Cessna A-37A Dragonfly, Trumpeter, 1/48

Cessna A-37A Dragonfly, Trumpeter, 1/48

Postprzez Arcturus » niedziela, 1 września 2019, 07:44

Ja zgłaszam się z ważką. Model kupiłem "okazyjnie" w Bytomiu, bez zgłębienia tematu, więc wkopałem się w wersję A, której niewiele używano i mało jest malowań. Sam Trumpeter proponuje w pudełku całe jedno malowanie (jak sugeruje boxart z wojny wietnamskiej), na dodatek dla mnie lekko podejrzane, bo znalazłem tylko zdjęcia współcześnie latającej maszyny z takimi oznaczeniami. Dlatego liczę na pomoc merytoryczną, a jeszcze bardziej na jakieś ciekawe kalkomanie do wersji A.
Warsztat ruszy i tak nie wcześniej niż za 2 tyg. Obecne na rynku dodatki są do wersji B, więc jeszcze nie wiem, czy coś będę wykorzystywał. Na razie mam tylko żywiczne fotele od quickboosta i maski.
W ogólnym zamierzeniu ma to być szybki model bez wydziwiania, bo mój warsztat mocno się ostatnio "zatkał". Jak będzie, zobaczymy :lol:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 19:07
Lokalizacja: Chrobacya

Reklama

Re: Cessna A-37A Dragonfly, Trumpeter, 1/48

Postprzez Arcturus » piątek, 4 października 2019, 17:19

Miało być lekko i bezproblemowo, ale nie jest.. Mocowanie skrzydeł, szczególnie górnej krawędzi do kadłuba, jest opłakane. Podobnie trzeba walczyć z chwytami powietrza. Albo ja nie umiem... W każdym razie jakoś złożone, jeszcze sporo szlifowania i poprawiania, ale można iść dalej.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 19:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: Cessna A-37A Dragonfly, Trumpeter, 1/48

Postprzez Arcturus » niedziela, 17 listopada 2019, 15:27

Robi się, tylko powoli. Oszklenie doklejone - dobrze dopasowane, trzeba przyznać. Dalej szlifuję wszystkie swoje i kitajskie wtopy wokół mocowania skrzydeł...
Obrazek
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 19:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: Cessna A-37A Dragonfly, Trumpeter, 1/48

Postprzez Łukasz_K » niedziela, 17 listopada 2019, 15:33

Fajna konstrukcja, czekam na finał.
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok


Powrót do P+CBI / K+V - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości