Buffalo F2A - Starożytna Tamiya 1/48

Tutaj prowadzimy relacje z budowy konkursowych modeli.

Re: Buffalo F2A - Starożytna Tamiya 1/48

Postprzez Łukasz_K » niedziela, 26 grudnia 2021, 18:18

Na 1 zdjęciu z inboxem jest widoczny kociak, nie wiem czy bardziej da się spełnić warunki regulaminu.
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Reklama

Re: Buffalo F2A - Starożytna Tamiya 1/48

Postprzez kojot69 » niedziela, 26 grudnia 2021, 21:50

Ale to zdjęcie jest z 2004 roku :mrgreen:
Avatar użytkownika
kojot69
 
Posty: 830
Dołączył(a): niedziela, 8 września 2019, 18:33

Re: Buffalo F2A - Starożytna Tamiya 1/48

Postprzez Łukasz_K » niedziela, 26 grudnia 2021, 22:27

Jeżeli to prawda, to może jednak warto odświeżyć fotkę z dodatkowym kotkiem.
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Buffalo F2A - Starożytna Tamiya 1/48

Postprzez PawelG. » wtorek, 28 grudnia 2021, 10:48

blueYeti napisał(a):
piotr dmitruk napisał(a):Rozpoczynając konkursowy warsztat należy zamieścić zdjęcie modelu w stanie wyjściowym razem z fantem. Fant prosimy umieścić na zdjęciu pokazującym nienapoczęty model, który będziecie budować w ramach konkursu. Może być narysowany dowolną techniką albo ulepiony z plasteliny, może być wydrukowany ze zdjęcia albo wyświetlony na monitorze.

DO PIERWSZEGO ZDJĘCIA NIESKLEJONEGO ZESTAWU NALEŻY DOŁĄCZYĆ FANT, KTÓRYM JEST KOCIAK- W DOWOLNEJ FORMIE.

Udział w konkursie może wziąć każdy zarejestrowany forumowicz.



Życzę wszystkim powodzenia i ukończenia modeli na czas.


Fant to chyba nie kalki?


Na pewno fant, tym bardziej, że Te kalki nie są integralną częścią zestawu...
eSeF-FloreSef
Avatar użytkownika
PawelG.
 
Posty: 356
Dołączył(a): wtorek, 18 marca 2014, 13:56

Re: Buffalo F2A - Starożytna Tamiya 1/48

Postprzez blueYeti » wtorek, 28 grudnia 2021, 11:58

Czuje sie wywolany do tablicy....
PawelG. napisał(a):
blueYeti napisał(a):
piotr dmitruk napisał(a):Fant prosimy umieścić na zdjęciu pokazującym nienapoczęty model, który będziecie budować w ramach konkursu. Może być narysowany dowolną techniką albo ulepiony z plasteliny, może być wydrukowany ze zdjęcia albo wyświetlony na monitorze.



Na pewno fant, tym bardziej, że Te kalki nie są integralną częścią zestawu...


Sens umieszczenia fanta wyjasnil ci kojot
kojot69 napisał(a):Ale to zdjęcie jest z 2004 roku :mrgreen:


Mysle ze powinien sie wypowiedziec tworca regulaminu :P
Panowie sie sami zakiwali :mrgreen: wywalali nowych forumowiczow za zdjecie ze slowem Jak.
Cytujac punkty regulaminu, potem usuwajac watek( cenxzura jest jednak zla).

Do argumentow ad hitlerum Michala nie bede sie odnosil.....

Zeby bylo jasne, ja zadalem tylko pytanie :!: Nie jestem przeciwko Haczu lubie jego modele...
pozdrawiam
blueYeti
blueYeti
 
Posty: 371
Dołączył(a): sobota, 16 listopada 2013, 22:11

Re: Buffalo F2A - Starożytna Tamiya 1/48

Postprzez hacz » wtorek, 28 grudnia 2021, 13:22

]Panowie spokojnie bo się dziwna sytuacja robi.

Po pierwsze moim zdaniem kot na dokupionej kalkomanii nie zaprzecza regulaminowi.
Po drugie nigdy nie chciałbym kogokolwiek tu oszukać, na tym forum jestem już tyle lat i ....

A po trzecie to sami widzicie jak działa dezinformacja ;
kojot69 napisał(a):Ale to zdjęcie jest z 2004 roku :mrgreen:


Taa fotka z 2004 roku... , Kojot69 sam ją robił, ale na potrzeby tego konkursu udostępnił mi ją, abym mógł w nikczemny sposób was oszukać pokazując, że da się model złożyć w trzy tygodnie.

No i tak podsumowując czy ktoś to sprawdził i zapytał Kojota69 o rozszerzenie swojej wypowiedzi nie :-/

Michał Janik napisał(a):Haczu,
startuje nas tu sporo luda.
Zawsze jakiś nadgorliwiec się znajdzie który pragnie być w awangardzie szpicy czekistowskiej rewolucji.
Ale to jest naprawdę niewielki ułamek społeczności, choć czasem - najbardziej głośny i widzialny.
Proszę Cię - nie dajmy się zwariować.
Nikt formalnego protestu nie zgłosił, wątpliwości kolegów niech oni sobie sami rozstrzygają. Skoro może jako fant być fotka z panienką, to wizerunek kot na kalce jak najbardziej też. Jakie to ma w ogóle znaczenie?
Dlatego mam nadzieję, że przemyślisz swoją decyzję i będziemy mogli się nacieszyć warsztatem Twojego Bawołka z Kicią.
Pozdrawiam,
M.


Dzięki Michał za dobre słowo, model już złożony, teraz się szpachluje, a czy będę kontynuował wątek tutaj nie wiem może wstawię zdjęcia ostatniego dnia konkursu tak aby dać innym fory .
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 18:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Buffalo F2A - Starożytna Tamiya 1/48

Postprzez fragles » wtorek, 28 grudnia 2021, 14:41

Haczu, dałeś się wmanipulować w tryb udowadniania niewinności. A tymczasem to nie ty masz coś udowadniać.

Weź nie piernicz, tylko napisz "Wszystko nieprawda" i dawaj model na warsztat. :D
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1556
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Buffalo F2A - Starożytna Tamiya 1/48

Postprzez Pashal » wtorek, 28 grudnia 2021, 16:43

Przecież całe zamieszanie niestety spowodował autor relacji... której co prawda jeszcze nie ma :P, pokazując kalkomanie jako fant, ale ciekawy jestem ilu ludzi wiedziało, że to kalkomanie nie z pudła ?
Nazywanie innych uczestników forum "nadgorliwcami i stojącymi w awangardzie szpicy czekistowskiej rewolucji" tylko dlatego, że zgodnie z regulaminem zaprotestowali jest po prostu żałosne - tego protestu by nie było, gdyby pojawiło się obok pudła z modelem : zdjęcie kota, "kociaka", zabawka -kot, zdjęcie żywego kota, narysowany kot tak jak to zrobiło większość uczestników konkursu, więc nie ma co ronić krokodylich łez i szukać winnych zamieszania wśród tych, którzy nimi nie są.
Ostatnio edytowano wtorek, 28 grudnia 2021, 20:11 przez Pashal, łącznie edytowano 1 raz
Pashal
 
Posty: 1593
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 13:10

Re: Buffalo F2A - Starożytna Tamiya 1/48

Postprzez abtb » wtorek, 28 grudnia 2021, 17:06

I w końcu można przeczytać głos zdrowego rozsądku - brawo Pashal. W swoim poprzednim warsztacie kolega hacz pstryknął fotkę startową z prawdziwym tygrysem podwórkowym a tu coś nie pykło. Czyżby kot strzelił focha? :mrgreen:
Mam nadzieję, że autor wątku podbudowany krążkami siarki rodzimej zdobytymi w Tarnobrzegu nie strzeli focha jak wyżej wspomniany kot i pchnie warsztat do przodu.
abtb

Zimna Wojna 1
 
Posty: 1240
Dołączył(a): poniedziałek, 3 grudnia 2018, 08:43
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Buffalo F2A - Starożytna Tamiya 1/48

Postprzez xmen » wtorek, 28 grudnia 2021, 19:21

Oficjalnych protestów nie było tylko pytania o fanta z kotem.
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1138
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 10:02

Re: Buffalo F2A - Starożytna Tamiya 1/48

Postprzez Pashal » wtorek, 28 grudnia 2021, 21:08

Protestów stricte nie było, ale pojawiły się wątpliwości, czy fant jest fantem, a fant powinien być jednoznaczny, a reakcja autora relacji powinna być taka - "wszystko jest OK, ponieważ kalki są nie z zestawu".
Łukasz napisał, również, że jest OK, ale nie wyjaśnił dlaczego.
Rezygnowanie od razu z prowadzenia relacji, bo ktoś miał wątpliwości to też tak troszkę nie po mojemu.
Pashal
 
Posty: 1593
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 13:10

Re: Buffalo F2A - Starożytna Tamiya 1/48

Postprzez xmen » wtorek, 28 grudnia 2021, 21:27

To że zestaw kalkomanii nie jest z zestawu widać wyraźnie i nie trzeba tu być specjalistą.
Co do reakcji autora wątku to pewnie uznał że nie ma co się rozwodzić w tym temacie i zrobi sobie model po za konkursem.Choc to tylko moje przypuszczenia.
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1138
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 10:02

Re: Buffalo F2A - Starożytna Tamiya 1/48

Postprzez Pashal » wtorek, 28 grudnia 2021, 21:50

Gdyby tak było, że od razu widać, że kalki są zestawowe to nikt nie miałby wątpliwości - kalki są tak położone, jakby były z zestawu i można się zapytać przy okazji dlaczego nie widać kalek zestawowych ?
Nikt przecież nie robił scen, więc taka reakcja autora relacji jest dla mnie dziwna - wszystko można było spokojnie wyjaśnić - przecież to miała być zabawa, a nie strzelanie fochów, czy dręczenie autorów relacji.
Normalna reakcja jest taka, że się pisze - zaszło nieporozumienie : kalki nie są z zestawu i kot-kalkomania jest fantem i dalej robię relację.
Pashal
 
Posty: 1593
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 13:10

Re: Buffalo F2A - Starożytna Tamiya 1/48

Postprzez potez » wtorek, 28 grudnia 2021, 21:55

Pashal napisał(a):ale ciekawy jestem ilu ludzi wiedziało, że to kalkomanie nie z pudła ?

każdy kto miał kiedykolwiek stary model tamki w ręce - jakikolwiek. Standardem jest kalka 2x3 cm wszystko jedno jaki to model i z jakiej epoki czy skali :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Buffalo F2A - Starożytna Tamiya 1/48

Postprzez abtb » wtorek, 28 grudnia 2021, 21:56

ochli napisał(a):To że zestaw kalkomanii nie jest z zestawu widać wyraźnie i nie trzeba tu być specjalistą.


Nie widzę wyraźnie :P

Pashal napisał(a):Gdyby tak było, że od razu widać,


O właśnie

Pashal napisał(a): kalki są tak położone, jakby były z zestawu


O właśnie po raz drugi :D

Pashal napisał(a):i można się zapytać przy okazji dlaczego nie widać kalek zestawowych ?


O to, to właśnie :mrgreen:

Pashal napisał(a):Normalna reakcja jest taka, że się pisze - zaszło nieporozumienie : kalki nie są z zestawu i kot-kalkomania
jest fantem i dalej robię relację.


Czytasz w moich myślach :shock:
abtb

Zimna Wojna 1
 
Posty: 1240
Dołączył(a): poniedziałek, 3 grudnia 2018, 08:43
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat konkursowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości