Pfalz DIIIa 1:32 WNW

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Pfalz DIIIa 1:32 WNW

Postprzez MarcinWSS » wtorek, 14 stycznia 2020, 10:50

Czołem!

Poniżej mój drugi szmatopłat. Zapraszam do konstruktywnej krytyki.



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
Ostatnio edytowano środa, 15 stycznia 2020, 08:38 przez MarcinWSS, łącznie edytowano 3 razy
MarcinWSS
 
Posty: 88
Dołączył(a): środa, 9 sierpnia 2017, 08:46

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Pfalz DIIIa 1:32 WNW

Postprzez wasilewskiadam » wtorek, 14 stycznia 2020, 13:56

Model zrobiony ślicznie. :)
Brakuje, hmm zasobniki na świece sygnałowe(albo inne cosie co bum robią)..prawa burta . Śruby rzymskie jak dla mnie trochę za duże(to moje subiektywne zdanie), na spływie płata przed kabiną powinno być lusterko. Na lewej stronie górnego płata (tu są zdania podzielone) kometa(gwiazda) taka jak na kadłubie( ale czarna i bez ogona).
Na zdjęciach z epoki nie widać napisów na kadłubie. Możliwe, że to wygląd zależy od okresu użytkowania.
Wzierniki na zdjęciach są raczej tego samego koloru co reszta kadłuba. Co do zastrzałów to nie mam zdania..raczej też w kolorze kadłuba, okucia też.
Z mojej strony to tyle marudzenia.
Wygląda świetnie
Adam Wasilewski
KMMR 08/15 Białystok
Avatar użytkownika
wasilewskiadam
 
Posty: 362
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 17:20
Lokalizacja: KMMR 08/15 Białystok

Re: Pfalz DIIIa 1:32 WNW

Postprzez Łukasz_K » wtorek, 14 stycznia 2020, 17:01

Ale fajnie zmalowany, nówka sztuka nie śmigany, ja tam się na tych szmatopłatach nie znam ale mi się podoba.
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Pfalz DIIIa 1:32 WNW

Postprzez MarcinWSS » wtorek, 14 stycznia 2020, 17:22

Dziękuję Wam za uwagi. I cieszę że się podoba :) Fakt, zapomniałem o zasobniku z flarami czy tam innymi "bum".. Zara będą. W kwestii kolorystycznej : bazowałem na instrukcji WNW - dobrze jest wiedzieć, że niektóre elementy winne być w innych kolorach. Niestety tego już nie jestem w stanie poprawić..
Dopiero wchodzę w tematykę dłubaniny "w modele" i wszystkie uwagi są dla mnie cenne. Jeszcze raz dziękuję!
pzdr
Marcin
MarcinWSS
 
Posty: 88
Dołączył(a): środa, 9 sierpnia 2017, 08:46

Re: Pfalz DIIIa 1:32 WNW

Postprzez Aleksander » środa, 15 stycznia 2020, 14:24

Fajny "czyścioch" ;o)
Merytorycznie to Adam chyba wszystko napisał, a ogólnie - ja jestem na TAK
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Pfalz DIIIa 1:32 WNW

Postprzez jaros » środa, 15 stycznia 2020, 22:22

To ja może zacytuję fragment ostatnio emitowanej reklamy : 'o Cię kurka siła...' :) Super!
pozdrawiam Jarek
Avatar użytkownika
jaros
 
Posty: 281
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Pfalz DIIIa 1:32 WNW

Postprzez Adam » piątek, 17 stycznia 2020, 00:41

Bardzo ładnie wyszło, mam pytanie co do lozengi, moim zdaniem wyszło trochę za jaskrawe, czy to oryginalne kalki z WNW?

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pfalz DIIIa 1:32 WNW

Postprzez MarcinWSS » piątek, 17 stycznia 2020, 15:33

Cieszę się, że się podoba Adamie. W kwestii lozenge : to fabryczne kalki z WNW - myślę, że to nieodpowiednio dobrany parametr balansu bieli i mój brak doświadczenia w kwestii fotografowania modeli "zrobił robotę"..
Pozdrawiam
Marcin
MarcinWSS
 
Posty: 88
Dołączył(a): środa, 9 sierpnia 2017, 08:46

Re: Pfalz DIIIa 1:32 WNW

Postprzez RH » poniedziałek, 20 stycznia 2020, 13:25

Jeżeli można to jeszcze jedna ważna sprawa (zresztą kiedyś mi też ktoś zwrócił na to uwage ) śruby rzymskie były tylko z jednej strony w górnych płatach tylko były zaczepy (czy jak się to nazywa ) ważne nigdy sie na jednym naciągu nie dublowały
Obrazek
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 10:52
Lokalizacja: Krakow

Re: Pfalz DIIIa 1:32 WNW

Postprzez MarcinWSS » wtorek, 21 stycznia 2020, 08:57

Też mi się wydawało, że wystarczy jedna śruba na jednym naciągu - niemniej na fotografiach opublikowanych w instrukcji WNW śruby są na obu końcach naciągu :


Obrazek
MarcinWSS
 
Posty: 88
Dołączył(a): środa, 9 sierpnia 2017, 08:46

Re: Pfalz DIIIa 1:32 WNW

Postprzez RH » wtorek, 21 stycznia 2020, 09:23

Może to tak wygląda ale to nie sa śruby tylko takie zgrubienia powstałe przy zabezpieczeniu linki drutemi i dodatkowo owinięte materiałem ,Tu to dobrze widać .zresztą te zdjęcia też sa z WW dlatego to wyglada jak śruba


Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 10:52
Lokalizacja: Krakow

Re: Pfalz DIIIa 1:32 WNW

Postprzez waran » wtorek, 21 stycznia 2020, 19:34

Jeszcze jedna sprawa .Patrząc na samolot od spodu zaznaczenie żeber powinno być ciemniejsze niż całe poszycie. W modelu wierzch i spód jest jednakowo zaznaczony.https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plik:Pfalz.jpg
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 07:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Pfalz DIIIa 1:32 WNW

Postprzez wasilewskiadam » wtorek, 21 stycznia 2020, 21:39

Waran, to zdjęcie prototypu. Podejrzewam że miał naniesione tylko krzyże a reszta była tylko lakierowana. Pfalze seryjne były malowane na jakąś pochodna szaro/srebrnego(możliwe ze lakier z dodatkiem proszku aluminiowego, spotkałem się też z opinia ze był to szary lub szaroniebieski co nie wyklucza pierwszej opcji) Na innych zdjęciach do jakich mam dostęp nie jest to tak mocno widoczne(wręcz prawie wcale).
Adam Wasilewski
KMMR 08/15 Białystok
Avatar użytkownika
wasilewskiadam
 
Posty: 362
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 17:20
Lokalizacja: KMMR 08/15 Białystok

Re: Pfalz DIIIa 1:32 WNW

Postprzez MarcinWSS » środa, 22 stycznia 2020, 06:18

W kwestii naciągów - wygląda na to, że faktycznie, zmyliły mnie foty z instrukcji. Na zdjęciu Pfalz"a z muzeum (?) naciągi na górnym płacie nie mają tych charakterystycznych zgrubień.
Natomiast w temacie malowania : na Aerodrome była jakiś czas temu dyskusja na temat fabrycznego koloru Pfalz"a. Tu rację ma najprawdopodobniej wasilewskiadam : fabrycznie Pfalz był malowany , prawdopodobnie jasnoszarym lub jasnoniebieskim, (na pewno) lakierem z dodatkiem aluminiowego proszku. Raportowały o tym oddziały odnajdujące zestrzelone wraki tych samolotów. A zatem niemożliwym było by zjawisko "prześwitywania" światła przez płótno pokrycia płatów.
MarcinWSS
 
Posty: 88
Dołączył(a): środa, 9 sierpnia 2017, 08:46


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości