Modele w czasie zarazy .

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Re: Modele w czasie zarazy .

Postprzez shadowmare » piątek, 12 czerwca 2020, 11:45

ewpiga napisał(a):Wiem, że najlepiej było by wymalować „gwiazdy” na kadłubie. Wygodniej jest nakleić kalki, ale wolałbym cały model wypolerować flanelową szmatką niż go lakierować. Jest jakiś sposób, aby obejść lakiery a kalkomanie prezentowały się na kadłubie bez srebrzenia, znaczy porządnie położone ?

Polerujesz powierzchnię, żeby była gładka. Ja używam Mr Mark Setter starej receptury nie ten Neo i on zasadniczo i na macie zlikwiduje srebrzenie. Możesz też wyciąć przezroczysty film z kalkomanii, wtedy nie będzie miało co srebrzec.
Fajna Catalina!
shadowmare

Reklama

Postprzez ewpiga » piątek, 12 czerwca 2020, 23:05

shadowmare napisał(a):Ja używam Mr Mark Setter starej receptury...

No te płyny to mam, ale myślałem, że są jakieś inne dobre sztuczki.
Skrzydełko już po pierwszej, delikatnej polerce. A ten specyfik do podłóg czy do mebli „Sidolux” to po co to stosują i co to daje?

Obrazek
ewpiga

rpm1+mod

Postprzez Aleksander » piątek, 12 czerwca 2020, 23:50

ewpiga napisał(a):A ten specyfik do podłóg czy do mebli „Sidolux” to po co to stosują i co to daje?

Teoretycznie ma zastępować akrylowy werniks błyszczący pod kalki, ale ostatnio (tzn. już od kilku lat) poprawił się w działaniu na podłogach i meblach, ale przestał być odpowiedni do modeli - ;o)
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Aleksander

Postprzez HubertKendziorek » wtorek, 16 czerwca 2020, 10:35

Aleksander napisał(a):
ewpiga napisał(a):A ten specyfik do podłóg czy do mebli „Sidolux” to po co to stosują i co to daje?

Teoretycznie ma zastępować akrylowy werniks błyszczący pod kalki, ale ostatnio (tzn. już od kilku lat) poprawił się w działaniu na podłogach i meblach, ale przestał być odpowiedni do modeli - ;o)

Na szczęście mam zapasy. Kiedyś stosowałem go też pod kalkomanie na mokro, czynił cuda podobne do płynów zmiękczających.

A w kwestii życia poza konkursem (czekam na materiały, które mogą być kluczowe dla malowania mojej Super Electry) i walki z zarazą, Re.2005 dostał podwozie, światełka pozycyjne i lakier matowy.

Obrazek

Obrazek
Na warsztacie: 40/43 M 'Zrinyi' II 105mm 1:35
1918-2018 - Konkurs z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości: Morane Saulnier MS 406 C.1 | AZmodel 1:48
I Wojna Światowa w Miniaturze (edycja 2018): Czołg ciężki Mk. I Male | Takom 1:35
Reszta świata: Curtiss H-81A-2 | Trumpeter 1:48, Model T 1917 Ambulance | ICM 1:35
Pacyfik: Hawk, Sabre, Shinhoto Chi-Ha, A6M5a, Chi-He.
Zapraszam na mój blog modelarski: Kendzior's Way
HubertKendziorek

100-lecie Niepodległości

Postprzez pawelc » niedziela, 12 lipca 2020, 18:48

Obrazek
Obrazek
pawelc

Poprzednia strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje