Rockwell OV-10A Bronco - Academy/CMK 1/72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Rockwell OV-10A Bronco - Academy/CMK 1/72

Postprzez Moses » poniedziałek, 24 czerwca 2019, 08:30

Oczekując na poprawne kalki z oznaczenia i żywiczne HVARY z poprawnym pylonami do Corsaira wyciągnąłem kolejne pudełko. Jak widać planuję model na bogato :)

Tm razem bardzo osobliwa i oryginalna konstrukcja, model maszyny która oddała nieocenione zasługi zestrzelonym pilotom czy oddziałów zwiadowczym podczas wojny w Wietnamie. Maszyna tak udana, że Pentagon zastanawia się nad przywróceniem jej do służby.

Obrazek

Wczoraj wyciąłem i z grubsza ogradowałem główne elementy. Model spasowany jest całkiem dobrze. Na uwagę zasługują sponsony, i ich mocowanie do kadłuba, gdzie powstaje szpara. Dużym problemem modelu jest siadanie na ogon, i brak miejsca na wsadzenie obciążenia.


Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2012, 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: Rockwell OV-10A Bronco - Academy/CMK 1/72

Postprzez Łukasz_K » poniedziałek, 24 czerwca 2019, 08:45

Fajny samolocik, osobiście dał mi lekcje szpachlowania (gondole) ale było to na początku mojej kariery więc może to ja coś sknociłem. Kalki strasznie grube! (jak robisz na wypasie to zastanów się nad wymianą)

Moses napisał(a):brak miejsca na wsadzenie obciążenia.


Ja dociążyłem za kokpitem, ale jak wymieniasz na żywicę to nie wiem czy Ci coś to pomoże bo pewnie jest grubsza ścianka niż plastik, a to miejsce jest w okolicach środka ciężkości (tak czy inaczej mój stał o własnych siłach).

Kibicuję i podglądam z ciekawością.
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości