze nie bede musial smarkac klejem po lakierze, przekombinowalem troche te dwa malutkie detale, bo myslalem ze wywierce wieksza dziure, i wtedy je wkleje jako calosc jak korki, pozatym chcialem to wszystko skleic niejako od spodu, tak zeby moc wcisnac te spinke w szlufke jak w realu...

Obrazek

Problem numer dwa to taki ze wszystkie elementy skladowe tego szajsu to maciupkie blyskotki, i na zywo po prostu zlewaja sie w jedna calosc, dopiero na zdjeciach widze jak to wszystko wyszlo. Oczywiscie moge teraz cala flote takich autek wyposazyc w te spinki, ktore albo wystrzelily z pesety, albo po prostu nie wyszly. Na pierwszym zdjeciu zauwazylem ze lewa jest zle wygieta, i dlatego zrobilem jeszcze z piec zanim obydwie wyszly tak identyczne jak tylko sie dalo...

Obrazek

Nastepnym detalem bylo zrobienie dwoch identycznych sprezynek ktore trzymaja tylna klape...

Obrazek

Obrazek

Podczas klejenia tych dwoch prostych dupereli, schrzanilem wszystko co tylko moglem. najpierw porobilem tluste odciski palcow na drzwiach ktore nie chcialy zejsc i musialem je ostroznie zeszlifowac i pomalowac od nowa, potem wylamalem jedno okno, i musialem znowu otwierac tego smiecia (nastepnym razem jak wylamie ta szybke to obetne okno i wkleje tylko fletnerke), przy okazji chcialem poprawic "daszek" ktory jest jak w realu tylko naklejony, i zaleznie od pogody jego rant sie wywyja, ale tylko napsulem podrapalem szare pola, powycieralem to i owo, no i jak rozkladalem model to naturalnie zgubilem jeden z tych hood pins, ktorego potem szukalem przez ponad godzine. Na szczescie kleilem to w jadalni a nie u mnie w warszatcie, i doslownie 15 minut zanim zaczalem kleic umylem podloge...

Zrobilem tez wycieraczke, auto ktore buduje ma na szczescie tylko jedna. Ja wiem ze mozna kupic fototrawione, ale nie dosc ze te ktore znam ani troche nie wygladaja jak wycieraczki ktore znam, to sa jeszcze strasznie plaskie...

Tu pomysl:

Obrazek

Tak mi wychodzi:

Obrazek

Obrazek

Tu zlapala sie taka nieplanowana ciekawostka, ten srebrny pasek w uszczelce to w prawdziwym aucie taka plastikowa pochromowana wstawka, i ten chrom sie wyciera, zolknie, a na koncu pod wplywem slonca czernieje. W modelu to pasek tasmy Tamiya pomalowanej na srebrno, przypadkiem zauwazylem ze pocierajac ten pasek ten srebrny znika i co zostaje to wyglada dokladnie tak jak w realu, dlatego siedzialem caly wieczor i muskalem ta wstawke palcem az wyszlo tak:

Obrazek

Tu zdjecie mojego starego Forda ktory tak mial:

Obrazek

W miedzyczasie zaczalem jeszcze jednego smiecia, bo w koncu co za roznica czy ma sie dziesiec zaczetych, czy pietnascie...

Kilka lat temu znalazlem te zdjecia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pare dni temu udalo mi sie ustrzelic na ebayu to:

Obrazek

I jak doszlo to natychmiast zostal rozpakowany i zaczety. Poki co to zlozylem go na sucho i zaczalem malowac felgi:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wiem o gosciu ktory robi te kola z aluminium i elementow fototrawionych, ale jest nieskory do rozmowy, dlatego zaczalem wlasnie kola, zeby zobaczyc czy ujda czy jednak wkurzac dalej faceta...

Obrazek
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 721
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 18:00

Reklama

Re: Złomnik zbiorowy Adasia.

Postprzez Adas' » czwartek, 14 marca 2019, 14:19

Jak zaczynalem swojego Dodge'a to poprosilem kolege zeby mi przywiozl z Jabbeke fototrawione reflektory do jakiegos Renaulta od Czech Model Trucks, mialy prawie dobry rozmiar, a napewno wygladaly lepiej niz te odlane razem z ramkami z zestawu:

Obrazek

Teraz, rok pozniej ten sam kolega przywiozl mi reflektory jakiegos Peterbilta, ktore sa rzeczywiscie kanciaste, a nie zaokraglone w rogach:

Obrazek

Aaahhh...

Obrazek

Lepiej...

Obrazek

I na tym konczy sie moja przygoda z tym gratem. Podczas przeczesywania Internetu znalazlem tego:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na poczatku chcialem przemalowac tego rudego, ale te Dogde nic nie kosztuja...

Obrazek

Imitacja winylowego dachu:

Obrazek

Uzylem takich narzedzi i materialow:

Obrazek

Wszystko co gotowe z rudego bedzie przelozone do srebrnego, dlatego tu taka pol galeria zanim go wrzuce do pudelka i zapomne...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I z Jabbekke dostalem jeszcze to:

Obrazek

Czerwony Garbus to byl moj drugi model, i jestem raczej malo zadowolony z tego jak wyszedl, moze zrobie go od poczatku, a moze oskubie z rzeczy ktore mi sie wydaja udane...
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 721
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 18:00

Re: Złomnik zbiorowy Adasia.

Postprzez Coppercat » czwartek, 14 marca 2019, 14:41

Na ostatniej fotce wyglądają te graty jak u mnie.
Dodatkowo podkusiło mnie, żeby zrobić przednią szybę uchylaną.
Blaszki od Eero są super :mrgreen:
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): piątek, 5 kwietnia 2013, 23:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Złomnik zbiorowy Adasia.

Postprzez Adas' » czwartek, 14 marca 2019, 16:11

Nie lubie tych otwieranych szyb, te w tyle dało uchylne fabrycznie, czołowa to taki Rat... Meh. Tych blaszek nie brałem tez wszystkich bo niektóre sa bez sensu. A szkoda, bo na jednej takiej głupiej sa przełaczniki do swiateł które ja bym chciał...
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 721
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 18:00

Re: Złomnik zbiorowy Adasia.

Postprzez LordDisneyland » czwartek, 28 marca 2019, 13:38

Fascynujący wątek.

Możesz się podzielić informacją, jak potrzaskałeś tę szybkę w Toyocie?
Born to lose - out to lunch
- Ian "Lemmy" Kilmister
Avatar użytkownika
LordDisneyland
 
Posty: 904
Dołączył(a): piątek, 25 kwietnia 2008, 11:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Złomnik zbiorowy Adasia.

Postprzez Adas' » czwartek, 4 kwietnia 2019, 10:16

Szybka w Toyocie to stluczony ekran smartfona.

Ostatnio wygrzebalem grata ktorego porzucilem w zeszlym roku bo zgubilem jeden element. Ten element to klamka drzwi ktora wystrzelila z pesety i ktorej nie potrafilem znalezc. Okazalo sie ze wskoczyla do pudelka z roznymi gratami i sobie lezala na samym dnie. Zeby nie zgubic jeszcze raz, postanowilem ja natychmiast przykleic, i jak juz mialem go na stole to postanowilem sprobowac przemalowac zderzaki ktore wygladaly tak:

Obrazek

Poeksperymentowalem z lakierem do wlosow i wyszlo tak:

Obrazek

Pozatym zeszlifowalem rdze na nosie bo bylo jej za duzo, wkleilem wszystkie szyby na stale, i przefiltrowalem ciemne plamy zeby byly troche jasniejsze...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zobaczymy ile potrwa zanim go znowu wygrzebie. Niestety, te Revellowskie modelopodobne wytwory strasznie mnie irytuja i odechciewa mi sie jak pomysle ze nawet najlepiej zrobiony, itak bedzie straszyl otwieranymi drzwiczkami ktore sa inne niz w prawdziwym aucie...
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 721
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 18:00

Re: Złomnik zbiorowy Adasia.

Postprzez Adas' » środa, 24 kwietnia 2019, 09:23

Trafila mi sie Warszawa M20 z jakiejs serii testowej wydawnictwa Hachette, znalazlem ja przez przypadek bo ktos na forum Modelcarsmag pokazal zmodyfikowana przez siebie Wolge, poszukalem tej, i znalazlem jakies Gazy, i Lady, a potem nawet Fiata i Poloneza i wlasnie Warszawe. Zamowilem ja w ciemno, na zadnym froum nie widzialem zdjec rozpakowanej, a na Allegro wszystkie sa w blistrze.

Obrazek

Model jest metalowy, ale o dziwo maska jest z plastiku (to akurat wiedzialem bo jakis rosjanin zrobil recenzje Gaza na Youtube). Teraz tak, na plusy mozna zaliczyc to ze w ogole jest, pozatym ze trzyma skale to naprawde wspaniale oddaje sylwetke auta (mam tu jakis Chinski model/zabawke Gaza M20 i ma strasznie skopany dach), detale karoserii sa prawidlowe i raczej delikatne. Wszyskie ekstra detale sa montowane na kolki i zgrzewane (w Bangladeszu I shit you not), dlatego latwo tego grata rozlozyc bez psucia.

Na minus to takie cyrki jak pominiecie nadruku na kapslach (ruski Gaz ma), tylko jedno logo na masce po lewej, i zamiast "Warszawa" pisze "Pobieda" cyrlica (ergo dla polskiej Warszawy zamienili kolor, numery rejestracyjne i pomineli napisy na kolach - super sprawa), klamki odlane wraz z karoseria, zero jakichs zegarow w srodku, ogolne lipny i krzywy montaz calego modelu (szybki reflektorow z przodu sa przekrecone o 90 stopni, z tym nie moglem zyc, i wczoraj je wymontowalem i zalozylem prawidlowo), Szybki pasuja tak sobie (na szczescie sa tak proste, ze wymiana to pestka) i ten glupi kolor w ktorym DeAgostini juz raz nas poraczylo w tej 1:8...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz mam zagwozdke, zastanawiam sie czy rzucic sie na nia od razu, czy najpierw ja tylko troche podrasowac (chromy, fototrawione rejestracje, korekta kolorow, poprawny montaz, wycieraczki, troche kurzu, pare detali do srodka). A jak zedre farbe, to w jakim kolorze ja zrobic? Zastanawiam sie czy nie zrobic po prostu kipii mojej duzej, tej w 1:8. Tam sie nosilem jak z zatwardzeniem zeby wybrac kolor, i jeszcze gdzies mam tego niebieskiego...

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 721
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 18:00

Re: Złomnik zbiorowy Adasia.

Postprzez Adas' » wtorek, 30 kwietnia 2019, 13:42

Kartonwork!

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 721
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 18:00

Re: Złomnik zbiorowy Adasia.

Postprzez Adas' » poniedziałek, 13 maja 2019, 09:46

Mam malo czasu na modelowanie, dlatego wydrukowalem sobie tych kartonow, i jak mam pare minut to sobie taki skladam. Gotowe nie wolaja o zarcie, leza sobie i czekaja na swoja kolej.

1/18 (podklejone dodatkowo jedna warstwa papieru):

Obrazek

Obrazek

1/24:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Powrzucalem te gotowe pudelka do Cadillaca, ot, tak sobie, i chyba tak zostanie...
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 721
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 18:00

Re: Złomnik zbiorowy Adasia.

Postprzez Coppercat » poniedziałek, 13 maja 2019, 15:51

Chińskie (japońskie ???) kartony w Pink Cadillac'u :shock:
Clint Eastwood zawału dostanie :twisted:
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): piątek, 5 kwietnia 2013, 23:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Złomnik zbiorowy Adasia.

Postprzez Adas' » poniedziałek, 13 maja 2019, 17:56

Eeetam.

Te kartony to pójda raczej do tej Toyoty Hiace. Ale zobaczymy.
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 721
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 18:00

Re: Złomnik zbiorowy Adasia.

Postprzez Adas' » wtorek, 27 sierpnia 2019, 14:01

Jak sie ma rozgrzebane tyle co ja, to jeden w te czy wewte nie robi roznicy. Kant, zielony groszek.

Obrazek

Tu orginal:

https://live.staticflickr.com/65535/481 ... 1b31_b.jpg

Obrazek

Tu prawdziwy:

https://live.staticflickr.com/65535/481 ... 7e10_b.jpg

Obrazek

Chcialem cos w jakims ciekawym kolorze do zaciekow, wyszlo tak jak wyszlo, na zywo jest troche mniej jaskrawy, ta zielen ktorej uzylem wpada w zolc/szarosc. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 721
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 18:00

Re: Złomnik zbiorowy Adasia.

Postprzez Adas' » środa, 4 września 2019, 07:52

Porobilem troche przy Fiacie, zrobilem rejestracje (albo raczej, pomalowalem fototrawionki ktore mi kiedys zrobil mily gosciu tu na forum), zrobilem Peelka, ale wytne nowego, rant jest nierowny…

Obrazek

Grzebie przy grillu. Zeszlifowałem go od tyłu o dobrego milimetra, jak nie wiecej, bo wystawał, a w duzym Fiacie maska powinna lekko zachodzic nad jego górny rant. Teraz jest Polski Fiat, a nie Łada w której grill siedzi inaczej. Kratke zamalowałem na czarno, nie podoba mi sie chromowana (znowu, bo wyglada jak Łada), pozatym w tym modelu chrom dookoła lamp niepotrzebnie psuje “rozmiar” reflektorów. Jeszcze nie wiem czy wstawie nazad orginalne szkła, czy uzyje fototrawionych lamp.

Obrazek

Obrazek

Chce napchac grata czyms co cuchnie Peerelem, i tak sobie mysle ze facet ktory by jezdzil takim zapyzialym Fiatem to pewnie jakis Grzyb ktory zbiera butelki, makulature i jezdzi na ryby.

Sterta makulatury, pierwsze próby. Wydrukowałem tez na barwionym papierze, ale chyba jednak bede drukował na białym i retuszował krawedzie. Jak bym jeszcze wymyślił jak toto robic szybko, to by było coś. Póki co wycinam kazda gazete z osobna, retuszuje, memłam w palcach póki jest mokra i od poczatku. Uprzedzajac pytanie, kazdy papierek w tej stercie jest innego koloru, takze przynajmniej retuszowanie trzeba robic dla kazdej z osobna, a potrzeba mi z 10 takich stert…

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Adas'
 
Posty: 721
Dołączył(a): poniedziałek, 12 marca 2012, 18:00

Re: Złomnik zbiorowy Adasia.

Postprzez HubertKendziorek » środa, 4 września 2019, 09:42

Wożenie makulatury w bagażniku kanciaka zimą mialo sens. Dociążała tył, no i chłonęła wilgoć. :mrgreen:
Zapraszam na mój blog modelarski: Kendzior's Way
Avatar użytkownika
HubertKendziorek

Ukraina
 
Posty: 2111
Dołączył(a): wtorek, 19 sierpnia 2008, 08:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Złomnik zbiorowy Adasia.

Postprzez Jarek Gurgul » środa, 4 września 2019, 09:54

Zgadza się. Na dodatek od takiej makulatury - zwłaszcza w pierwszej połowie lat 80-tych - kierowcy robiło się gorąco. Szczególnie przydatne wspomnianą przez Huberta zimą :->.

A Twój złomnik Adam jest prześwietny!
Zawsze przyjemnie tu zajrzeć.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6029
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości