Podskrzydłowy zbiornik warsztatowy

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Podskrzydłowy zbiornik warsztatowy

Postprzez Artur Rzepka » poniedziałek, 12 października 2020, 23:04

Hm, widzę że muszę bardziej podrążyć temat - umknęło mi, że istniała jeszcze jedna setka "Bomba lotnicza 100 kg Ż wz. 31". Tylko chyba jeszcze gorzej z materiałami do niej.

Zakładam, że robiąc znów wersję szkolną (v.2) to PuW jako tako ujdzie.
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 14:02
Lokalizacja: W-wa

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Podskrzydłowy zbiornik warsztatowy

Postprzez potez » poniedziałek, 12 października 2020, 23:28

Artur Rzepka napisał(a):Karaś 1/3. Tak jak jest to świetna miniatura, tak ma trzy rzeczy które mnie mniej/bardziej irytują. Tutaj akurat coś, co w plastiku nie dałoby się zrobić lepiej. Generalnie mam kilka ciepłych słów dla Niemca, który wymyślił skręt lotek w PUWach...

Obrazek

Obrazek

Muszę jeszcze przeanalizować jak wyglądało mocowanie do samolotu, bo na tę chwilę mam mgliste pojęcie, ale te podwójne pasy w zestawowych bombach to pewnie niekoniecznie występowały.

Mam dziwne wrażenie, że nity i linie znikną w gotowym wydruku (jak to już kiedyś bywało). Pewnie trzeba będzie je mocniej przerysować. Zobaczymy.

Generalnie producent drukarki (Wanhao) strzelił jakiegoś focha, bo zablokował dostęp do swojego forum, gdzie miał podane przybliżone ustawienia dla swojego sprzętu dla różnych żywic. Świetnie, że sprawdziłem to po zamówieniu Monocure'a, czeka więc mnie to co "uwielbiam", czyli tysiąc lat kalibracji. Bo nigdzie presetów w necie nie mogę za bardzo znaleźć.

Popatrz sobie na zdjęcia, dla mnie to one zawsze wyglądały tak, że ster był załamany w jednym miejscu i lotka była na krawędzi prosta. Patrząc po tym jak szwy się łacza w kwadracie między lotami to sa proste a nie łuki. Co najwyżej końcówki sa pozaginane na starych bombach ale jak były nowe to łukowatego wygiecia nie widać? Tu masz foty: https://forum.ww1aircraftmodels.com/index.php?topic=4162.0
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Podskrzydłowy zbiornik warsztatowy

Postprzez GrzeM » wtorek, 13 października 2020, 07:42

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wyświetlają się obrazki?
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Re: Podskrzydłowy zbiornik warsztatowy

Postprzez Aleksander » wtorek, 13 października 2020, 11:30

Ja widzę tylko napis "Obrazek" :?
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Podskrzydłowy zbiornik warsztatowy

Postprzez Artur Rzepka » wtorek, 13 października 2020, 11:58

Tak na szybko, później się wyliterkuję bardziej - u mnie się wyświetla, dzięki. ;)
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 14:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Podskrzydłowy zbiornik warsztatowy

Postprzez Artur Rzepka » wtorek, 13 października 2020, 21:48

potez napisał(a):Popatrz sobie na zdjęcia, dla mnie to one zawsze wyglądały tak, że ster był załamany w jednym miejscu i lotka była na krawędzi prosta. Patrząc po tym jak szwy się łacza w kwadracie między lotami to sa proste a nie łuki. Co najwyżej końcówki sa pozaginane na starych bombach ale jak były nowe to łukowatego wygiecia nie widać? Tu masz foty: https://forum.ww1aircraftmodels.com/index.php?topic=4162.0


Uuu, na tych zdjęciach forumowych o wiele lepiej widać szczegóły, niż to sam wyłapałem na swoich bieda jakości. (Chyba) poprawione:

Obrazek

Obrazek

Zobaczę, czy jest sens dodawać jeszcze kolejne detale, bo to było max co mi się udało kiedyś uzyskać.

Obrazek

Jednak o wiele lepiej czuję się w rozjaśnianiu kolorów, niż w ich przyciemnianiu (obecnie wyszło prawie niewidoczne...). Cóż, wykończę to co mam w słoikach i przerzucę się na Hatakę bądź MRP.

Obrazek

Obrazek
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 14:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Podskrzydłowy zbiornik warsztatowy

Postprzez Artur Rzepka » piątek, 16 października 2020, 15:46

Wpadł mi w ręce 787 w 1/144 do zrobienia. Nigdy takich olbrzymów nie robiłem, więc mam jedno istotne pytanie.

Tutaj rozumiem, że prostowanie pod gorącą wodą to kaszka z mleczkiem i nie ma za bardzo się czym przejmować.

Obrazek

tu trochę bardziej trzeba się będzie namęczyć.

Obrazek

Ale co tu się wyprawia, jak do tego podejść, to nie wiem. Prostować przed sklejeniem i po sklejeniu połówek? Prostować dopiero po sklejeniu? W ogóle jeszcze dodatkowo wzmacniać jakimiś prętami? Będę wdzięczny za pomoc kolegów od "cywilów". :? Wolałbym mieć ładną geometrię na finiszu. ;o)

Obrazek
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 14:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Podskrzydłowy zbiornik warsztatowy

Postprzez Artur Rzepka » sobota, 17 października 2020, 14:15

Korzystając z weny, rodzinka się powiększyła:

Obrazek

Miałem delikatny zonk, ale rozumiem, że jeśli chodzi o ucho w obejmie dla PuWa, to jest ono zgodne z położeniem jednej z czterech lotek:

Obrazek

natomiast w reszcie powinno się znaleźć pomiędzy dwiema lotkami, co by sugerowało zdjęcie poniżej? Bo z planów to nie wynika, aczkolwiek rozumiem, że może to być uproszczenie by wszystko znalazło się w jednym rzucie. :P

Obrazek

I drugie pytanko, czy ten przód faktycznie był taki ścięty, czy tam montowano zapalnik zamiast korka (którym nim był/nie był?).

EDIT: i ostatnie pytanie, gdzie się powinien kończyć korpus bomby. Mirage w ogóle coś naściemniał z brzechwami do wz.31, więc nie jest dla mnie referencją, ale chodzi mi widoczną różnicę pomiędzy wz.29 a wz.31.

Obrazek
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 14:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Podskrzydłowy zbiornik warsztatowy

Postprzez Artur Rzepka » wtorek, 20 października 2020, 18:26

No dobła, odpowiedzi co do bomb, 100 kg (Łoś) + 50 kg (Sum) chyba znalezione:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zastanawia mnie tylko dość uboga brzechwa w 100... ale cóż. Zrobię wersję wypasioną. :P
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 14:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Podskrzydłowy zbiornik warsztatowy

Postprzez GrzeM » środa, 21 października 2020, 01:38

Tępe korki myślę że zastępowały zapalnik gdy bomba była nieuzbrojona. Zapalniki były ostre.
Co do reszty - wiem tyle co Ty...
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Re: Podskrzydłowy zbiornik warsztatowy

Postprzez Bogdan Stanek » środa, 21 października 2020, 08:02

EDIT: i ostatnie pytanie, gdzie się powinien kończyć korpus bomby. Mirage w ogóle coś naściemniał z brzechwami do wz.31, więc nie jest dla mnie referencją, ale chodzi mi widoczną różnicę pomiędzy wz.29 a wz.31.

W proporcji do noszy wygląda na 100-tkę, tak mi się wydaje
Obrazek
Bogdan Stanek
 
Posty: 745
Dołączył(a): sobota, 17 września 2016, 15:07

Re: Podskrzydłowy zbiornik warsztatowy

Postprzez GrzeM » środa, 21 października 2020, 13:38

Ja z kolei dodam, że wiele bomb składa się z twardej, grubościennej skorupy (często przechowywanej osobno) i lżejszej, blaszanej części z ubrzechwieniem (statecznikami). Zdjęcie Bogdana to niewątpliwie gruba część - korpus - i zgodnie z rysunkami kończy się tępo z tyłu. Niestety nie pozwala to określić czy między lotkami (brzechwami) była pusta przestrzeń, czy blaszany pusty w środku stożek sięgający do końca lotek. Rysunki archiwalne niestety tego nie określają jednoznacznie. Pokazują, owszem, w części twardej większą grubość ścianek, natomiast nie wiadomo czy między lotkami jest cienkościenny stożek czy też pustka.

Poniżej fota bomb angielskich - dla porównania.

Obrazek
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Re: Podskrzydłowy zbiornik warsztatowy

Postprzez Artur Rzepka » wtorek, 3 listopada 2020, 19:11

Trochę kopnąłem swojego lenia, coś tam się dzieje ze Żbikiem. Lakiery bezbarwne hataki - jestem na tak, aczkolwiek za słabo rozcieńczyłem full połysk i na własne życzenie wyszedł na razie półmat. Naprawi się to po zdrapkach i okopceniach, natomiast... Muszę odszczekać słowa na temat kolorku AK RC bowiem, może tu faktycznie kompletnie ten odcień nie był przekonujący:

Obrazek

Ale po nałożeniu lekkiego połysku się wprost zakochałem:

Obrazek

Obrazek

Największe rzeczy umieszczone, SOL już drugi raz walczy, mam pewne obawy co do kadłubowych gwiazd, no ale, będę się martwił jak już SOL bardziej pomóc nie będzie mógł.
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 14:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Podskrzydłowy zbiornik warsztatowy

Postprzez Artur Rzepka » niedziela, 8 listopada 2020, 20:23

Trzeba było się wziąć za swoją ostatnią słabość, a jednolite malowanie tym bardziej idealnie do tego zachęca, tak więc

Obrazek

Odpowiedni poradnik, dobry pędzel i farby, i nagle problem ciągnący się od wielu lat ujarzmiony. Same obdrapania z Zinc Chromate mi się podobały, gdy doszły przetarcia do gołego alu zrobiło się z lekka przyciężkawo - podążałem za zdjęciami, gdzie całe linie dżusów wyraźnie odcinały się od kamuflażu i nie był to jednostkowy przypadek. Dojdą warkocze z okopceń, wash i mam nadzieję że wszystko ładnie się stłumi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 14:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Podskrzydłowy zbiornik warsztatowy

Postprzez Łukasz_K » niedziela, 8 listopada 2020, 20:36

Podoba mi się podwozie.
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 33 gości