Delorean Aoshima 1/24

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Delorean Aoshima 1/24

Postprzez mick86 » piątek, 25 grudnia 2020, 22:38

Witam wszystkim forumowiczów,

mam pytanie, mam pewnie problem z modelem Delorean Aoshima 1/24 mianowicie próbuje osiągnąć zbliżony kolor do nierdzewki, niestety podczas polerowania na masce pojazdu pojawiają się mi się cały czas czarne plamy i nie wiem czy to jest spowodowane tym że za mocno poleruje, czy zbyt małą ilością farby którą naniosłem na tą część karoserii.

Niestety nie posiadam aerografu i malowałem sprayem, użyłem podkładu Tamiya SURFACE PRIMER Spray - Podkład szary,
farby Humbrol Metal Cote Spray, do polerowania użyłem Tamiya 87068 Polishing Compound Coarse, oraz Tamiya 87070 Polishing Compound Finish, w przypadku użycia jednego jak i drugiego pojawiają mi się czarne plamy, załączam poniżej zdjęcia, będę wdzięczny za porady w jaki to najlepiej sposób poprawić

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
mick86
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek, 25 grudnia 2020, 22:15

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Delorean Aoshima 1/24

Postprzez Mac Eyka » sobota, 26 grudnia 2020, 13:47

Nie wiem czy nie będzie trzeba ten element zeszlifować do gołego plastiku, wypolerować na mokro papierem 2000 - 2500. Później położyć jeszcze raz podkład i lakier. Miałem już takie przygody, i bez operacji rodem z lakiernictwa samochodowego się nie obyło.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3023
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 21:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Delorean Aoshima 1/24

Postprzez piotr dmitruk » sobota, 26 grudnia 2020, 17:53

Metal Cote to bardzo słabe farby, pewnie stąd problem.
Ale w ogóle metalizery nie nadają się do polerowania środkami ściernymi. To są zawieszone w lakierze drobinki metalu, więc jak ten lakier zedrzesz, odsłaniasz metal i niszczysz całą strukturę.
Pozostaje przy braku aerografu zostawić Metal Cote polerowany tylko delikatną szmatką, albo zakupić aerograf i użyć porządnych metalizerów.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9932
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Delorean Aoshima 1/24

Postprzez toled » niedziela, 27 grudnia 2020, 17:06

Odpowiedź jest banalnie prosta jak i wspomniana wyżej - metalizerów się nie poleruje. Jedyna możliwość, żeby to sensownie wyglądało, to najpierw bazowy kolor czarny połysk, a na to aerografem odpowiedni metalizer np. Metal Extreme i co najwyżej delikatne wypolerowanie samą szmatką.

Jeżeli chcesz mieć wypolerowany, to musisz dać lakier bezbarwny na to, ale istnieje duża szansa, że zmieni się odcień głównego koloru.
Pozdrawiam - Wojtek Bryński
toled
 
Posty: 283
Dołączył(a): piątek, 16 maja 2008, 21:29

Re: Delorean Aoshima 1/24

Postprzez mick86 » niedziela, 27 grudnia 2020, 17:41

Cześć,

dziękuje za wszystkie odpowiedzi, w takim razie nałożę jeszcze raz sobie farbę sprayem i lekko wypoleruje szmatką bez pasty, tylko musze pierw poczekać aż mi wyschnie podkład, bo aktualnie zeszlifowałem i nałożyłem jeszcze raz dwie cienkie warstwy podkładu, mam nadzieje że teraz to będzie w miarę dobrze wyglądać ;)
mick86
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek, 25 grudnia 2020, 22:15

Re: Delorean Aoshima 1/24

Postprzez mick86 » niedziela, 24 stycznia 2021, 21:52

Cześć,

wracam z wynikami moich poprawek i ogólnym efektem, miałem dosyć dużo problemów z taśmą, zwłaszcza z poprawnym wycinaniem, malowałem model sprayami i pędzlem i już wiem na pewno, że przyszły będę dopiero malować jak zakupie aerograf, bo jednak brak kontroli nad ciśnieniem w przypadku sprayu nie jest fajny i bardzo prosto go zalać, a co gorsza jak trzeba poprawić mały element to prawie gwarantowany zaciek. Jednakże z malowania karoserii i podwozia jestem całkiem zadowolony, jest to mój pierwszy model który składam od chyba 20lat ;) zwłaszcza że Delorean nie jest łatwym modelem.

Poniżej dodaje zdjęcia i mam jeszcze 2 pytanka, czy ktoś z forumowiczów ma jakieś porady odnośnie nanoszenia taśmy i wycinania? I drugie pytanie w przypadku farbek Pactra, Hataka, Vallejo w jakich najlepiej proporcjach rozcieńczać w przypadku malowania pędzlem? Bo aktualnie z mojego rozcieńczania jestem średnio zadowolony, dosyć dużo grudek mi wychodzi

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
mick86
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek, 25 grudnia 2020, 22:15


Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości