Sikorski JRS-1 - Eduard 1:72 czyli Yellow Wings XXL

Sikorski JRS-1 - Eduard 1:72 czyli Yellow Wings XXL

Postprzez pepociufakers » niedziela, 27 września 2020, 16:09

Dzieńdybry,

Czas na kolejny przylot do nieuzbrojonej galerii, kategoria lotnictwo choć jest i coś z łodzi:)

Tematem jest Sikorski JRS-1. Tutaj w wersji używanej przez Lotnictwo Marynarki USA, choć była i używana przez piechotę morską, a także w lotnictwie cywilnym. Maszyna ta jest mniejszą wersją dużej, czterosilnikowej łodzi latającej Sikorski S-42.
Model dawno dawno temu opracowany i wydany przez SWORD, był również pakowany przez Special Hobby, a ostatnio wznowiony przez Eduarda. Opracowanie to klasyczny short-run czyli w tym przypadku trochę mydlanego plastiku, trochę żywic i trochę blachy. Ja jeszcze dodałem jeszcze więcej żywicy, wykorzystując dodatkowy zestaw do tego modelu wydany przez CMK, i bardzo polecam to rozwiązanie bo na pewno oszczędza trochę wieczorów poświęconych na pasowaniu:)

Malowanie to Yellow Wings, dotychczas największy żółciak w mojej kolekcji, i coś mi się wydaje, temat łodzi latających jeszcze pociągnę trochę, mają swój urok, Catalina czeka już w pudle(ale nie żółta:) ) .
Dywizjon VJ-1, z okresu 1938-1939.
Kolorowego odbioru.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ps. teraz właśnie zauważyłem, że przed sesją zdjęciową wypada wyczyścić obiektyw, także przepraszam za kropki na zdjęciach tu i tam:)

Pzdr.
Jaro
Ostatnio edytowano wtorek, 29 września 2020, 21:18 przez pepociufakers, łącznie edytowano 1 raz
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 15:01
Lokalizacja: 3Miasto

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Sikorski JRS-1 - Eduard 1:72 czyli Yellow Wings XXL

Postprzez Flyzloty » niedziela, 27 września 2020, 19:11

Prezentuje się okazale pomimo kilku niedoróbek na łączeniu zastrzałów oraz osłony kabiny.
Gratulacje!
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Image
Avatar użytkownika
Flyzloty

Zimna Wojna 2
 
Posty: 1285
Dołączył(a): sobota, 25 lutego 2012, 01:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Sikorski JRS-1 - Eduard 1:72 czyli Yellow Wings XXL

Postprzez Aleksander » niedziela, 27 września 2020, 19:14

Bardzo ładna łódź latająca! Podoba mi się malowanie - i ta oryginalna koncepcja malowania Yellow Wings i to w Twoim wykonaniu (bo fajnie pomalowana). Z przyjemnością śledziłem proces budowy i jestem pod wrażeniem.
Wyszedł jeden z fajniejszych modeli zrobionych ostatnio na forum.
BSP!
Obrazek
ObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7968
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Sikorski JRS-1 - Eduard 1:72 czyli Yellow Wings XXL

Postprzez HubertKendziorek » niedziela, 27 września 2020, 22:18

Duży PLUS za wybór rzadko widywanego na forach modelu i wytrwałość w budowie z niełatwego bądź co bądź zestawu.
Idealnie może nie jest, ale wrażenie zdecydowanie robi duże i pozytywne. Gratulacje!
Zapraszam na mój blog modelarski: Kendzior's Way
Avatar użytkownika
HubertKendziorek

Ukraina
 
Posty: 2121
Dołączył(a): wtorek, 19 sierpnia 2008, 09:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Sikorski JRS-1 - Eduard 1:72 czyli Yellow Wings XXL

Postprzez pepociufakers » wtorek, 29 września 2020, 21:32

Wielkie dzięki za opinie.
Faktycznie to połączenie zastrzałów mogłoby wyglądać lepiej, ale już mi cierpliwości zabrakło(jeśli chodzi o cierpliwość modelarską to coraz mniej u mnie jej, wraz z kurczącym się czasem, a rozrastającym magazynem 1:72)
I osłona kabiny, w sumie dopiero na zdjęciu zauważyłem, że kilka ruchów papieru ściernego i byłoby lepiej, choć ta osłona kabiny w tym modelu to właśnie jeden z głównych wyzwań, także i tak muszę powiedzieć jest dobrze:)

ps.
Trochę wyedytowałem zdjęcia, także teraz mniej widać śladów po paprochach na obiektywie.

pps. jeśli chodzi o zastrzały, to dla budujących ten model, informacja, że ten model ma babola, a mianowicie położenie ich na kadłubie jest nieprawidłowe i powinny być trochę wyżej przymocowane, możliwe, że można to skorygować np. dając wyżej skrzydła, tylko nie wiem czy to w modelu pylon od skrzydeł jest za nisko, czy zastrzały za długie.

Pzdr.
Jaro
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 15:01
Lokalizacja: 3Miasto

Re: Sikorski JRS-1 - Eduard 1:72 czyli Yellow Wings XXL

Postprzez skusz » wtorek, 29 września 2020, 21:47

Podziwiam, podoba mi się.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3150
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Sikorski JRS-1 - Eduard 1:72 czyli Yellow Wings XXL

Postprzez Łukasz_K » środa, 30 września 2020, 08:50

Fajna kaczucha!
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4811
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok


Powrót do Konkurs 2020 - galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości