Zakupy w LuckyModel

Re: Zakupy w LuckyModel

Postprzez caughtinthemiddle » czwartek, 15 października 2009, 17:33

Nie, a zdarzało mi się robić zamówienia po 70-100$, zresztą nie tylko tam. W ogóle może ja jestem w czepku urodzony, ale zamawiając tony przeróżnych artykułów modelarskich przez ostatnie kilka lat, 'prezent' od naszego państwa dostałem tylko raz, kiedy hlj.com połączył dwa oddzielne zamówienia i przesłał 5 Ju 88 C-6 Hasegawy jedną przesyłką...
Warto więc korzystać z oferowanych przez LM opcji układu przesyłki, jak też kupować różnorodnie - jeśli w paczce jest właśnie np. 5 takich samych modeli, prawdopobieństwo zainteresowania się nią celników wzrasta.
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1761
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 23:11

Reklama

Re: Zakupy w LuckyModel

Postprzez Xar » sobota, 17 października 2009, 12:12

Zainteresowanie celników wzbudza także jakiekolwiek logo na paczce... Sam się o tym przekonałem...
Pozdrawiam
Jarek Słaby
Avatar użytkownika
Xar
 
Posty: 225
Dołączył(a): środa, 31 października 2007, 23:44
Lokalizacja: Nowy Sącz/Mystków

Re: Zakupy w LuckyModel

Postprzez Klima1 » niedziela, 8 listopada 2009, 17:18

Czy nie odnosicie wrażenia, że ten sklep podupada? Coraz mniejszy asortyment, ceny już nie tak konkurencyjne, oczekiwanie na "available" dłuuugie i bez żadnych wiadomości z ich strony...
Klima1
 

Re: Zakupy w LuckyModel

Postprzez Mecenas » niedziela, 8 listopada 2009, 17:29

Ja swoje zamówienie towaru "available" anulowałem, bez problemu przesunęli kasę do kredytu, po czym złożyłem kolejne zamówienie ale już na towar "in stock". Czekam na paczkę w tej chwili.

Zacząłem też bardziej szczegółowo porównywać ceny poszczególnych produktów i faktycznie, licząc grosz do grosza atrakcyjność cenowa przestaje być powoli ich największym atutem. Asortyment nie wiem, nie mam porównania.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Zakupy w LuckyModel

Postprzez subgrafik » niedziela, 8 listopada 2009, 18:59

Czy nie odnosicie wrażenia, że ten sklep podupada? Coraz mniejszy asortyment, ceny już nie tak konkurencyjne,


Asortyment chyba coraz wiekszy /bo raczej dodaja nowych producentow a nie odejmuja/
Ceny jak to ceny nie do konca zaleza od Lucky i wiadomo to juz nie czasy dolara po 2 pln
ale jak zawsze jest pakiet firm ktore sie tam po prostu
oplaca kupowac (Tamka np) czy nieoplaca (DRAGON np).

oczekiwanie na "available" dłuuugie i bez żadnych wiadomości z ich strony..


Hmm... to akurat tez zalezy - nie wiem czy nie bardziej, od producentow i innych rzeczy.
Zreszta wystarczy sie nauczyc, ze tego co available po prostu nie ma
a kiedy bedzie niewiadomo i po problemie. Bo np wiekszosc nowosci maja duzooooooo wczesniej niz nasze rodzimy sklepy,
pomine ze czesto dwa razy taniej.

Wiec troche sie czepiasz chyba :p

Pawel
You need nothing to be happy. You need something to be sad.
~ Mooji.
Avatar użytkownika
subgrafik
 
Posty: 1788
Dołączył(a): środa, 12 grudnia 2007, 15:46
Lokalizacja: Wolne Miasto Wroclaw

Re: Zakupy w LuckyModel

Postprzez Klima1 » niedziela, 8 listopada 2009, 19:45

A zgorzkniały jestem, bo zamówiłem sobie fototrawioną załogę do okrętów 1/700 z Lion Roar i czekam, czekam, czekam... Nie wiecie może, kto jeszcze robi taki zestaw w 1/700?
Klima1
 

Re: Zakupy w LuckyModel

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » niedziela, 8 listopada 2009, 19:47

subgrafik napisał(a):Ceny jak to ceny nie do konca zaleza od Lucky i wiadomo to juz nie czasy dolara po 2 pln


..a i producenci podnieśli ceny
Kamil Feliks Sztarbała
 


Re: Zakupy w LuckyModel

Postprzez Tomasz Mańkowski » wtorek, 10 listopada 2009, 08:03


Szczególnie cenna, dla polskiego klienta, jest oferta firm polskich...


A chyba najcenniejsza jest oferta RB - przeciętnie półtora raza drożej niż w sklepach wysyłkowych w kraju...
np. 35B82 - 4,69 USD w LM, versus 8,50 zł w kraju... czy 35B70 - 12,99 USD versus 26 zł...
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1237
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 23:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: Zakupy w LuckyModel

Postprzez Mecenas » wtorek, 10 listopada 2009, 08:16

Tomasz Mańkowski napisał(a):

Szczególnie cenna, dla polskiego klienta, jest oferta firm polskich...


A chyba najcenniejsza jest oferta RB - przeciętnie półtora raza drożej niż w sklepach wysyłkowych w kraju...
np. 35B82 - 4,69 USD w LM, versus 8,50 zł w kraju... czy 35B70 - 12,99 USD versus 26 zł...


Tomku, dla mnie to akurat nic dziwnego, tak samo drożej jest tam kupować Revele, Italerki, Zvezdy, ICM czy inne europejskie marki.

Dla przykładu moja obecna sytuacja z zakupami: jednego dnia złożyłem zamówienie w Luckymodel i polskim sklepie wysyłkowym. W jednym i drugim kupiłem towar oznaczony jako dostępny. Zamówienie z Lucky już do mnie leci. A z Polski? Z kilku towarów część została skreślona z mojej listy zakupowej jako całkowicie niedostępna, jeden był dostępny na już a resztę dopiero sprowadzają....
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Zakupy w LuckyModel

Postprzez Tomasz Mańkowski » wtorek, 10 listopada 2009, 09:10

Mecenas napisał(a):Tomku, dla mnie to akurat nic dziwnego, tak samo drożej jest tam kupować Revele, Italerki, Zvezdy, ICM czy inne europejskie marki...

No jasne, tylko po co w takim razie pisać na forum
wuen napisał(a):Zachętą do zakupów w LM jest "Free Shipping" - zwłaszcza teraz jest spory wybór:...

oczywiście to nie jest do Ciebie zarzut Michale, tylko do kolegi wuen

Mecenas napisał(a):Dla przykładu moja obecna sytuacja z zakupami: jednego dnia złożyłem zamówienie w Luckymodel i polskim sklepie wysyłkowym. W jednym i drugim kupiłem towar oznaczony jako dostępny. Zamówienie z Lucky już do mnie leci. A z Polski? Z kilku towarów część została skreślona z mojej listy zakupowej jako całkowicie niedostępna, jeden był dostępny na już a resztę dopiero sprowadzają....

Hmmm... nie chcę być bezczelny, ale czy przed składaniem zamówienia w tym polskim sklepie internetowym zapoznałeś się z wyjaśnieniami co znaczy "towar jest dostępny". Bo skoro np. zamówiłeś towar który zawsze sprowadzany jest na konkretne zamówienie od producenta np. z Czech - to nie oczekuj, że taki towar w dowolnym wyborze sklep ma "na składzie"... Podobna sytuacja może być i z tym towarem który opisałeś jako "całkowicie niedostępny" - proponuję skontaktować się z tym sklepem, wyjaśnić sprawę i podjąć decyzję co dalej...
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1237
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 23:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: Zakupy w LuckyModel

Postprzez TomekWnęk » wtorek, 10 listopada 2009, 09:38

Mecenas napisał(a):drożej jest tam kupować Revele(...)
Właśnie zamówiłem wczoraj model revella w LM za 14,99$ w Polsce znalazłem za 80,79zł, allegro najtaniej za ok 70zł. Także to nie reguła, że europejska marka wyjdzie taniej w Europie.
'Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.'
Avatar użytkownika
TomekWnęk
 
Posty: 1716
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:00
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zakupy w LuckyModel

Postprzez Mecenas » wtorek, 10 listopada 2009, 09:51

Hmmm... nie chcę być bezczelny, ale czy przed składaniem zamówienia w tym polskim sklepie internetowym zapoznałeś się z wyjaśnieniami co znaczy "towar jest dostępny". Bo skoro np. zamówiłeś towar który zawsze sprowadzany jest na konkretne zamówienie od producenta np. z Czech - to nie oczekuj, że taki towar w dowolnym wyborze sklep ma "na składzie"... Podobna sytuacja może być i z tym towarem który opisałeś jako "całkowicie niedostępny" - proponuję skontaktować się z tym sklepem, wyjaśnić sprawę i podjąć decyzję co dalej...


Tak, przeczytałem przed składaniem zamówienia dlatego teraz co najwyżej sam sobie mogę pluć w brodę. Nie sądziłem jednak, że oznaczenie towaru jako "dostępny" może oznaczać także "całkowicie niedostępny, bez szans na indywidualne sprowadzenie". Lucky przynajmniej jest ze mną jako klientem na tyle szczere, że jeżeli mogą mieć problemy z dostarczeniem towaru od ręki to go stosownie oznaczają.

Co do cen to jak widać nie ma reguły na towary, zależy chyba od tego co każdy z nas lepi i czego szuka. To na co ja zwracałem uwagę, w tym polskie produkty RB, wychodziły cenowo niemal identycznie (w Polsce niższa cena+koszty wysyłki a w Lucky wyższa cena+free shipping) więc kupiłem w Polsce. Dzięki Bogu mamy wolny rynek i internet więc po prostu trzeba poszukać po różnych sklepach i skalkulować co się nam bardziej opłaci, wot wsio. Samolotów Tamiya chyba jednak nigdy już nie kupię w Polsce...
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Zakupy w LuckyModel

Postprzez wuen » wtorek, 10 listopada 2009, 09:54

TomekWnęk napisał(a):Właśnie zamówiłem wczoraj model revella w LM za 14,99$ w Polsce znalazłem za 80,79zł, allegro najtaniej za ok 70zł. Także to nie reguła, że europejska marka wyjdzie taniej w Europie.

Zaraz kol. Mańkowski odpowie, że to "wyjątkowy wyjątek" i na potwierdzenie swoich racji znajdzie model Revell'a 2,5 raza droższy niż w jakimś zaprzyjaźnionym sklepie... :twisted:
W swojej tezie nie generalizuję, że LM to supersklep z najniższymi cenami - są rzeczy tańsze i droższe natomiast jedną z zachęt może być darmowa wysyłka. Wielokrotnie bywa tak, że w naszych sklepach towar jest dosyć tani natomiast przestaje takim być gdy doliczy się wysokie koszty przesyłki.
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 07:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: Zakupy w LuckyModel

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » wtorek, 10 listopada 2009, 10:33

Bo to jest wyjątek- generalna zasada jest taka, że zasadnicza większośc modeli producentów europejskich w LM ma ceny w najlepszym razie zbliżone do cen w naszych sklepach, a niejednokrotnie w cenach wyższych.
A w zależności od kursów walut, różnica w kosztach wysyłki oraz w wielkości zamówień może nabierać lub tracić na znaczeniu. poza tym to taniej też niejedno ma imię. Czasem taniej jest o 50%, a czasem o dwa złote. Przy różnicy rzędu wartości paczki fajek wolę dać zarobić sklepowi polskiemu.
Akademicka dyskusja.
W LM jedne rzeczy warto kupować, innych się nie opłaca, podobie będzie w polskich sklepach, nawet zaprzyjaźnionych, oferujących rabaty - jedne rzeczy będziesz miał taniej i szybciej, inne w cenach absurdalnych.
Kamil Feliks Sztarbała
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do sklepy poza granicami naszego kraju

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości