P-40F Trumpeter 1:32

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

P-40F Trumpeter 1:32

Postprzez KRL » środa, 19 czerwca 2019, 15:47

Witam wszystkich i zapraszam na mój krótki warsztat z modelem P-40 od Trumpetr'a skala 1:32.

Model otrzymałem jako drugi do wykonania po niedawno prezentowanym modelu F4U-1A w zasadzie jak poprzednio model ma być wykonany prosto z pudła. Jest co prawda blaszka Edka do kokpitu i pasy ale to wszystko w kwestii dodatków.

Obrazek

Model ma wyglądać podobnie jak poprzedni czyli Corsair ma być zmęczony.

Tyle w kwestii założeń sam model wydaje się być bardzo prosty do budowy ilość części nie przeraża a jakość elementów jak na Trumpka zaskakuje pozytywnie.
W kwestiach merytorycznych związanych z P-40 brak mi wiedzy by stwierdzić jak wygląda ta kwestia w tym konkretnym przypadku.

Wracając jednak do modelu i wyprasek.
Ostatnio mam wrażenie że Trumpeter wykorzystał już formy do maksimum i jego modele są coraz słabszej jakości elementy są porowate i nierówne.

Natomiast P-40 zaskakuje pod tym względem elementy są gładkie linie podziału wszędzie maja tą samą głębokość nity równe, mam nadzieję że wszystko będzie pasować do siebie tak jak wygląda.



Kilka fotek ramek:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Mam nadzieję że pomożecie mi w kwestiach merytorycznych nie mam pojęcia o samolotach z czasów IIWW choć chętnie się czegoś dowiem i nauczę.
Dodam jeszcze że do modelu dostałem także farbki więc tym razem będę mógł napisać coś więcej o tym czym i jak pracuję.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): sobota, 21 marca 2015, 23:02
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

Re: P-40F Trumpeter 1:32

Postprzez Atlis » środa, 19 czerwca 2019, 15:59

P-40F to najnowszy model Trumpeter, trudno by były wyeksploatowane formy.

Trochę lipa pchać stalowe pasy do 1/32, nie lepiej kupić coś bardziej przyzwoitego? Rozumiem, że skoro ma być OOB, wymiana kół czy luf odpada.

W każdym razie z chęcią będę obserwować, bo model mi się podoba.

W kwestii merytorycznej, zestaw ma skopane oszklenie z tyłu i lekko ponadwymiarowe otwory na wydechy. Poprawiać raczej nie warto.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: P-40F Trumpeter 1:32

Postprzez KRL » środa, 19 czerwca 2019, 16:05

Model wykonuje dla kogoś z powierzonych elementów więc mam nie do końca wolną rękę choć sam także raczej nic bym nie dokupił.
Jak wiesz nie przepadam za dodatkami a wręcz często wydają mi się zbędne staram się wykonywać modele prosto z pudła.
Może jak kiedyś doprowadzę umiejętności do odpowiedniego poziomu to spróbuję czegoś więcej.
Pewnie będę już na emeryturze.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): sobota, 21 marca 2015, 23:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: P-40F Trumpeter 1:32

Postprzez shadowmare » środa, 19 czerwca 2019, 17:58

Atlis napisał(a):Trochę lipa pchać stalowe pasy do 1/32, nie lepiej kupić coś bardziej przyzwoitego? Rozumiem, że skoro ma być OOB, wymiana kół czy luf odpada.

Moim zdaniem nie ma większej różnicy względem materiałowych HGW, jak ładnie powyginasz blaszkę to jest wystarczająco.
KRL napisał(a):Model wykonuje dla kogoś z powierzonych elementów więc mam nie do końca wolną rękę choć sam także raczej nic bym nie dokupił.
Jak wiesz nie przepadam za dodatkami a wręcz często wydają mi się zbędne staram się wykonywać modele prosto z pudła.
Może jak kiedyś doprowadzę umiejętności do odpowiedniego poziomu to spróbuję czegoś więcej.
Pewnie będę już na emeryturze.

Zauważ tylko, że ten zestaw to jest F z krótkim ogonem i malowania w pudełku nie są do tej wersji. Nie wiem czy jakiekolwiek jest do użycia. Ja bym chociaż zrobił poprawnie pomalowany.
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1573
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 19:54

Re: P-40F Trumpeter 1:32

Postprzez Łukasz_K » środa, 19 czerwca 2019, 18:24

A ja chętnie pooglądam taki jaki będzie, szkoda że nie rura!
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: P-40F Trumpeter 1:32

Postprzez jaros » środa, 19 czerwca 2019, 18:42

Szerszą recenzję tego zestawu można znaleźć na Cybermodeller:

https://www.cybermodeler.com/hobby/kits/tru/kit_tru_3227.shtml

Jest m.in. stosunkowo szczegółowa lista uwag odnośnie dokładności merytorycznej samego modelu (bryła), jak i dołączonych malowań. Autor kończy takim zdaniem "...If you haven't purchased this kit, you might want to work with the Hasegawa kits and aftermarket conversions to render a short or long-tailed P-40F. If you've already purchased one, maybe you can get your money back..." :?

Edit: dopiero teraz zauważyłem - dlaczego już na pudełku piszą "War Hawk" zamiast, jak wszyscy - "Warhawk"? Ktoś wie...?
pozdrawiam Jarek
Avatar użytkownika
jaros
 
Posty: 281
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:02
Lokalizacja: Lublin

Re: P-40F Trumpeter 1:32

Postprzez shadowmare » środa, 19 czerwca 2019, 18:52

jaros napisał(a):dlaczego już na pudełku piszą "War Hawk" zamiast, jak wszyscy - "Warhawk"? Ktoś wie...?


Taki jest styl tej zacnej firmy niestety. Mają parę dobrych modeli ale większość to kaszany. Tak czy inaczej, wczesną P-40B skleiłem i było to przyjemne.
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1573
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 19:54

Re: P-40F Trumpeter 1:32

Postprzez KRL » środa, 19 czerwca 2019, 19:43

Czas na małe podsumowanie co tam sie dziś wydarzyło.
Przygotowałem wnętrze kabiny jak na model w skali 1:32 wnętrze nie porywa jakością w przeciwieństwie do Tamkowego F4U Corsair.
Nie jest to nadzwyczaj bogate wnętrze jednak kabina raczej będzie zamknięta więc to co w środku, pozostanie zapewne mało widoczne.

Przygotowanie to w zasadzie głównie pędzel + suchy pędzel z odrobina grafitu i steel metal

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wszelkiej maści manetki dodam na końcu ponieważ nie chcę w trakcie maskowania wnętrza kabiny do malowania uszkodzić czy pourywać drobnych części.

Tyle na dziś.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): sobota, 21 marca 2015, 23:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: P-40F Trumpeter 1:32

Postprzez Atlis » środa, 19 czerwca 2019, 19:44

shadowmare napisał(a):Moim zdaniem nie ma większej różnicy względem materiałowych HGW, jak ładnie powyginasz blaszkę to jest wystarczająco.


Różnica jest ogromna. Jak w 48 tak w 32.

Obrazek
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: P-40F Trumpeter 1:32

Postprzez shadowmare » środa, 19 czerwca 2019, 21:46

Wiem o co kaman Atlis, używałem sam :lol:

Obrazek

nigdy po Mustangu do nich nie wróciłem, bo efekt nie jest moim zdaniem jakiś totalnie z kosmosu, względem zwykłych:

Obrazek

no ale co kto lubi.
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1573
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 19:54

Re: P-40F Trumpeter 1:32

Postprzez Atlis » środa, 19 czerwca 2019, 22:29

No to teraz to porównaj z tym pięknem co ma na fotelu KRL, czyli barwione jednoczęściowe pasy Edka. Bo że blacha wieloczęściowa może być podobnie plastyczna jak materiał, to rozumiem. Poza strukturą, którą się na materiał nadal nie łapie.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: P-40F Trumpeter 1:32

Postprzez KRL » czwartek, 20 czerwca 2019, 06:17

Atlis napisał(a):
shadowmare napisał(a):Moim zdaniem nie ma większej różnicy względem materiałowych HGW, jak ładnie powyginasz blaszkę to jest wystarczająco.


Różnica jest ogromna. Jak w 48 tak w 32.

Obrazek


Atlis, może to kwestia gustu może braku takowego gustu z mojej strony. Ale to co widzę tu na zdjęciu mam na myśli pasy bo kabina zacna. Jednak pasy materiałowe które wyglądają jakby lewitowały w powietrzu dla mnie wyglądają bardzo słabo i zdecydowanie nie przekonuje mnie taki widok.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): sobota, 21 marca 2015, 23:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: P-40F Trumpeter 1:32

Postprzez Atlis » czwartek, 20 czerwca 2019, 07:16

Ależ przecież to tylko pasy, ułożyć sobie je możesz jak tylko chcesz. Jak ja je mam w modelu nie jest żadnym wyznacznikiem ich możliwości.

Chcesz je mieć na płasko, to sobie je tak zrób. W 32 jest na pewno o wiele prościej.

Obrazek

Swoją drogą amerykańskie w cale nie są takie cienkie by na płasko mogły leżeć.

Obrazek
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: P-40F Trumpeter 1:32

Postprzez KRL » czwartek, 20 czerwca 2019, 08:09

Atlis a podrzuć proszę jakiś link do tego gdzie można zakupić takie pasy jestem ciekaw bo może znajdę coś do F4 Phantom II który będę rozpoczynał po zakończeniu tego modelu.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): sobota, 21 marca 2015, 23:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: P-40F Trumpeter 1:32

Postprzez Jacek Bzunek » czwartek, 20 czerwca 2019, 10:44

KRL napisał(a):jakiś link do tego gdzie można zakupić takie pasy

https://hgwmodels.cz/en/12-132-scale
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:35
Lokalizacja: Szczecin

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości