Su-15 TM Flagon - Trumpeter 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Su-15 TM Flagon - Trumpeter 1/48

Postprzez Jurek Greinert » środa, 24 czerwca 2020, 20:46

Modelik niby fajny ale wiele błędów.... moich i producenta. No cóż na konkurs się raczej nie nadaje ale w sumie cieszy moje oko na półce. Dodane chyba wszystko co jest na rynku. Co do rad to na pewno trzeba mu obniżyć zestawowe główne podwozie, stoi za wysoko i widać to dokładnie po doklejeniu klap podwozia. Parę rzeczy podmieniłem ale nie jestem przekonany czy np radar z QB nie jest przesadzony. Konieczne są natomiast hample z Eduarda bo te w modelu są kuriozalnie za małe. Scoopsy za to dodają uroku. Kokpit to głównie Neomega plus blaszki, kółka z Reskita też są fajne.
Malowanko pudełkowe (nie użyłem Begemota bo tam jest identyczne) - czyli
Okręg Zabajkalski - Bezrechnaya2 - obwód Czytyjski - 22 Pułk Lotnictwa Myśliwskiego - lata 90-te
Układ plam nie jest nigdzie udokumentowany więc pozwoliłem sobie na luźną interpretację instrukcji
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 17:10
Lokalizacja: Gliwice

Reklama

Re: Su-15 TM Flagon - Trumpeter 1/48

Postprzez Aleksander » piątek, 26 czerwca 2020, 11:54

Nie umiem ocenić ewentualnych błędów - ani Twoich, ani Trumpetera, ale całość zrobila na mnie bardzo duże wrażenie - samolot w ciekawym kamuflażu, z dużą ilością detali, fajnie pomalowany...
Nie wiem, dlaczego ma się nie nadawać na konkurs (pewnie wiesz to lepiej), ale sam chciałbym taki mieć na swojej półce.
Obrazek
ObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7968
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Su-15 TM Flagon - Trumpeter 1/48

Postprzez piotr dmitruk » piątek, 26 czerwca 2020, 12:23

"Su-15, srebrny, nuuda"
A tu proszę jak ciekawie!
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9941
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Su-15 TM Flagon - Trumpeter 1/48

Postprzez Łukasz_K » piątek, 26 czerwca 2020, 13:40

Lubie brzydkie radzieckie konstrukcje, ale ten jest wyjątkowo okropny (samolot, nie model). Jak zwykle u Ciebie porządna robota! Gratulacje.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4811
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Su-15 TM Flagon - Trumpeter 1/48

Postprzez giberes » piątek, 26 czerwca 2020, 14:06

Heh, nie spodziewałem się , że jeszcze ktoś to ma w magazynku. Ja jeż mam go na warsztacie, ale planuję srebrzaka jednak. Bardzo ładnie zrobiony, ale z tego co wiem, to jednocześnie nie przenosił zasobników i rakiet krótkiego zasięgu, to albo to. Jaki kolor dałeś we wnęki podwozia? To jeden z ładniejszych radzieckich myśliwców, jakby ktoś pytał ;o) .
Non omnis moriar, zostanie po mnie parę modeli, które żona wyrzuci.
Avatar użytkownika
giberes
 
Posty: 281
Dołączył(a): niedziela, 22 sierpnia 2010, 19:15
Lokalizacja: Białystok

Re: Su-15 TM Flagon - Trumpeter 1/48

Postprzez Jurek Greinert » piątek, 26 czerwca 2020, 15:56

Aleksander napisał(a):Nie umiem ocenić ewentualnych błędów - ani Twoich, ani Trumpetera, ale całość zrobila na mnie bardzo duże wrażenie - samolot w ciekawym kamuflażu, z dużą ilością detali, fajnie pomalowany...
Nie wiem, dlaczego ma się nie nadawać na konkurs (pewnie wiesz to lepiej), ale sam chciałbym taki mieć na swojej półce.

Malowanie w moich oczach ma wiele do życzenia - Ja nie jestem zadowolony na stówę
giberes napisał(a):Heh, nie spodziewałem się , że jeszcze ktoś to ma w magazynku. Ja jeż mam go na warsztacie, ale planuję srebrzaka jednak. Bardzo ładnie zrobiony, ale z tego co wiem, to jednocześnie nie przenosił zasobników i rakiet krótkiego zasięgu, to albo to. Jaki kolor dałeś we wnęki podwozia? To jeden z ładniejszych radzieckich myśliwców, jakby ktoś pytał ;o) .

No to srebrnego masz bojowego..... ;o) ;o) Flagony użyto trzy razy zawsze wobec cywilnych samolotów. Atak nad Sachalinem na KAL007 wszyscy znają ale proponuję poczytać o KAL902. Koreańczycy mieli pecha. Ostatni to ponoć taran (!!!!) na jakiegoś Canadaira przemytników broni nad Gruzją.
Co do rakiet i zasobników to nie wiedziałem ale z Ruskimi nigdy nie wiadomo. Nawet dorobiłem zwykły odblaskowy celownik pod te działka.
Obrazek
W temacie wnęk to cholera wie co ruskie zmalowały. Ja poszedłem uniwersalnie czyli Tamiya XF-25 LSG, czyli ni to szary ni błękitny. W miarę mi się komponował z dołem kamo
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 17:10
Lokalizacja: Gliwice

Re: Su-15 TM Flagon - Trumpeter 1/48

Postprzez giberes » sobota, 27 czerwca 2020, 23:38

Mi się wydaje, że "dziób" z QB jest dobry. Moim zdaniem model to jest całość w wersji Flagon-A, który miał mniejszą średnicę nosa. Producent zrobił wersję TM dodając absurdalnie długą osłonę, dopasowaną do reszty, o tym też mogą świadczyć linie paneli pod kabiną, które nie pasują do wersji TM.
A jak kabinka Neomegi?, bo jakoś mi ciężko szło jej sklejenie, mimo że wygląda ładnie w kawałkach.
Parę lat temu na hiszpańskim forum była fajna relacja z budowy tego su, też ciapatego. Tam kolega dokładnie opisywał, jakie są błędy modelu. Niestety większość zdjęć jest już niedostępna.
Moja sympatia do tego samolotu rozpoczęła się od PKL, potem AJ-Press, szukałem Awiacija i Wremija z jego monografią, ale nie zdołałem kupić. W tych polskich gazetkach są tylko wzmianki o zastosowaniu "bojowym". Jednak im dłużej przeglądałem jego zdjęcia, tym bardziej podobała mi się linia tego samolotu w wersji TM. I niedawno, po przynajmniej 10-ciu latach dojrzewania w szafie, model trafił na warsztat.
Przepraszam za przydługi OT, ale nie mogłem się powstrzymać z radości, że nie jestem jedyny tutaj z tym samolotem.
Non omnis moriar, zostanie po mnie parę modeli, które żona wyrzuci.
Avatar użytkownika
giberes
 
Posty: 281
Dołączył(a): niedziela, 22 sierpnia 2010, 19:15
Lokalizacja: Białystok

Re: Su-15 TM Flagon - Trumpeter 1/48

Postprzez Jurek Greinert » wtorek, 30 czerwca 2020, 15:57

giberes napisał(a):Mi się wydaje, że "dziób" z QB jest dobry. Moim zdaniem model to jest całość w wersji Flagon-A, który miał mniejszą średnicę nosa.
A jak kabinka Neomegi?, bo jakoś mi ciężko szło jej sklejenie, mimo że wygląda ładnie w kawałkach.

Radar też zostawili ze zwykłego Su15. Tajfun w TM miał antenę jak odwrócone wiadro, po otwarciu dzioba nie było tam nic ruchomego. Zabawnie dla mnie wyglądają zrobione TM'y z otwartym radarem made n Trumpeter.
Co do NeOmegi to jestem zadowolony. Jeden z lepszych ich kokpitów ale wkładałem do sklejonego kadłuba z doklejonym elementem poszycia wokół dolnej wnęki. Tak wycentrowany dostał dopiero górę poszycia dla jednoosobowej wersji. Wszystko niby ok ale moim zdaniem cała ta Neomega (kokpit/wnęka podwozia) jest sumarycznie za niska. Albo brakuje w kabinie do krawędzi albo we wnęce do krawędzi. Ja to trochę wypośrodkowałem, czyli w miarę wygląda bez sztukowanie ale potem brakowało na długości przedniego podwozia bo wnęka i punkty mocowania goleni wylądowały za wysoko.
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 17:10
Lokalizacja: Gliwice


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości