North American F-51D Mustang, Airfix, 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

North American F-51D Mustang, Airfix, 1/72

Postprzez abtb » poniedziałek, 22 lutego 2021, 07:35

Witam :)
Dziś do porannej kawy kolejny myśliwiec z mojego Projektu "P" - Mustang. Model Airfixa, całkiem ładny. Do modelu dodałem lufy Mastera i żywiczne wydechy Qb. Niestety w moim zestawie trafiła mi się jakaś dziwna owiewka i pomimo usilnych starań nie udało mi się "ulepszyć"

A teraz kilka fotek:

North American F-51D, 12 Eskadra Myśliwsko -bombowa, 18 grupa Myśliwsko-bombowa, Korea, 1952
(jakby co, to zerżnąłem z instrukcji Airfixa :P )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
abtb

Zimna Wojna 1
 
Posty: 1240
Dołączył(a): poniedziałek, 3 grudnia 2018, 08:43
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Reklama

Re: North American F-51D Mustang, Airfix, 1/72

Postprzez Łukasz_K » poniedziałek, 22 lutego 2021, 09:18

Lubię twoje srebra, porządna robota. Przybrudzony moim zdaniem w punkt. Świetnie się prezentuje
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: North American F-51D Mustang, Airfix, 1/72

Postprzez skusz » poniedziałek, 22 lutego 2021, 17:42

Bardzo fajny, podoba mi się. Zastanawia mnie tylko Zinc Chromate Primer (znaczy się ten żółty) w kabinie.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : viewtopic.php?f=207&t=20734
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3142
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 16:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: North American F-51D Mustang, Airfix, 1/72

Postprzez abtb » poniedziałek, 22 lutego 2021, 19:10

skusz napisał(a):Zastanawia mnie tylko Zinc Chromate Primer (znaczy się ten żółty) w kabinie.


Też się trochę wahałem czy wnętrze przypadkiem nie powinno być czarne. Ale mówiąc wprost - zerżnąłem z instrukcji :mrgreen:
abtb

Zimna Wojna 1
 
Posty: 1240
Dołączył(a): poniedziałek, 3 grudnia 2018, 08:43
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: North American F-51D Mustang, Airfix, 1/72

Postprzez zegeye » środa, 24 lutego 2021, 15:22

Łukasz_K napisał(a):Lubię twoje srebra, porządna robota. Przybrudzony moim zdaniem w punkt. Świetnie się prezentuje


Rozumiem że przybrudzenie odpowiada twojemu postrzeganiu i gustom. Pozwolę sobie zgłosić ''zdanie odrębne''. :->

Widzisz...Tomku... te twoje modele są naprawdę OK, ale zauważyłem tendencję brudzeniową u Ciebie która trochę mi nie leży. Jakoś tak wychodzą ogólnie usmolone.... nie wygląda to dla mnie dobrze (choć jak widać innym się podoba). Ten srebrnyto już trochę jak GUN METAL wygląda :P
A co do tego czy ubrudzenie jest ''w punkt'' to pozwolę sobie załączyć fotkę....
https://www.alamy.com/stock-photo-us-ai ... 67976.html
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1702
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 15:03
Lokalizacja: warszawa

Re: North American F-51D Mustang, Airfix, 1/72

Postprzez Łukasz_K » środa, 24 lutego 2021, 16:00

zegeye napisał(a):(choć jak widać innym się podoba)


Jak by tak spojrzeć na moje modele, to to czyścioch jest :D zupełnie podobny do tego z twego zdjęcia.
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: North American F-51D Mustang, Airfix, 1/72

Postprzez abtb » środa, 24 lutego 2021, 17:55

Widzisz Zbychu, trochę tak wybiórczo podchodzisz do moich modeli. Jedne brudzę mocniej inne mniej a jeszcze inne tylko ciut ciut. Czy to jest jakaś stała tendencja - nie wydaje mi się. Będziesz mógł to ocenić po dzisiejszej galerii na sąsiednim forum. A sam Mustang - jak najbardziej wyszedł taki bardziej stalowy niż srebrny (polerowane aluminium czy co tam innego) Taki miałem na niego pomysł i tak go sobie zrobiłem.
abtb

Zimna Wojna 1
 
Posty: 1240
Dołączył(a): poniedziałek, 3 grudnia 2018, 08:43
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: North American F-51D Mustang, Airfix, 1/72

Postprzez zegeye » czwartek, 25 lutego 2021, 22:24

No nie wiem czy wybiórczo... w zasadzie napisałem że zauważyłem u Ciebie taką tendencję.... a to oznacza że raczej mam na myśli ogół twoich prac. Oczywiście każdy robi jak mu się podoba i mnie nic do tego 8-). Zasygnalizowałem tylko że ta tendencja do takich ''ciemnych'' łoszowanych i cieniowanych dość mocno twoich modeli nie bardzo mnie przekonuje. Zauważam ją już od jakiegoś czasu... początek to chyba pierwsze Starfightery.... a ten Mustang to poprostu jak dla mnie już jest przesadzony...ale każdy robi jak chce, ważne by się przy tym dobrze bawił. ;o)

ps. ten Atlantic też ciemny.... i choć jak ktoś napisał nie ma zbyt mocnych śladów eksploatacji to i tak to ciemne cieniowanie powoduje że robi się jakiś taki ponury.... a może to kwestia oświetlenia... sam nie wiem.
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1702
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 15:03
Lokalizacja: warszawa

Re: North American F-51D Mustang, Airfix, 1/72

Postprzez abtb » piątek, 26 lutego 2021, 07:39

Nie będę bronił tego Mustanga jak niepodległości bo to nie ma sensu. Jak zauważyłeś jednym się podoba, innym nie. Żeby podobał się wszystkim to musiałbym każdy kawałek "blachy" pomalować w inny sposób :P Ale najczęściej wychodzę z założenia, że ma podobać się mi.

zegeye napisał(a):ten Atlantic też ciemny.


zegeye napisał(a): a może to kwestia oświetlenia


Obrazek

Obrazek

Może i różnica niewielka ale widoczna. I tak jak napisałem we wstępie do galerii Bregueta fotki były robione bez namiotu i beż specjalnego oświetlenia (tylko żarówa z góry i światło naturalne)
Ale i tak go przywiozę na Babarybę :P I na dokładkę "obłożę" go "ciemnymi śledziami" :P

zegeye napisał(a):ważne by się przy tym dobrze bawił


Na razie jeszcze dobrze się bawię :mrgreen:
abtb

Zimna Wojna 1
 
Posty: 1240
Dołączył(a): poniedziałek, 3 grudnia 2018, 08:43
Lokalizacja: Bielsk Podlaski


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: bedrzich i 19 gości

cron