Lockheed TF-104G, Hasegawa, 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Lockheed TF-104G, Hasegawa, 1/72

Postprzez abtb » środa, 12 maja 2021, 08:01

Kolejny "śledzik" do konsumpcji ;o)

Zrobiłem go przed "japończykiem" ale trochę się wahałem czy go pokazywać czy nie. Fotki wyszły słabiutko i model na nich wygląda nie najlepiej. A dodatkowa obróbka zdjęć jeszcze go bardziej "spłaszczyła" Ale jak to mówią - "Łan kozie det" :mrgreen:

Model - model Hasegawy z dwupaka Hasegawy. Prosto z pudła zrobić się nie da. A się nie da bo w pudle jest wersja "D" Ale na szczęście przeróbek jest niewiele i wszystko co do tego potrzebne trzeba poszukać w innych pudłach Hasegawy. Wersja TF-104G powstała w oparciu o płatowiec "G" a więc ma wzmocnioną konstrukcję i należało dać szersze opony, pokrywy podwozia z przetłoczeniami oraz dyszę o właściwych rozmiarach. Plus oczywiście właściwe fotele dla załogantów
Malowanie - Kalki użyte do oznaczenia latawca pochodzą z trzech modeli: oznaczenia indywidualne pochodzą z zestawu Matchboxa TF-104G rocznik 1986 bodajże - o dziwo bardzo dobre i ładnie reagujące na płyny. Jedyna wada to trochę gruby film. Oznaczenia przynależności państwowej to kalki Italeri made by Cartograf z zestawu F-104A/C a "eksploatacja" to z kolei kalki Revella z zestawu F-104C.

"Uzbrojenie" to zasobniki szkolne/szkoleniowe SUU-20 z zestawu uzbrojenia Hasegawy cz. III

Podsumowując:

TF-104G z 418 Eskadry Szkolnej Myśliwców Szkolnych, 58 Skrzydło Szkoleniowe Myśliwców Taktycznych, Baza Sił Powietrznych w Luke, Arizona, 1976r. Samolot w malowaniu okolicznościowym na 200 rocznicę powstania USA.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:P

Jakby ktoś potrzebował "przeglądu" posiadanych prze ze mnie "śledzi" to proszę:

https://modelwork.pl/topic/35808-abtb-s ... /#comments
abtb

Zimna Wojna 1
 
Posty: 1240
Dołączył(a): poniedziałek, 3 grudnia 2018, 08:43
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Reklama

Re: Lockheed TF-104G, Hasegawa, 1/72

Postprzez Łukasz_K » środa, 12 maja 2021, 10:28

2 miejscowy podoba mi się chyba bardziej od singla. Bardzo efektownie wygląda to srebro z czerwienią i granatem. Bardzo mi się podoba.
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości