PZL P6 1/32

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: PZL P6 1/32

Postprzez Mac Eyka » poniedziałek, 11 stycznia 2021, 10:21

Pikny ten model panocku.
Zdradź lepiej gdzie można kupić takie deski od klopa.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3023
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 21:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Reklama

Re: PZL P6 1/32

Postprzez rhinoceros » poniedziałek, 11 stycznia 2021, 11:08

Dołączam się do okrzyków, wiwatów, westchnień i wzruszeń Kolegów!
Piękna rzecz...
Sreberko wymaga chyba lepszej podstawki- może klocek drewna wypolerowanego na glanc albo marmurowego cokołu!
Pozdrawiam i szczerze zazdroszczę talentu i warsztatu...
ZTS Lublin- to lubię!
Lubelskie Spotkania Modelarskie- Team!
Avatar użytkownika
rhinoceros
 
Posty: 423
Dołączył(a): piątek, 13 lutego 2009, 21:07

Re: PZL P6 1/32

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 11 stycznia 2021, 12:01

Niesamowity!
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9931
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PZL P6 1/32

Postprzez skusz » poniedziałek, 11 stycznia 2021, 12:04

Wspaniały, słów mi zabrakło.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : viewtopic.php?f=207&t=20734
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3142
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 16:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: PZL P6 1/32

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 11 stycznia 2021, 14:58

Nic nie napiszę, bo już wszystkie zachwyty były! :D
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: PZL P6 1/32

Postprzez mlusiak » poniedziałek, 11 stycznia 2021, 19:31

Piękny jest!
mlusiak
 
Posty: 218
Dołączył(a): niedziela, 6 lipca 2014, 00:15
Lokalizacja: Gdynia, PL | Lund, SE

Re: PZL P6 1/32

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 11 stycznia 2021, 20:45

Dzięki Czarkowi zaistniałeś też na Hyperscale.com :lol:
https://www.tapatalk.com/groups/hypersc ... 20874.html
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: PZL P6 1/32

Postprzez Mikolaj75 » poniedziałek, 11 stycznia 2021, 21:35

Marcin, to było od początku warsztatu wiadomo, że będzie model tak dobry jak w swoim czasie dobry był oryginał.

Jedno co bym się zgodził z niektórymi głosami - jakaś inna podstawka - niech będzie w rozmiarze pod kolekcję, ale w innym stylu, prostszym, technicznym. Ta podstawka - w mojej ocenie - ukolejkowia model i trochę mu splendoru zabiera.. Ot takie przemyślenie mam...
Mikolaj75

Animal Planet
 
Posty: 534
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2014, 17:16

Re: PZL P6 1/32

Postprzez shadowmare » poniedziałek, 11 stycznia 2021, 22:00

Czapka i kapcie spadają - co tu więcej się produkować.
Mikolaj75 napisał(a): jakaś inna podstawka

też się zgadzam, jeszcze bym coś z nią zrobił ale to tylko dodatek, model klasa nieziemska.
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1573
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 19:54

Re: PZL P6 1/32

Postprzez DUDE » wtorek, 12 stycznia 2021, 09:08

Super model! Modelarstwo redukcyjne w pełnej krasie! Wiwat Marcin! Winszuje ukonczonego dzieła! Niech nam żyje i tworzy dalej! Niech żyje nam!
pozdrawiam
D
Obrazek
Avatar użytkownika
DUDE

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 581
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 10:44
Lokalizacja: Bemowo

Re: PZL P6 1/32

Postprzez Krzysiek Kowalik » wtorek, 12 stycznia 2021, 19:42

Dobre to to. Jak i warsztat. Zresztą jak zwykle ;o)
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 948
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: PZL P6 1/32

Postprzez topik77 » wtorek, 12 stycznia 2021, 22:07

NO MATEJKO!
topik77
 
Posty: 271
Dołączył(a): piątek, 28 stycznia 2011, 22:15

Re: PZL P6 1/32

Postprzez Marcin_Matejko » środa, 13 stycznia 2021, 14:56

Bardzo serdecznie dziękuję Wam wszystkim za pochwały itd. :D
Trochę mi głupio bo nie po to zrobiłem galerię aby łechtać swoje ego splendorami. Z resztą dlatego z reguły galerii nie robię, czasem też mi się po prostu nie chce. I te zdjecia do galerii, to moja pięta achillesowa, nigdy się nie nauczę robić dobrych. No ale model ten jest dla mnie wyjątkowy więc wyjątkowo ma galerię ;o)

Model nie był trudny ale pracochłonny, wymagał też wymyślenia kilku patentów. Miałem już pewne doświadczenie po zbudowaniu P11 Cleveland, wiec trochę to pomogło. Co ciekawe P6 był moim pierwszym modelem w skali 1/32 jaki zacząłem budować w życiu, a ukończyłem go jako siódmy w kolejce, taki paradoks czasowy. Gdy zaczynałem go budować to miał być tylko ten jeden, jedyny w skali 32 i już. Wtedy bardziej interesowała mnie skala 1/72 w której produkowałem wszystkie swoje ulepy. A tu proszę bardzo tak mi się spodobało to 32 że 72jek jakoś nie robię. W ogóle to historia PZL P.6 zaszczepiła mnie do historii międzywojennych wyścigów powietrznych i konstrukcji wyścigowych tego okresu, po prostu się zakochałem w tym temacie. Sam model miał mieć pierwotnie inną formę prezentacji niż widać obecnie, miał być to taki model strukturalny, „rozziobrowany” na kawałki. I nawet dużo zrobiłem w tym kierunku bo cały kadłub i jedno skrzydło oraz część usterzenia. Niestety prace nad modelem przerwałem po roku. Po prostu trafił na takie czasy w moim życiu że nie mogłem go budować bo byłem zajęty innymi sprawami, sami wiecie; żona, dzieci, remonty, przeprowadzki, itd. I tak przez lata czkał na swoja kolej, choć robiłem inne modele ten nadal czekał. W międzyczasie były trzy podejścia do jego ukończenia ale niestety bezskuteczne. Co gorsza zmieniła się koncepcja, zgubiło się kilka części, kilka się nawet zniszczyło w tym skrzydła. Szczęście w nieszczęściu że przydarzyła się ostatnio tak zwana „pandemia”. I tak całkiem niedawno padło też na mnie, więc hodując sobie swoją „koronkę” siedziałem bite dwa tygodnie w domu i zastanawiałem co z sobą począć. Obejrzałem wszystkie swoje rozpoczęte modele i wybór padł na P6, pomyślałem, teraz albo nigdy. I tak szczęście w nieszczęściu dopomogło mi w zamknięciu tego projektu :mrgreen:

Co do pytań i postawionych tez to tak po skrócie odpowiem:

-Jeszcze jakieś modele będą ale nie wiem czy na tym poziomie wykonania. Teraz zrobię coś łatwego może P11kę z IBG albo dokończę któryś z rozgrzebanych projektów Może Williamsa 45, zobaczymy?

-Niestety nie mam w rodzinie zegarmistrza ani jubilera, malarz jeden był.

-Deski do klopa to oczywiście taki żarcik, sreberko z czekolady też. Ale faktycznie jest taka prawdziwa historia znakomitego naszego modelarza Rysia Szerera który w czasach topowych braków modelarskich w PRLu, rzeźbił swoje modele od podstaw właśnie z deski od klopa.

-Co do podstawki pod model, wiem że nie jest „tip top”, ale taka forma kolejkowa mi odpowiada do mojej kolekcji. Pierwotnie była zrobiona do „Złotego szerszenia” którego budowę zacząłem jakiś czas temu. Może zrobię jeszcze coś innego, choć nie rozumiem co to miało by być takiego bardziej „technicznego”. Nie wykluczam że do jakiegoś konkursu wystawię model na czymś innym np. lustro.

Jak będzie jakiś konkurs modelarski lub wystawa w najbliższej dziesięciolatce to go przywiozę aby można było obejrzeć na żywo i ocenić moją pracę. W najbliższy piątek model będzie miał premierę "live" w naszym klubie modelarskim IPMS Świdnica. Jak ktoś chętny to zapraszam :D
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1335
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 21:56
Lokalizacja: Świdnica

Re: PZL P6 1/32

Postprzez Sebol » środa, 13 stycznia 2021, 15:42

Rewelacja. Lubie takie modele. A jak już zaczynają konstrukcyjnie i technologicznie przypominać te prawdziwe, to zaczyna się robić smacznie! :D Gratuluje udanego zakończenia. Fotki też fajne, nie ma na co narzekać.
Sebol
 
Posty: 100
Dołączył(a): niedziela, 16 marca 2014, 20:48

Re: PZL P6 1/32

Postprzez Tomasz » poniedziałek, 18 stycznia 2021, 20:26

Coś pięknego! Wymiata! Niesamowicie Ci wyszła faktura powierzchni.
Tomek Gronczewski
http://www.pme.org.pl
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 148
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości