Bristol Bulldog "PYRO" 1/48 - Open

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Bristol Bulldog "PYRO" 1/48 - Open

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » poniedziałek, 26 października 2009, 01:27

Do marca a w zasadzie kwietnia jest sporo czasu więc postanowiłem zawstydzić tych co jeszcze żadnego modelu do konkursu nie zgłosili. Wykorzystując przerwy technologiczne przy Gauntlecie i że wykorzystuję tą samą literaturę postanowiłem wystartować z Bulldogiem. Tak patrząc na jakość tego zestawu jak i poprzedniego odnoszę wrażenie, że w poprzednim wcieleniu musiałem być muchą. Normalnie lgnę do... :mrgreen:
Literatura:
Obrazek
Zestaw:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kalki, pilocik i reszta wnętrza lądują w koszu. Silnik też więc będzie "Open" :mrgreen:
Nowy silnik:
Obrazek
Będzie "fińczyk" więc się posłużę zestawem Techmodu:
Obrazek
Wybór malowania wymusza przeróbki bo mam "toto" doprowadzić do wersji Mk IIa. Po pierwszej przymiarce wpadłem w szał twórczy :D Przedłużyć wnękę do km, dorobić bąbel (od wewnątrz też ta wypukłość ma być widoczna, przerobienie linii w tym na wklęsłe itd...
Obrazek
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 16:29

Reklama

Re: Bristol Bulldog "PYRO" 1/48 - Open

Postprzez dewertus » poniedziałek, 26 października 2009, 10:41

Super - kolejny Fin, będę kibicować :lol:

pzdr.
Hubert
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 00:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bristol Bulldog "PYRO" 1/48 - Open

Postprzez iras67 » poniedziałek, 26 października 2009, 11:54

Mariusz czy można prosić fotki tego Jupitera , co to jest? gdzie to kupiłeś? jaka jakość...
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Bristol Bulldog "PYRO" 1/48 - Open

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » poniedziałek, 26 października 2009, 12:38

iras67 napisał(a):Mariusz czy można prosić fotki tego Jupitera
co to jest?

Engines&Things - kanadyjski producent często unikalnych motorków w rozmaitych skalach 8-)
iras67 napisał(a):gdzie to kupiłeś?

Swoje E&T kupowałem zazwyczaj w USA w www.rollmodels.com
iras67 napisał(a):jaka jakość...

Najczęściej - fatalna :( Kiepska żywica, dość słaba jakość odlewu z mnóstwem śladów łączenia form. Jednak bardzo często ich wyroby są jedynymi na rynku.
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 19:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bristol Bulldog "PYRO" 1/48 - Open

Postprzez iras67 » poniedziałek, 26 października 2009, 14:15

Tomasz Dzieciątkowski napisał(a):Swoje E&T kupowałem zazwyczaj w USA w http://www.rollmodels.com

Szukałem w tym sklepie i na stronie producenta ale obrazków nie dali albo ja nie mogę znaleźć .
Kiedyś widziałem Bristol Pegasus od nich i był taki sobie...dlatego pytam. :)
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Bristol Bulldog "PYRO" 1/48 - Open

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » poniedziałek, 26 października 2009, 18:00

Ja swojego kupiłem jakiś czas temu w "Greatmodels" (ze sklepów USA najlepsze ceny). Jak wrócę z pracy to rozerwę worek i zrobię foty. Właśnie kupiłem masę modelarską na te bąble. Macie jakieś pomysły jak przerobić tą wnękę/kanał przy wylocie lufy km (sorry ale nie znam fachowego określenia tego elementu). Rozważam rozcięty na pół wkład od długopisu ale może macie lepsze i sprawdzone patenty ?
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 16:29

Re: Bristol Bulldog "PYRO" 1/48 - Open

Postprzez MIRO » poniedziałek, 26 października 2009, 19:21

Mariusz Jarzyna ze Szczec napisał(a): Macie jakieś pomysły jak przerobić tą wnękę/kanał przy wylocie lufy km (sorry ale nie znam fachowego określenia tego elementu). Rozważam rozcięty na pół wkład od długopisu ale może macie lepsze i sprawdzone patenty ?

Wytnij te rynienki z modelu i wyskrob delikatnie schodek wokół powstałej dziury. Wpasuj kawałek w miarę twardej folii aluminiowej, uformuj wykałaczką odpowiednie wgłębienie, potem wklej dotnij i zaszpachluj brzegi folii (po to potrzebny schodek). Może brzmi skomplirowanie, ale w wykonaniu jest proste.
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 09:36
Lokalizacja: Opole

Re: Bristol Bulldog "PYRO" 1/48 - Open

Postprzez Grzegorz2107 » poniedziałek, 26 października 2009, 19:29

MIRO napisał(a):
Mariusz Jarzyna ze Szczec napisał(a): Macie jakieś pomysły jak przerobić tą wnękę/kanał przy wylocie lufy km (sorry ale nie znam fachowego określenia tego elementu). Rozważam rozcięty na pół wkład od długopisu ale może macie lepsze i sprawdzone patenty ?

Wytnij te rynienki z modelu i wyskrob delikatnie schodek wokół powstałej dziury. Wpasuj kawałek w miarę twardej folii aluminiowej, uformuj wykałaczką odpowiednie wgłębienie, potem wklej dotnij i zaszpachluj brzegi folii (po to potrzebny schodek). Może brzmi skomplirowanie, ale w wykonaniu jest proste.


Zamiast folii użyłbym cienkiego polistyrenu uformowanego w "U" i wklejonego na odpowiednią głębokość w wycięcie w kadłubie. Potem nadmiar łatwo zetniesz i zeszlifujesz brzegi.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:19

Re: Bristol Bulldog "PYRO" 1/48 - Open

Postprzez Jacek Bzunek » poniedziałek, 26 października 2009, 20:09

Mariusz Jarzyna ze Szczec napisał(a):Do marca a w zasadzie kwietnia jest sporo czasu więc postanowiłem zawstydzić tych co jeszcze żadnego modelu do konkursu nie zgłosili.

:oops: :oops: :oops: :oops:
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Bristol Bulldog "PYRO" 1/48 - Open

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » poniedziałek, 26 października 2009, 21:24

Uderzyłem w stół.. :D Jacku wielu forumowiczów jest aspołecznych ;o) Dzięki za podpowiedzi w sprawie rynienek. Wydają się lepsze niż mój z rurką. Grześka wariant będzie trwalszy po wykonaniu więc spróbuję bo brzmi prosto i genialnie. A teraz obiecany "in-box" silnika - jak to zabrzmiało :-> Właściwie to "in-folian"
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie jest to poziom Vectora jednak nie znalazłem innej alternatywy na Jupitera. W przypadku PZL-7 byłby mniej widoczny. Tu niestety będzie wyeksponowany więc się trochę napocę.
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 16:29

Re: Bristol Bulldog "PYRO" 1/48 - Open

Postprzez potez » wtorek, 27 października 2009, 00:22

SIlnik jest niestety do luftu - tak jak wiekszość produkcji Engines&Things, a szkoda bo w tym modelu będzie bardzo widoczny.
Jest jednak Alternatywa przez duże A - Karaya. - na szybko podgląd pudełka z Hannantsa
Obrazek
Silnik zrobiony jest jak Bóg przykazał - cylindry doklejane do bloku, oddzielny rozrząd.
Ostatnio edytowano środa, 28 października 2009, 15:04 przez potez, łącznie edytowano 1 raz
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bristol Bulldog "PYRO" 1/48 - Open

Postprzez Grzegorz2107 » wtorek, 27 października 2009, 08:39

potez napisał(a):SIlnik jest niestety do luftu - tak jak wiekszość produkcji Engines&Things, a szkoda bo w tym modelu będzie bardzo widoczny.
Jest jednak Alternatywa przez duże A - Karaya. - na szybko odgląd pudełka z Hannantsa
Obrazek
Silnik zrobiony jest jak Bóg przykazał - cylindry doklejane do bloku, oddzielny rozrząd.



Tym bardziej , e silnik E&T to wersja z reduktorem, a w Bulldogu to nie pasuje raczej...
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:19

Re: Bristol Bulldog "PYRO" 1/48 - Open

Postprzez Jacek Bzunek » wtorek, 27 października 2009, 20:07

Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Bristol Bulldog "PYRO" 1/48 - Open

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » sobota, 7 listopada 2009, 19:41

I konsekwentnie do przodu z przeróbkami na wersję Mk-II. Jak widać wykorzystałem podpowiedzi kolegów. Jeszcze drobna korekcja tu i ówdzie. Zeszlifowałem "balon" bo powinien mieć inny kształt. Zebrałem trochę plastiku z wewnątrz burty w celu imitacji części wklęsłej "balona". Przy pomocy masy uformuję nowy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 16:29

Re: Bristol Bulldog "PYRO" 1/48 - Open

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » środa, 11 listopada 2009, 14:27

Walki z bąblami od zewnątrz i wewnątrz ciąg dalszy
Obrazek
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 16:29

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości