OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Postprzez Kamil K. » poniedziałek, 31 sierpnia 2020, 14:20

Dzięki!

Największe i najsłabsze w moim odczuciu odpryski zostały podmalowane kolorem bazowym i kolorem jasnych odprysków. Następnie zacząłem rdzewić dziada. Na dobry początek poszedł tłumik: 



Obrazek



Następnie rdzawe maziajki pojawiły się na całym pojeździe. Głównie to Dark Rust od Ammo Mig. Przede mną jeszcze trochę roboty, trzeba będzie m.in. zrobić jeszcze zacieki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Pozdrowienia! 
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Reklama

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Postprzez Kamil K. » piątek, 4 września 2020, 19:27


Cześć, 

Dalej brzydzę. Poprawiłem i dodałem nieco rdzy, zacieków, brudu olejnego po zakamarkach. Nie za dużo - ten model i tak raczej zdominuje kurz. Przynajmniej taki jest zamysł, a jak to wyjdzie, to zobaczymy... ;o) 
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Pozdrowienia! 

Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Postprzez Kamil K. » środa, 16 września 2020, 19:55

Witajcie po krótkiej przerwie,

Czas kończyć OT M-60, a w tym celu trzeba go postawić na własnych kołach i gąskach. A żeby to zrobić - trzeba je pomalować. To pierwsza warstwa maziajków na gąsienicach - użyłem zestawu Lifecolor Rust&Dust. Będzie jeszcze brud i przecierki do metalu.

Obrazek
 

Obrazek

Później przygotowałem mieszankę do zrobienia suchego błota - klej do płytek, ziemia z pola, farbka Buff Tamki, troszkę jakiś farfocli, zmieszane z wodą. Pokryłem nią środki gąsienic, które w M-60 często tak właśnie zachodziły... 


 Obrazek

... a później także zamamarki wanny kadłuba i koła. Teraz czeka mnie właściwe kolorowanie wszystkiego, gdyż to tak naprawdę tylko tekstura. Właściwe kolory wkrótce. ;)
 Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrowienia!

Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Postprzez Kamil K. » poniedziałek, 21 września 2020, 08:11

Doszło troszkę kolorków z zestawu Lifecolor:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Trochę brudu zrobiłem malując zacieki, trochę napstrykałem z pędzla, trochę po prostu położyłem jako mgiełkę z aerografu. Tak sobie eksperymentowałem z suchym błotem i kurzem. :wink:

Obrazek
Obrazek

Pozdrowienia!
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Postprzez Kamil K. » czwartek, 24 września 2020, 19:13

Cześć, 



Powoli do przodu - przy okazji robienia błota takimi samymi mieszankami Lifecolorów potraktowałem płaskie powierzchnie powyżej. 

 Obrazek

Obrazek


Z kolei przy błocku podziałałem nieco ze smarami i innymi wilgotnymi brudami. Zapomniałem wcześniej dopisać, że ciemniejsze obszary błotka to efekt psiknięcia Flat Earth z Tamiya. 


Obrazek

Obrazek


W podobny sposób potraktowałem koła: 

Obrazek
 

Pozdrowienia! 
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Postprzez Kamil K. » środa, 30 września 2020, 16:28

Witajcie, 

Model wreszcie stoi na własnych kołach i gąsienicach. Jeszcze będzie trzeba popracować odrobinę nad geometrią i prawdopodobnie skrócić jedną z gęsi, ale cieszę się jak dzieciak, że wreszcie nadszedł ten moment.  

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

​​​​​​​Pozdrowienia! 
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Postprzez Kamil K. » czwartek, 1 października 2020, 18:10

Model został obłożony przygotowanymi uprzednio bambetlami. Teraz wreszcie nabrał wyrazu.  Dokurzyłem też nieco mgiełką z aerografu błotniki, dach, przód i tył pojazdu. 

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Teraz trochę zgram ze sobą pojazd i bambetle, które są jeszcze nieco sterylne i trzeba będzie dodać nieco brudu 3D. 

​​​​​​​Pozdrowienia! 
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Postprzez Kamil K. » wtorek, 6 października 2020, 17:19

Cześć, 

Podstawka się tworzy. Ma być fragmencik drogi, podobny do tego, co widać na ujęciach z Potocari. 
 
Obrazek

Obrazek


Potem była mała przymiarka, jednak uznałem, że czegoś mi jeszcze brakuje w tym wszystkim... 
Obrazek
 

Dlatego podmalowałem większą ilość kamieni i przetarłem ordynarnym suchym pędzlem dróżkę, żeby było bardziej "kamieniście". 
 Obrazek
Obrazek


Pozdrowienia! 
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Postprzez Kamil K. » czwartek, 8 października 2020, 14:30

Cześć,

Z modelem też nie ma co już kombinować... Ostatnie fotki i wkrótce widzimy się w galerii. Dodam jeszcze parę listków, jakieś łuski i poprawię co mi uciekło - to już widocznie ten wiek, że muszę sobie pewne rzeczy zapisywać, żeby nie zapomnieć ich zrobić. :lol:
Dodałem tylko trochę "brudu 3D " w zakamarki, pojedyncze zacieki w miejscach, które wydały mi się za nudne. Środkowe koło po prawej stronie cały czas ucieka - ale do galerii będzie to poprawione.  Wahacze miniartu są tak miękkie, że same czasem uciekają na boki, jak się je dotknie. 
 
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrowienia! 
Avatar użytkownika
Kamil K.
 
Posty: 508
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:52
Lokalizacja: Kielce

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości