Fw-190 1/48 EDUARD 3x

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Fw-190 1/48 EDUARD 3x

Postprzez Sudus » piątek, 22 stycznia 2021, 11:10

Dzień dobry
Ostanio natchnęło mnie i zabrałem się za modele samolotu Fw-190 złaszcza w malowaniach zdobycznych. Zakupiłem kilka zestawów kalkomanii KARAYA do tego wpadła mi publikacja Fw-190 IN FOREINGN SERVICE cz.2 i oto moje interpretacje tematu.
I tak na początek zacznę od Fw-190A-3 który trafił w ręce Brytyjczyków dzięki pomyłce niemieckiego pilota Oblt. A. Fabera który stracił orientację nad Kanałem i wylądował na brytyjskim lotnisku w Pembrey dając prezent w postaci nieuszkodzonego samolotu.
Następnie Fw-190 D-9 lotnictwa sowieckiego stacjonującego na lotnisku w Malborku
Kolejny to Fw-190 A-6 z 1/JG 1 Oblt.Gregora "Murr" Schotta stacjonującego na lotnisku Deelen w Holandii lato 1943 roku
Pozdrawiam
Piotr
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I taki "mały zestawik" tego co mam na półce. Chociaż jeszcze nie wszystko ;) Ostatnio doszły jeszcze dwie sztuki :)
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano piątek, 22 stycznia 2021, 11:43 przez Sudus, łącznie edytowano 1 raz
Sudus
 
Posty: 82
Dołączył(a): piątek, 17 lipca 2009, 21:11
Lokalizacja: Poznań

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Fw-190 1/48 EDUARD 3x

Postprzez kojot69 » piątek, 22 stycznia 2021, 11:28

Fokarium :mrgreen:
Avatar użytkownika
kojot69
 
Posty: 830
Dołączył(a): niedziela, 8 września 2019, 18:33

Re: Fw-190 1/48 EDUARD 3x

Postprzez Kuba P. » wtorek, 26 stycznia 2021, 22:43

W tą pomyłkę Fabera to raczej trzeba wierzyć jak w Yeti. Spierniczył chłopak bo dobrze wiedział, że go prędzej czy później ubiją a mając argument w łapie w formie nowiutkiego 190 liczył na w miarę miłe przyjęcie i może niekoniecznie Kopfschuss od razu za winklem.
No i jak robisz 190 z zewnętrznymi działkami FF to to działko gdzieś tam musi się mieścić razem z bębnem amunicyjnym. Nie ten spód płata, powinny być takie duże buły pod działkami.

A i skąd ten srebrny pierścień nad wentylatorem? To normalnie była stal i to całkiem gruba :)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 25 gości