OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Postprzez Kamil K. » czwartek, 18 czerwca 2020, 21:56


Witajcie, 

Masakrycznie zawalone miałem ostatnie 3 tygodnie, ale rzutem na taśmę udało ukończyć etap budowy modelu. 

Od ostatniej aktualizacji przybyło głównie detali wokół dział bezodrzutowych i spawy. Poza tym zadbałem o parę bambetli na błotniki. Tak to wszystko wygląda - oczywiście na razie polepione tylko na blutack i słowo honoru. ;o)  

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

Można by jeszcze naprawdę dłuuugo siedzieć i wymyślać kolejne śrubki i detale do dorobienia, ale... to bez sensu. Poza tym, czas mi się skończył.  Może do końca tego roku uda mi się go wymalować. 

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

A skoro model ma przedstawiać wóz z okresu walk o Srebrenicę no to coś tam spróbowałem go upodobnić. 

 

Obrazek

 


Pozdrowienia! 

Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Reklama

modele polskich samolotów

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Postprzez Kamil K. » czwartek, 23 lipca 2020, 12:43

Cześć, 



Po miesięcznej przerwie wracam do pracy.  

Model wziął i się umył, a potem pomalował podkładem. Zrobiłem troszkę maziajów a'la preshading, zobaczymy czy coś mi z tego zostanie po distressingu, który i tym razem chcę zastosować. Dawno nic nie malowałem.  


Obrazek 



Obrazek



Pozdrowienia! 
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Postprzez Kamil K. » sobota, 25 lipca 2020, 18:32

Kolorek bazowy jest. XF-71 Cockpit Green + XF-21 Sky w proporcji 1:1 i następnie rozjaśniany i różnicowany dodatkiem białego, XF-78 Wooden Deck Tan i XF-53 Neutral Grey.

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Pozdrowienia! 
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Postprzez Kamil K. » poniedziałek, 27 lipca 2020, 16:44

Cześć,

Model się wziął i zestresował. W kilku miejscach tak bardzo, że aż farbę zgubił do gołej blachy, ale cóż poradzić. ;-) Teraz wszystko jest zabezpieczone półmatem i czeka na kolejną warstwę farb - trzeba będzie wymalować w fikuśny wzór przednią płytę i dodać dziwne maziaje na boku. Mój stary aparat już troszkę nie ogarnia, ale coś tam widać - efekt jest w moim odczuciu nawet fajniejszy niż na Hellcatcie - niby subtelnie, ale jest wszędzie po trochu. No i kolorystycznie teraz jest bardziej prawdziwie niż na poprzednich zdjęciach. Zobaczymy jak pójdzie mi dalej. 

Obrazek

 

Obrazek

 

Pozdrowienia! 
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Postprzez Kamil K. » wtorek, 28 lipca 2020, 17:14

Witajcie, 

Dziś zająłem się dodatkowymi maziajkami. Pojazd w oryginale zdobiła wesoła twórczość załogi w postaci przedziwnych plam, esów-floresów i wymalowanej w kamuflażu przedniej płyty. Rozgryźć, co było czym i jakie konkretnie kolory położyć w danym miejscu było niemożliwe, ale na szczęście na stopklatkach ze Srebrenicy widać, że jakiekolwiek kolory to nie są, to po dwóch latach walk zdążyły się obedrzeć i wytrzeć. Na razie jest pstrokacizna, ale myślę, że na koniec może to dać fajny efekt. Jeszcze sporo wokół tych powierzchni się zmieni. ;-) 



Obrazek 



Obrazek 



Pozdrowienia! 
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Postprzez Kamil K. » wtorek, 4 sierpnia 2020, 14:54

Cześć, 



Powoli do przodu. Obmalowuję już detale, dodałem też napis VRS na przodzie - też go mocno zmęczyłem, choć jeszcze coś tu pokombinuję. Przez pewien czas, patrząc na zdjęcia, zastanawiałem sie, czy do 1995 roku ten napis w ogóle przetrwał, bo na stopklatkach z nagrań z Potocari nie widać nawet najmniejszego śladu po nim, ostatecznie jednak zdecydowałem się go wymalować. Doszły też genialne kalki Triglav Model, uwielbiam je układać, bo są cienkie, delikatne i nie zostawiają prawie żadnych śladów. 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrowienia!
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Postprzez Kamil K. » czwartek, 6 sierpnia 2020, 15:06

Cześć, 



M-60PB otrzymał filtry. Standardowo - z aerografu, rozcieńczone farbki Tamki. Punktowo niebieski, żółty i biały, a potem, gdy stwierdziłem, że jednak jest trochę za ostro, to całościowo przygaszone szarym. 



Obrazek 



Zacząłem też wstępnie męczyć opancerzenie na obrotnicy. Pojawiło się parę odprysków, zróżnicowałem powierzchnię nie tyle samym filtrem, co dodatkowo pstrykając rozcieńczonym oilbrusherem w jakimś jasnym kolorze na jego powierzchnię. 


Obrazek



Obrazek



Pozdrowienia! 
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Postprzez Kamil K. » niedziela, 9 sierpnia 2020, 10:46

Cześć,

Robią się powoli detale. Na razie podmaziałem wszystko tylko akrylami, na różne olejne zabawy, w stylu washa czy zacieków przyjdzie jeszcze czas. 

Koła mają pomalowane bandaże. Na próbę postanowiłem uszkodzone miejsca potraktować ciemniejszym kolorem i dodać trochę przetarć rozjaśnioną mieszanką do bandaży (bieli + czarny, nic specjalnego). 



Obrazek



Skrzynki wycieniowane lekko aerografem, następnie poobijane gąbką i pędzelkami. Na metalowych klamrach i zawiasach ciemnoszare zacieki - jak dojdzie rdza to powinno fajnie wyglądać. 



Obrazek



No i reszta szpeju. Na metalowych częściach narzędzi trochę odprysków robionych m.in. rdzawymi lifecolorami. 

Drewniane trzonki i tobołki lekko podcieniowane akrylami, bardziej na czuja niż świadomie, bo nie mam cały czas wyczucia tej techniki.   ;o)
Obrazek 



Pozdrowienia! 
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 9 sierpnia 2020, 23:43

Wielki "like"!
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9932
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Postprzez Kamil K. » wtorek, 11 sierpnia 2020, 21:07

Dzięki!

Postanowiłem trochę popracować nad opancerzeniem stanowiska KM Browning... trochę się trzeba rozćwiczyć przed brzydzeniem reszty pojazdu. 

Obrazek



Obrazek



Pozdrowienia! 
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Postprzez Kamil K. » piątek, 14 sierpnia 2020, 17:11

Tymczasem - pierwsze koty za płoty z washem. Jeszcze będziemy cieniować osobno olejami zakamarki, tak jak na Hellcatcie. 

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Pozdrowienia! 
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Postprzez Kamil K. » poniedziałek, 17 sierpnia 2020, 20:20

Cześć i czołem, 



Ciąg dalszy zabawy z olejami. Zakamarki, głównie na błotnikach i górnych, płaskich powierzchniach potraktowałem odrobiną mieszanki farb olejnych (szarozielone - mieszane Abteilungi 502 raw umber, white i smoke), którą następnie roztarłem pędzelkami. 

Obrazek 



Obrazek



Obrazek



Podrowienia! 
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Postprzez Łukasz_K » wtorek, 18 sierpnia 2020, 09:20

ekstara już wygląda.
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Postprzez Kamil K. » wtorek, 25 sierpnia 2020, 14:45

Dzięki!

Aktualizacja po krótkim odpoczynku.


M-60PB został obity. Ciężko to szło, bo ręka mi odwykła i nie obędzie się bez poprawek... Warstwa bazowa, jasnych odprysków poszła nawet, nawet... 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ale z ciemnymi odpryskami mnie poniosło. :roll:  Na żywo efekt nie był tak jebitny, jak na zdjęciach. Gdy spojrzałem na fotki uznałem, że tak nie może zostać. Muszę poprawić w co najmniej kilku miejscach i trochę to zgasić. Bo nie podoba mi się ani rozmiar, ani rozmieszczenie. Ale wyciągniemy to w odpowiednim kierunku - mam nadzieję.   8-)
Obrazek

Obrazek

Pozdrowienia! 
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Postprzez Mr. Headshok » środa, 26 sierpnia 2020, 07:23

Jak zawsze świetnie!!! Podglądam ;o)
Pozdrawiam,
Tomasz Koebsch
Avatar użytkownika
Mr. Headshok
 
Posty: 1335
Dołączył(a): wtorek, 30 października 2007, 19:04
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości