F-4E Phantom II HAF Tamiya 1:32

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

F-4E Phantom II HAF Tamiya 1:32

Postprzez KRL » wtorek, 30 czerwca 2020, 08:06

Tym razem zdecydowanie coś co trafia w moje modelarskie upodobania -F-4E Phantom II HAF samoloty Greckich Sił powietrznych są świetnym tematem dla wszystkich lubiących wyjątkowo mocno wyeksploatowane samoloty.

Dodatkowo poza samymi możliwościami pobawienia się z weatheringiem miałem możliwość kolejny raz sięgnąć po naprawdę świetny model mam tu na myśli "składalność" praca przy modelu F-4 Tamiya to czysta przyjemność.

Zapewne nie jest to ostatni samolot HAF które znalazł się na moim warsztacie już mam pomysł na A-7.

Teraz zapraszam do galerii F-4E Phantom II Hellenic Air Force:


Obrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

Re: F-4E Phantom II HAF Tamiya 1:32

Postprzez xspace » środa, 1 lipca 2020, 01:32

Urodziwy jest, gratulacje. Dla mnie camo HAF w tych kolorach jest jednym z najatrakcyjniejszych.
Jest również jednym z najtrudniejszych jeśli chodzi o oddanie kolorów - jakimi farbami malowałeś ?
Ciut jak na mój gust zbyt nasycony szaroniebieski i "beżowy".
Weathering miodzio, mucha nie siada.
xspace
 
Posty: 415
Dołączył(a): wtorek, 22 stycznia 2013, 02:56
Lokalizacja: Kraków

Re: F-4E Phantom II HAF Tamiya 1:32

Postprzez KRL » środa, 1 lipca 2020, 06:57

xspace napisał(a):Urodziwy jest, gratulacje. Dla mnie camo HAF w tych kolorach jest jednym z najatrakcyjniejszych.
Jest również jednym z najtrudniejszych jeśli chodzi o oddanie kolorów - jakimi farbami malowałeś ?
Ciut jak na mój gust zbyt nasycony szaroniebieski i "beżowy".
Weathering miodzio, mucha nie siada.


Dziękuję serdecznie.
Zestaw kolorów to FS 35237, 36251, 36397, 36320
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: F-4E Phantom II HAF Tamiya 1:32

Postprzez Bemowo » środa, 1 lipca 2020, 14:34

Świetny „brudas”. :) Można liczyć na kilka słów komentarz odnośnie malowania dysz?
Na warsztacie:
1:32 MiG-21 F-13
1:32 Lim-5
Bemowo
 
Posty: 21
Dołączył(a): sobota, 10 marca 2018, 01:50

Re: F-4E Phantom II HAF Tamiya 1:32

Postprzez KRL » środa, 1 lipca 2020, 15:34

Bemowo napisał(a):Świetny „brudas”. :) Można liczyć na kilka słów komentarz odnośnie malowania dysz?



W przypadku dysz faktycznie wystarczy kilka słów ponieważ prace mace malarskie nad nimi są bardzo proste. Rozpoczynam od podkładu oczywiście ale o tym nie ma sensu pisać. W kolejnym etapie nakładam kolor bazowy nazwijmy go srebrny i później aplikuje kolor grafitowy tak by nie co zróżnicować go na powierzchni lameli dysz wykonuje to aerografem. Reszta prac to efekt tzw. suchego pędzla i mieszaniny trzech kolorów w różnych proporcjach- grafit, czerń i powiedzmy kolor srebrny. Staram się suchym pędzlem rozjaśniać i przyciemniać w miejscach oczekiwanych tworząc większe bądź mniejsze plamki nawiązujące do przepaleń.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: F-4E Phantom II HAF Tamiya 1:32

Postprzez shadowmare » środa, 1 lipca 2020, 23:18

Bardzo fajny. Coś dodałeś, czy prosto z pudła?
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1578
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: F-4E Phantom II HAF Tamiya 1:32

Postprzez KRL » czwartek, 2 lipca 2020, 04:41

shadowmare napisał(a):Bardzo fajny. Coś dodałeś, czy prosto z pudła?



Model wykonany prosto z pudła, dlatego też nie jest merytorycznie idealnie zgodny Phantomem HAF
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie
wietrzenie
Avatar użytkownika
KRL
 
Posty: 1098
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2015, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: F-4E Phantom II HAF Tamiya 1:32

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 2 lipca 2020, 14:36

Bardzo ładny!
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9941
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: F-4E Phantom II HAF Tamiya 1:32

Postprzez Bemowo » piątek, 3 lipca 2020, 15:23

KRL napisał(a):
Bemowo napisał(a):Świetny „brudas”. :) Można liczyć na kilka słów komentarz odnośnie malowania dysz?



W przypadku dysz faktycznie wystarczy kilka słów ponieważ prace mace malarskie nad nimi są bardzo proste. Rozpoczynam od podkładu oczywiście ale o tym nie ma sensu pisać. W kolejnym etapie nakładam kolor bazowy nazwijmy go srebrny i później aplikuje kolor grafitowy tak by nie co zróżnicować go na powierzchni lameli dysz wykonuje to aerografem. Reszta prac to efekt tzw. suchego pędzla i mieszaniny trzech kolorów w różnych proporcjach- grafit, czerń i powiedzmy kolor srebrny. Staram się suchym pędzlem rozjaśniać i przyciemniać w miejscach oczekiwanych tworząc większe bądź mniejsze plamki nawiązujące do przepaleń.


Dziekuje serdecznie za komentarz. Raczkuje po wieloletniej przerwie, stad pytanie :oops:
Na warsztacie:
1:32 MiG-21 F-13
1:32 Lim-5
Bemowo
 
Posty: 21
Dołączył(a): sobota, 10 marca 2018, 01:50


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości