Mi-24W Zvezda 1:72 '741

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Mi-24W Zvezda 1:72 '741

Postprzez BOMI21 » środa, 20 maja 2020, 21:59

A witam, trochę mnie tutaj nie było.

Przeglądałem sobie leniwie giełdę na Facebooku kiedy zobaczyłem że ktoś sprzedaje Mi-24W ze Zvezdy. W dodatku z pełnym zestawem dodatków i w fajnej cenie. I w moim mieście :shock: . Decyzja była szybka, wiadomość do sprzedającego, zapakowałem się w samochód i po pół godziny miałem już pudełko w ręku. To dobry start, miałem tylko model i dodatki, bez absolutnie żadnych narzędzi ani chemii modelarskiej, ale miałem model Mi-24 - a to własnie ten śmigłowiec był moim pierwszym modelem jakieś 15 lat temu. Co prawda wtedy była to wersja A z inną kabiną, ale to był wybór z dwóch wersji w pudełku i Mi-24 w tej wersji też kiedyś wleci. Być może pootwierany :D

Model to Mi-24W Zvezdy, wzbogacony o podstawowe elementy fototrawione oraz maski Eduarda a także toczone odbiorniki ciśnień oraz działko mastera. Kalkomanie techmodu od kolegi Puskal. Pomalowany farbami Gunze C. Standardowo dla mnie brak śladów eksploatacji, model przedstawia maszynę nową lub świeżo po remoncie.

Sam model jest najlepszą repliką Mi-24 na rynku, nie jest jednak idealny. Bardzo trudne jest złapanie geometrii kadłuba, praktycznie konieczne jest złożenie modelu na sucho, sklejenie go na taśmę po czym podklejanie poszycia oraz elementów wnętrza od wewnątrz klejem extra thin. Miejscami spasowanie jest dziwne, pylony nie pasują do kadłuba, konieczne jest lekkie zeszlifowanie ich po obwodzie, wtedy pasują idealnie. Podwozie jest koszmarem, a oszklenie pocięte na tak wiele nie ustalających się wspólnie elementów tak że wyzwaniem jest je skleić. Mi się to udało i pasuje idealnie.

Model doczekał się drobnych przeróbek potrzebnych by przestawiał maszynę o n.b 741, to jest przygotowanie osłony za silnikiem od nowa, przeniesienie kilku anten, przerobienie wyrzutnika flar.

Model przeszedł bardzo ciekawą metamorfozę podczas sklejania, od relaksującej zabawki po godzinach którą sklejałem bez praktycznie żadnych narzędzi po całkiem satysfakcjonującą i dobrze prezentującą się miniaturę. Zdjęcia są laurką dla modelu, dlatego zdjęcia skupiają się na samym śmigłowcu i jego malowaniu, a nie detalach. Jednocześnie nie mają nic ukrywać :D

Zdjęcie referencyjne:

Obrazek

Galeria właściwa:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W bonusie parę fot z warsztatu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jestem ciekawy waszych opinii. Powrót się udał? :P
Ostatnio edytowano czwartek, 21 maja 2020, 08:19 przez BOMI21, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
BOMI21
 
Posty: 1821
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2012, 19:27

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Mi-24W Zvezda 1:72 '741

Postprzez HubertKendziorek » czwartek, 21 maja 2020, 06:10

Powrót udany, do tego otwierasz oczy, jak mało narzędzi i chemii potrzeba, żeby zrobić porządny model :).
Pozdrawiam
Hubert
Zapraszam na mój blog modelarski: Kendzior's Way
Avatar użytkownika
HubertKendziorek

Ukraina
 
Posty: 2111
Dołączył(a): wtorek, 19 sierpnia 2008, 08:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Mi-24W Zvezda 1:72 '741

Postprzez Aleksander » czwartek, 21 maja 2020, 07:59

Też mi się podoba - jeden z ładniejszych śmigłowców moim zdaniem.
Bardzo Ci się udał!
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Mi-24W Zvezda 1:72 '741

Postprzez Elephant » czwartek, 21 maja 2020, 08:05

Znakomicie dobrane kolory - gratuluję umiejętności!

Paweł
Avatar użytkownika
Elephant
 
Posty: 62
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 07:27
Lokalizacja: Jasienica Maz.

Re: Mi-24W Zvezda 1:72 '741

Postprzez Łukasz_K » czwartek, 21 maja 2020, 09:47

Też tak miałem, tzn. jako pierwszy model kupiłem sobie parę lat temu Mi24 Zvezdy. Po otwarciu pudełka jak już pozbierałem szczękę z podłogi jak ten model wygląda i ile ma części, spakowałem go z powrotem i tak leży do dziś :D.
Wyszła Ci fajna miniaturka, dokładnie tak sobie wyobrażam pierwszy model po latach :mrgreen: czysto, schludnie, estetycznie. Zdjęcia urokliwe.
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Mi-24W Zvezda 1:72 '741

Postprzez kojot69 » czwartek, 21 maja 2020, 19:22

A witamy po latach. Niektórym się nicki pozmieniały ;o) ale pamiętają o Koledze z Opola :D

Fajurski, ale mogłeś go odkurzyć przed sesją zdjęciową.


Obrazek
Avatar użytkownika
kojot69
 
Posty: 830
Dołączył(a): niedziela, 8 września 2019, 18:33

Re: Mi-24W Zvezda 1:72 '741

Postprzez Artur Rzepka » czwartek, 21 maja 2020, 19:42

Piękny śmigłowiec, jak i zdjęcia - właśnie co do zdjęć jestem ciekaw, jak wyglądała cała sesja/czy jest gdzie poczytać jak można podobny efekt na sesji osiągnąć? ;)
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 14:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Mi-24W Zvezda 1:72 '741

Postprzez Łukasz_K » czwartek, 21 maja 2020, 19:51

Artur Rzepka napisał(a):jak można podobny efekt na sesji osiągnąć? ;


Światło punktowe z góry, bez dyfuzorów ?
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Mi-24W Zvezda 1:72 '741

Postprzez skusz » czwartek, 21 maja 2020, 20:29

Świetny, po prostu super. Ja ze swoim czekam jak ktoś zrobi kalki do "Huzara".
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : viewtopic.php?f=207&t=20734
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3142
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 16:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Mi-24W Zvezda 1:72 '741

Postprzez BOMI21 » sobota, 23 maja 2020, 13:02

Cieszy mnie że model się wam podoba, będą następne :D

kojot69 napisał(a):A witamy po latach. Niektórym się nicki pozmieniały ;o) ale pamiętają o Koledze z Opola :D

Fajurski, ale mogłeś go odkurzyć przed sesją zdjęciową.



Bardzo mi miło że ktoś jeszcze o mnie pamięta, to cieszy niezmiernie.

A zdjęcia wyciągają rzeczy których normalnie nie widać, szczególnie przy zabawie światłem :mrgreen:

Artur Rzepka napisał(a):Piękny śmigłowiec, jak i zdjęcia - właśnie co do zdjęć jestem ciekaw, jak wyglądała cała sesja/czy jest gdzie poczytać jak można podobny efekt na sesji osiągnąć? ;)


Obrazek

Tło to kawałek czarnego ręcznika o gładkiej powierzchni i możliwie małym odbiciu światła, zdjęcia robione aparatem na statywie na maksymalnym możliwym przybliżeniu co daje efekt utraty skali obiektu i najbardziej "neutralne" ustawienie ogniskowej - w skrócie model wygląda jak prawdziwy śmigłowiec. Ustawienia manualne, w zależności od oświetlenia, a oświetlenie to lampka ledowa przy której sklejam :D
Avatar użytkownika
BOMI21
 
Posty: 1821
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2012, 19:27

Re: Mi-24W Zvezda 1:72 '741

Postprzez fragles » sobota, 23 maja 2020, 16:17

BOMI21 napisał(a):na maksymalnym możliwym przybliżeniu co daje efekt utraty skali obiektu i najbardziej "neutralne" ustawienie ogniskowej


Można prosić o przybliżenie o co chodzi z tym "neutralnym ustawieniem ogniskowej"? Fotograficznie jestem nieco "starej daty" i nie umiem sobie wykoncypować, co to może znaczyć. A fotki i modelik fajne, stąd moje zainteresowanie tym opisem techniki.
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1556
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mi-24W Zvezda 1:72 '741

Postprzez Artur Rzepka » sobota, 23 maja 2020, 16:35

Super, wielkie dzięki za wytłumaczenie, na pewno spróbuję wykorzystać w praktyce ;)
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 14:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Mi-24W Zvezda 1:72 '741

Postprzez BOMI21 » sobota, 23 maja 2020, 19:17

fragles napisał(a):
BOMI21 napisał(a):na maksymalnym możliwym przybliżeniu co daje efekt utraty skali obiektu i najbardziej "neutralne" ustawienie ogniskowej


Można prosić o przybliżenie o co chodzi z tym "neutralnym ustawieniem ogniskowej"? Fotograficznie jestem nieco "starej daty" i nie umiem sobie wykoncypować, co to może znaczyć. A fotki i modelik fajne, stąd moje zainteresowanie tym opisem techniki.


To taki skrót myślowy, chodzi o wykorzystanie dużego powiększenia w aparacie - powstają takie zdjęcia jak te w tej galerii które bardzo ładnie ukrywają że fotografowany jest mały modelik a nie pełnowymiarowy śmigłowiec :D
Avatar użytkownika
BOMI21
 
Posty: 1821
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2012, 19:27


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 17 gości