IS 3 M Trumpeter 1/35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

IS 3 M Trumpeter 1/35

Postprzez mart72 » niedziela, 15 listopada 2009, 13:59

Witam!
IS powstawał w wielkich mękach ponad rok. To drugi model, na którym uczyłem się malować aerografem, kłaść preshading, wash i pigmenty. Wszystko z pudła, oprócz kupionej anteny.
Zdjęcia z dwóch sesji, robiłem co umiałem, ale wyszły nie najlepiej:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano poniedziałek, 16 listopada 2009, 08:17 przez mart72, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
mart72
 
Posty: 234
Dołączył(a): niedziela, 22 lutego 2009, 09:33
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Reklama

modele polskich samolotów

Re: IS 3 M Trumpeter 1/35

Postprzez Adam Obrębski » niedziela, 15 listopada 2009, 14:55

Jako matowy fetyszysta powiem, że dla mnie za bardzo się świeci :mrgreen: No i gumiaki się chyba nie tak jak trza ułożyły. Poza tym się podoba :!:
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: IS 3 M Trumpeter 1/35

Postprzez Akahoshi » niedziela, 15 listopada 2009, 15:09

Przyłączam się do zdania Adama odnośnie świecenia modelu.
Reszta ok. Można by go trochę obić gdzieniegdzie. I zapasowy zbiornik z paliwem się przekrzywił lekko...
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: IS 3 M Trumpeter 1/35

Postprzez mart72 » niedziela, 15 listopada 2009, 15:38

Jako matowy fetyszysta powiem, że dla mnie za bardzo się świeci

Przyłączam się do zdania Adama odnośnie świecenia modelu.

Zgadza się. Położyłem na niego półmat i w rzeczywistości wygląda pod tym względem zadowalająco.
Podczas robienia fotek ostro walczyłem z tym odblaskiem. Tłumiłem światło, zmieniałem położenie światła i nic.
To chyba ten obły kształt wieży - w każdej możliwej pozycji pojawiał się refleks.
Można by go trochę obić gdzieniegdzie. I zapasowy zbiornik z paliwem się przekrzywił lekko...

Obicia są, robione gąbką, umiarkowane. Starałem się nie przesadzić. Zbiornika celowo nie korygowałem, niech będzie taki krzywulec.
Dziękuję za opinie :) .
Avatar użytkownika
mart72
 
Posty: 234
Dołączył(a): niedziela, 22 lutego 2009, 09:33
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: IS 3 M Trumpeter 1/35

Postprzez TomSven » poniedziałek, 16 listopada 2009, 18:12

Fajna faktura odlewu i przykurzenia bardzo fajny po za tym świeceniem o czym już koledzy wcześniej wspominali...
Avatar użytkownika
TomSven
 
Posty: 157
Dołączył(a): piątek, 11 września 2009, 15:06

Re: IS 3 M Trumpeter 1/35

Postprzez spiton » poniedziałek, 16 listopada 2009, 23:41

Wygląda trochę jak eksponat muzeum. Pociągnięty porządną warstwą olejnej.
Fakturę odlewu robiłeś sam?? Wygląda nieźle.Poziom w pancerce jest tak wysoki, że nie łatwo jest zrobić coś co zasługuje na "Achy" ,-)))
Nie podobają mi się gąski pod kołami napinającymi. Wygląda to tak, jakby ich kształt był spowodowany twardą gumą.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: IS 3 M Trumpeter 1/35

Postprzez mart72 » wtorek, 17 listopada 2009, 07:46

Faktura odlewu to dzieło Trumpetera. Patrząc po paru dniach na chłodno na to, co zrobiłem, dochodzę do wniosku, że faktycznie użyję jeszcze matowego werniksu. Jak zareaguje na to pigment z kurzenia?
I widzę, że cała misterna robota z fotografowaniem do bani, bo podczas ustawiania modelu do zdjęć gąsienice się powykrzywiały i wygląda to beznadziejnie.
Poziom w pancerce jest tak wysoki, że nie łatwo jest zrobić coś co zasługuje na "Achy" ,-)))

A to prawda najprawdziwsza, tym bardziej dzięki bardzo za to, że zechciało się Wam odezwać w tym temacie.
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
mart72
 
Posty: 234
Dołączył(a): niedziela, 22 lutego 2009, 09:33
Lokalizacja: Warszawa/Marki


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości