Podwójna Wydra 1/72

Tutaj prowadzimy relacje z budowy konkursowych modeli.

Podwójna Wydra 1/72

Postprzez Michał Janik » niedziela, 23 stycznia 2022, 11:00

Tornado podąza swoim rytmem (dość nieśpiesznym z racji oporu materii), ale do konkursu postanowił dołączyć mój syn. Spytałem go, czy nie chciałby czegoś skleić i za chwilę... nie mogłem sie odkleić od niego. No więc stanęło na Otterze. Będziemy działać wspólnie, ja pomogę mu trochę w niezobowiazującej detalizacji i trudniejszych momentach, on pomoże mi okiełznać szaleństwa przeróbkowe, tak żeby skończyć całość w terminie. Ogólnie ma być dobra zabawa i płynność działań. Swoją drogą, to przykre że samolot który ma tak wielu użytkowników, tyle ciekawych malowań i zastosowań, do dziś dzień nie doczekał się jakiejś bardziej nowoczesnej miniatury.

Pozdrawiamy!
Szczególne pozdrowienia dla Maćka który od lat jest niestrudzonym propagatorem czaru Matchboxów.

Obrazek

I który tu wybrać?
Obrazek

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Podwójna Wydra 1/72

Postprzez Mac Eyka » niedziela, 23 stycznia 2022, 11:29

Michał Janik napisał(a):Szczególne pozdrowienia dla Maćka który od lat jest niestrudzonym propagatorem czaru Matchboxów.


A bardzo dziękuję. Bedę pilnie obserwował wasze zmagania

Michał Janik napisał(a):I który tu wybrać?


Ja bym wybrał tego biało-błękitnego, najniżej z trójki po lewej.
Pudełkowy, żółty może być denerwujący podczas malowania.
Ten strażacki też fajowo się prezentuje.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3023
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 21:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Podwójna Wydra 1/72

Postprzez Aleksander » niedziela, 23 stycznia 2022, 15:20

Super pomysł! I z powodu wspólnego modelowania, i z powodu wyboru samolotu.
Mam z nim związane wiele wspomnień - byłem pasażerem Twin Otterów i Islanderów, kiedy w 1987 r odwiedziłem Papuę Nową Gwineę. Latałem wtedy, nie istniejącymi już, liniami TalAir - mieli samoloty z bardzo ładnym obrazkiem wojownika na ogonie.
https://www.airhistory.net/photo/1499/P2-RDG
Islandera (Airfixa) mam rozgrzebanego, na Twin Ottera muszę zapolować - wróciły wspomnienia :lol:

Z przyjemnością będę zaglądał!
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Podwójna Wydra 1/72

Postprzez fragles » niedziela, 23 stycznia 2022, 18:16

Uwaga na podwozie. Wykonanie mocowania goleni kół głównych do kadłuba tak, "jak fabryka dała", powoduje przechył modelu na jedną stronę. Naprawa tego na późniejszym etapie (a zwykle wtedy ujawnia się problem) jest bardzo wredna.
Mam nadzieję, że pomogłem. :mrgreen:
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1556
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:48
Lokalizacja: Rzeszów


Powrót do Warsztat konkursowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość