[1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez arhtus » środa, 8 stycznia 2020, 16:48

A czy pośród tych zapowiedzi znajduje się jakieś typowo pacyficzne pudełko z Mustangiem?
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): piątek, 14 listopada 2014, 23:03

Reklama

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Kuba P. » środa, 8 stycznia 2020, 16:56

eee, idę spać do 2021 roku. W 2020 nic ciekawego nie zapowiedzieli a Erla G-10 na tym co pokazali może się okazać takim czeskim żartem. :-/
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez arhtus » środa, 8 stycznia 2020, 17:30

Szkoda że Avia S199 dopiero na 2021 bo jak dla mnie to najładniejszy meserszmit :)
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): piątek, 14 listopada 2014, 23:03

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Kuba P. » środa, 8 stycznia 2020, 17:40

Z Avii to taki Messerchmitt jak z Octavii Passat.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Muśtax » środa, 8 stycznia 2020, 17:54

arhtus napisał(a):A czy pośród tych zapowiedzi znajduje się jakieś typowo pacyficzne pudełko z Mustangiem?


Srpen
1/48 P-51D VLR ProfiPack ???

Co jest zwalone z G-10 Erla ?
Ostatnio edytowano środa, 8 stycznia 2020, 17:58 przez Muśtax, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Paweł
Avatar użytkownika
Muśtax
 
Posty: 355
Dołączył(a): poniedziałek, 25 października 2010, 06:57
Lokalizacja: Ptc <-> Lbn

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez arhtus » środa, 8 stycznia 2020, 17:55

Może Avia to składak, może i nie najlepszy, ale moim subiektywnym zdaniem najładniejszy z tej całej rodzinki :)
A Octavia niczego sobie jest, tylko niemiaszki dbają o to, żeby czasem nie stała się lepszym samochodem od ich passseratti :D
co nie zawsze im się udaje :D
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): piątek, 14 listopada 2014, 23:03

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez MIRO » środa, 8 stycznia 2020, 18:00

Kuba P. napisał(a):eee, idę spać do 2021 roku. W 2020 nic ciekawego nie zapowiedzieli a Erla G-10 na tym co pokazali może się okazać takim czeskim żartem. :-/

Kuba aż tak jest skopany? Ja już go w koszyku mam :?
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 09:36
Lokalizacja: Opole

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Kuba P. » środa, 8 stycznia 2020, 18:06

MIRO napisał(a):Kuba aż tak jest skopany? Ja już go w koszyku mam


Jest takie powiedzenie (od tygodnia) - nie oceniaj F-86 po liniach na Spitfire...ale to co pokazali lekko martwi. Nawet mocniej niż lekko.
Widać, że szyją Erla G-10 na tym samym modelu co poprzednie G-10 tylko jakby zmieniają na nim warstwy. Wygląda, ze oprofilowanie po prawej za silnikiem wzieli copy-paste z poprzednich G-10 podczas gdy prawdziwe było całkiem inne. Tak samo profil osłony dolnej silnika musieli chyba zgrać z istniejącym już spodem skrzydła (zrozumiałe, to można przeżyć) ale i coś jest nie tak z ułożeniem chłodnicy oleju i jej proporcjami. Tą chłodnicę wydaje mi sie już mamy bo poszła na ramkach z modelem G-6/AS. Tyle co już widziałem, jeszcze parę innych smaczków wyjdzie później. Najgorzej wygląda ten kadłub po prawej stronie i oby to poprawili bo jak nie, to lipa.

ps - ja też mam w koszyku... :)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » środa, 8 stycznia 2020, 20:01

A to ciekawe, bo to chyba przeszkadzają ci skopane proporcje kabiny w mesku edka, bo po tym jak go zmniejszali to akurat ten fragment Kniaź zostawił bez zmian... :mrgreen:
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Jacek Bzunek » środa, 8 stycznia 2020, 20:03

potez napisał(a):edkowa rozpiska z modelforum.cz we wszystkich skalach :mrgreen:

Z pół roku pisali że będą profanować takie tematy jak: Hawk 75A/P-36, wczesne P-40 i Wildcat.

Tempest Mk.II 1/48

I teraz za cholerę (a nawet tuzin F-86) nie wiem czy to dobra wiadomość.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Kuba P. » środa, 8 stycznia 2020, 20:15

potez napisał(a):A to ciekawe, bo to chyba przeszkadzają ci skopane proporcje kabiny w mesku edka, bo po tym jak go zmniejszali to akurat ten fragment Kniaź zostawił bez zmian... :mrgreen:


Kabiny? Czy osłony kabiny? Bo w kabinie pokręcone jest masa rzeczy, za krótka i totalnie zwalona w proporcjach osłona (jedna z kilku możliwych) działka 2cm, krzesło kierownika, reduktor instalacji tlenowej, w ogóle ta kabina jest płaska i prosta. No i nijak właściwa dla późnych G... Dlatego w Edkowych 109 zamykam osłony.

Chyba, ze pod określeniem KABINA przemycasz sprytnie określenie OSŁONY KABINY, to wtedy gadka jest inna: jeśli porównać to do Tamki chociażby (akurat mam przed nosem) i oryginału (akurat nie mam przed nosem) to te przekłamania są kosmetyczne natomiast temat głównie prawej strony kadłuba Erla G-10 już się przypudrować niestety za łatwo nie da.

I błagam, skończcie z tym Kniaziem bo to agro takie, że tylko traktor podłączyć...
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » środa, 8 stycznia 2020, 20:56

Dla mnie profana kabina to wszystko co sie miesci miedzy ogonem a dziobem i od gory szklana trumna przykryte. Wsrodku i na zewnatrz. Wszystkie meski edkowe maja z tym obszarem problem i potem to sie msci na calosci. Co nie zmienia faktu, ze modelarsko jest to najbardziej meskowaty mesiek w 48 a przynajmniej był jak trochę mniej chropowate plastiki puszczali.

Jacek Bzunek napisał(a):
potez napisał(a):edkowa rozpiska z modelforum.cz we wszystkich skalach :mrgreen:

Z pół roku pisali że będą profanować takie tematy jak: Hawk 75A/P-36, wczesne P-40 i Wildcat.

Tempest Mk.II 1/48

I teraz za cholerę (a nawet tuzin F-86) nie wiem czy to dobra wiadomość.


Oni napisali ze zrobia ale nie napisali kiedy, równie dobrze moze to byc 2038 na stulecie bohaterskiego czeskiego ruchu oporu..l

Co do agro Kniazia to jest to takie samo agro jak próba udowadniania ze airfix robi dobre modele bo „ pokaz mi lepszego ( wpisz co chcesz) w 48” i co z tego ze ma grube linie ‚ :D :mrgreen: :mrgreen: :x
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Kuba P. » środa, 8 stycznia 2020, 21:05

potez napisał(a):Dla mnie profana kabina to wszystko co sie miesci miedzy ogonem a dziobem i od gory szklana trumna przykryte. Wsrodku i na zewnatrz.


Obrazek
Grüß Gott, jestem Josef Kabina i mieszczę się między ogonem a dziobem.

Wszystkie meski edkowe maja z tym obszarem problem i potem to sie msci na calosci. Co nie zmienia faktu, ze modelarsko jest to najbardziej meskowaty mesiek w 48 a przynajmniej był jak trochę mniej chropowate plastiki puszczali.


Chyba to zasłyszałeś, nie sprawdziłeś osobiście. Proszę weź do łapy* Edkowego G-6, Tamiya G-6, Zvezda G-6. Sklej to i zerknij na kształty i co się na czym i gdzie mści. Podpowiem - Edek dostaje w dupeczkę od Zvezdy i Tamka mu dokłada żeby lepiej puchło. Sorry. Nity to nie wszystko.

potez napisał(a):Co do agro Kniazia to jest to takie samo agro jak próba udowadniania ze airfix robi dobre modele bo „ pokaz mi lepszego ( wpisz co chcesz) w 48” i co z tego ze ma grube linie


Arek, ja Cię proszę, Ty nie rujnuj swojego IMADŻU faceta co modele nie pisanki umie robić! :)

*-Łapa, dopuszczalne w grach - dłoń, ręka szanowna.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez potez » środa, 8 stycznia 2020, 22:07

Kuba P. napisał(a):Chyba to zasłyszałeś, nie sprawdziłeś osobiście. Proszę weź do łapy* Edkowego G-6, Tamiya G-6, Zvezda G-6.

takie zabawy pozostawiam experten. Dla mnie te wszystkie meśki to smieszne malowanki i miliony rynienek, którymi ktos gdzies tam sie zajmuje :P . Wystarcza mi, że dla niespecjalnie zainteresowanego, edek jest potencjalnie najbardziej efektowną ozdoba telewizora a nie jak bardzo jego bryła jest bryłą mięska a la 109.
Co najwyżej Dora puści wreszcie brzydala E o prawidłowej bryle ( hehe na pewno cos experten znajda ;o) ) i będzie wreszcie fajne coś w przeciwienstwie do edkowego, który wygląda jak wyrośnięty czeski aktor z wodewilu przebrany za augsburskiego mieszczucha.
To nie PZLki, które mnie interesuja albo pierwszowojnie szlachetne (kij w oko Kniaziowi za jego profanacje jakie ostatnio uskuteczniał). No dobra z hitlerowskich to owszem podobaja mi sie foki i wynalazki kombinowane. Akurat 109 nie za specjalnie, chociaż trochę tego mam w garażu i piwnicy. Jakby ktos by zainteresowany to chętnie oddam, trzeba troche miejsca zrobic na zacniejsze tematy, które wreszcie z bólami zaczynaja sie pojawiać :P
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [1:48] Lotnicze nowości i zapowiedzi rynkowe

Postprzez Kuba P. » środa, 8 stycznia 2020, 22:13

Arek, czyli zabierasz głos w temacie 109 po co? Dla niskich braw klepaczy z internetów? Bo coś na FB poniesie?
Zostaw niuanse bawarskiego latawca jego miłośnikom piszącym dla naprawdę zainteresowanych tym samolotem. Czy to rynienka, osłona chłodnicy czy cokolwiek :)
I kolegom od przyciężkiego żartu, którzy grają go w kółko jak RMF FM kiczowaty hit lata i tym co z bloku Na Pole wychodzą też przekaż, with love!
:mrgreen:

ps - i szacun za ten silniczek do starego latawca, piękny!
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości