Macchi Mc 202 Folgore Hasegawa/Hobby 2000 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Macchi Mc 202 Folgore Hasegawa/Hobby 2000 1:72

Postprzez xmen » czwartek, 16 stycznia 2020, 18:45

Zakończenie następnego warsztatu.Model zaczęty w lutym 2019 na konkurs "Reszta świata".W końcu udało się go skończyć z małym poślizgiem. :mrgreen:
Malowany farbami MrPaint i Bilmodel.Na górze jest wash AK 2071 a na dole wash "Neutral Grey" też AK.Plamki brązowe malowane z ręki bez masek.Kalki zestawowe.Cartograf a twarde jak cholera.Musiałem użyć "czarnej" Agamy i to parokrotnie. :xDysza Venturiego z modelu Italeri bo Hasegawa o niej zapomniała.
Wiem że jest zrobiony na czyściocha ale inaczej nie będzie. :P Musicie się przyzwyczaić do tego że tak robię modele.
Zapraszam.
Będzie jeszcze jeden samolot z 4 Stormo ale za jakiś dwa ,trzy tygodnie.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1161
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 11:02

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Macchi Mc 202 Folgore Hasegawa/Hobby 2000 1:72

Postprzez Aleksander » czwartek, 16 stycznia 2020, 19:17

Świetny - piękny kamuflaż - wiem ile te plamki kosztują nerwów ;o).
Szkoda tylko, że wnęki podwozia takie ubogie - mogłeś włożyć tam trochę drutów różnej grubości.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7970
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Macchi Mc 202 Folgore Hasegawa/Hobby 2000 1:72

Postprzez Łukasz_K » czwartek, 16 stycznia 2020, 22:16

Plamki fajne, co do czystości to nikt nigdy nie miał pretensji (patrz meser Bercika), chodzi tylko o tzw. zróżnicowanie powierzchni, może to przez zdjęcia (pokombinuj z balansem bieli) ale nie zrobiłeś chyba nawet preshadeingu? Wnęki podwozia mogłeś po zakamarkach psiknąć ciemniejszym odcieniem zieleni, nadało by to im większej plastyczności. Ja Cię oczywiście do niczego nie zmuszam, jeżeli jednak czujesz że tak jak jest, jest spoko, to też ok. Generalnie ładnie wyszedł.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4811
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Macchi Mc 202 Folgore Hasegawa/Hobby 2000 1:72

Postprzez skusz » piątek, 17 stycznia 2020, 15:26

Fajny, podoba się.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3150
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Macchi Mc 202 Folgore Hasegawa/Hobby 2000 1:72

Postprzez xmen » piątek, 17 stycznia 2020, 21:25

Dzięki za opinie.
Aleksander napisał(a):Świetny - piękny kamuflaż - wiem ile te plamki kosztują nerwów ;o).
Szkoda tylko, że wnęki podwozia takie ubogie - mogłeś włożyć tam trochę drutów różnej grubości.

Te plamki to jeden wieczór i było gotowe.Mogłem ale ostatnio zrobiłem się strasznie leniwy. :mrgreen:
Nie raz czytałem że za czysto robię ale może to była taka próba motywacji do odważniejszych działań. :?:Na pewno są winne zdjęcia ale fotograf za mnie jeszcze gorszy niż sklejacz. ;o) Wnęki mogłem dopracować ale patrz dwa zdania wyżej. :mrgreen:
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1161
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 11:02


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości