PZL P.24G, IBG 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

PZL P.24G, IBG 1/72

Postprzez Janbar » środa, 15 stycznia 2020, 22:11

Ostatni wypust IBG z lini pezeteli. Jak poprzednie bardzo miły w sklejaniu i chyba dość poprawny merytorycznie. Przyznam, że tego aspektu nie sprawdzałem zbyt wnikliwie :) Model prosto z pudła. Oczywiście, jak przy jedenastkach, przydałby się zamiennik dla tablicy, ale reszta jest wg mnie wystarczająca.
Malowanie Gunze kolorami, które najbardziej wydały mi się zbliżone do profili z monografii Kagero. Miłego oglądania.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Janbar

Animal Planet
 
Posty: 430
Dołączył(a): niedziela, 8 lutego 2015, 22:27

Reklama

Re: PZL P.24G, IBG 1/72

Postprzez Artur Rzepka » środa, 15 stycznia 2020, 22:20

Uwielbiam te przebarwienia na zielonym kolorze!
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 14:02
Lokalizacja: W-wa

Re: PZL P.24G, IBG 1/72

Postprzez Aleksander » czwartek, 16 stycznia 2020, 01:14

Bardzo ładna "dwudziestka czwórka". Mimo małej skali, prezentuje się bardzo dobrze z tą ilością detali i wygląd na większy model.
Bardzo fajne malowanie. Zastanawia mnie tylko brak kokard na górnej części płata.
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: PZL P.24G, IBG 1/72

Postprzez Wojciech Perkowski » czwartek, 16 stycznia 2020, 07:13

Aleksander napisał(a):..... Zastanawia mnie tylko brak kokard na górnej części płata.


Są, ale zamalowane. Model bardzo ładny.
Wojtek
Wojciech Perkowski
 
Posty: 704
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 13:07
Lokalizacja: okolice Białegostoku

Re: PZL P.24G, IBG 1/72

Postprzez mysiek13 » czwartek, 16 stycznia 2020, 08:59

Bardzo ładne wykonanie i malowanie, przyjemnie się ogląda. Mógłbyś opisać jak robiłeś te naciągi anten? Pozdrawiam Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 818
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 15:23

Re: PZL P.24G, IBG 1/72

Postprzez RAV » czwartek, 16 stycznia 2020, 09:33

Wojciech Perkowski napisał(a):
Aleksander napisał(a):..... Zastanawia mnie tylko brak kokard na górnej części płata.

Są, ale zamalowane.

Kiedy robiłem swojego Greka, rozpoznawałem temat górnych kokard i wyszło mi, że po przemalowaniu samolotów w kamuflaż, znaków na górze w ogóle nie było. W mojej galerii też była o nich mowa i napisałem:
RAV napisał(a):Na zdjęciach D102 (robionych z ziemi) słabo widać górę płata. Wydaje mi się jednak, że nie ma tam plam po zamalowaniu kokard. Istnieją zdjęcia innych egzemplarzy, na których wyraźniej widać, że takich plam nie ma. Nie znam żadnego zdjęcia greckiego kamuflowanego P.24 z namalowanymi lub zamalowanymi kokardami na wierzchu skrzydeł. Takie rzeczy widziałem tylko na tablicach barwnych i modelach.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: PZL P.24G, IBG 1/72

Postprzez Josef Priller » piątek, 17 stycznia 2020, 11:00

Bardzo ładny! Czy mógłbyś podać jakich dokładnie kolorów Gunze użyłeś do greckiego kamuflażu? wyszedł bardzo realistycznie.
Avatar użytkownika
Josef Priller
 
Posty: 78
Dołączył(a): środa, 23 września 2009, 15:16

Re: PZL P.24G, IBG 1/72

Postprzez skusz » piątek, 17 stycznia 2020, 14:31

Super wyszedł, bardzo mi się podoba. Czas rozgrzebać swojego.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : viewtopic.php?f=207&t=20734
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3142
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 16:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: PZL P.24G, IBG 1/72

Postprzez radoslaw6363 » piątek, 17 stycznia 2020, 14:34

Piękny model ! Piękny samolot ! Dopiero mam w planach :mrgreen:
Jak się model sklejało ? Czy kabinka z blaszki ? Też zapytam o numerki kolorów .
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: PZL P.24G, IBG 1/72

Postprzez Janbar » piątek, 17 stycznia 2020, 22:01

Dzięki za pozytywny odbiór i komentarze.

Aleksander napisał(a):Zastanawia mnie tylko brak kokard na górnej części płata.

Tak było w monografii Kagero, więc tak zrobiłem.

mysiek13 napisał(a):Mógłbyś opisać jak robiłeś te naciągi anten?

Anteny robiłem z Rigging od Ammo. Dla mnie chyba najlepszy materiał na anteny, bardzo elastyczny i dobrze się przykleja.

Josef Priller napisał(a):Czy mógłbyś podać jakich dokładnie kolorów Gunze użyłeś do greckiego kamuflażu?

Zielony to H309 (Green FS 34079), piaskowy(?) to C119 (RLM 79 Sand Yellow) rozjaśniony białym, niebieski to 370 (Azure Blue) z zestawu RAF też rozjaśniony. Wszystko Gunze.

radoslaw6363 napisał(a):Jak się model sklejało ? Czy kabinka z blaszki ? Też zapytam o numerki kolorów .

Bardzo przyjemny w składaniu model, ale wymaga dużej uwagi i ostrożności przy klejeniu i ewentualnej obróbce, ze względu na bardzo delikatną fakturę powierzchni. Trzy razy przymierzyć przed klejeniem :)
Kabina wtryskowa, może się pokuszę o zrobienie fototrawionej, jeśli pojawi się tablica od Yahu, Trochę obawiam się jednak kształtów przedniej owiewki,
Janbar

Animal Planet
 
Posty: 430
Dołączył(a): niedziela, 8 lutego 2015, 22:27

Re: PZL P.24G, IBG 1/72

Postprzez cris » sobota, 18 stycznia 2020, 10:05

Bardzo fajnie pomalowany model ,dla mnie ,,bomba " ,tylko o niektórych ramach oszklenia chyba zapomniałeś (może zanikły ,albo wina zdjęć )
A przy okazji, to jak to w końcu było z tymi bocznymi oknami osłony kabiny w greckich P-24 ?
Były ,nie były ? :P
Były ,ale czasem usuwali,inne opcje ? :D
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 19:45
Lokalizacja: Jelenia Góra


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości