Sklep BANZAI - pytanie

Spis sklepów modelarskich według województw, oraz opinie klientów.

Sklep BANZAI - pytanie

Postprzez Redspider » wtorek, 23 maja 2023, 15:43

Witam wszystkich Forowiczów !

Zwracam się z pytaniem, czy są na naszym Forum, osoby, które mają problem z tym sklepem ?
Kilka miesięcy temu wpłaciłem pieniądze, na model w "pre-orderze" (dokładnie to Cr714 z DW). Do dziś nie otrzymałem przesyłki, pomimo tego, że otrzymałem wiadomość, że towar jest "gotowy do wysyłki". Kiedy zwróciłem się o wyjaśnienia, dostałem odpowiedź, że to "pomyłka" oraz, że "nie pracują na wyścigi". Prosiłem o określenie orientacyjnego terminu, ale tego również nie dostałem. Kiedy poprosiłem o zwrot wpłaty...kontakt się urwał. Co mam sobie o tym sklepie myśleć ? Z jednej strony nie chcę kogoś pomawiać, ale z drugiej strony to chyba tak nie powinno wyglądać.
Redspider
 
Posty: 113
Dołączył(a): wtorek, 14 stycznia 2014, 15:29

Reklama

Re: Sklep BANZAI - pytanie

Postprzez Atlas » wtorek, 23 maja 2023, 15:54

Miałem lepsze doświadczenie.
Swego czasu zamówiłem u nich w preorderze F-35A Tamki. Gdy po długim czasie w sklepach pojawiły się te modele, a u nich wciąż nie było, napisałem do właściciela że chciałbym zrezygnować z preorderu.
Odpisał mi że ok, ale muszę zapłacić 20 zł opłaty za rezygnację z zamówienia. Odpisałem mu że ok, ale w zasadzie dlaczego i czy w regulaminie jest gdzieś taki zapis.
W odpowiedzi przeczytałem, że "nie będzie się ze mną szarpał" (!) i zwróci mi 100% pieniędzy, ale żebym nigdy u niego już nic nie kupował.
Naturalnie posłuchałem jego uprzejmej prośby. :)
Atlas
 
Posty: 342
Dołączył(a): środa, 31 lipca 2019, 16:29

Re: Sklep BANZAI - pytanie

Postprzez raptorf22 » wtorek, 23 maja 2023, 18:57

Pytanie zasadnicze czy mają model, jaki zamawiałeś w preorder na stanie?
Moje zamówienia jakie tam robiłem ale będące w sklepie wysyłali góra w 2.dni.
F-35 no tutaj sklep powinien okrreślić co jest preorderem u nich, bo czekałem ponad 5 miesięcy a wszędzie był już od stycznia.
Sądze że jeszcze tego nie mają fizycznie stąd obsuwa.
Aha i jeszcze jedno, jak dostałem info do że F-35 wkońcu wysłali to okazało się że paczka poszła do innego miasta.....ale po e-maili szybko wysłali 2 sztukę do mnie, a tamta wróciła do sprzedawcy.
raptorf22
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2008, 21:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Sklep BANZAI - pytanie

Postprzez Tomek Hejmo » wtorek, 23 maja 2023, 21:29

Jak preorder to nie mają na stanie - albo dopiero zamówią albo właśnie "idzie" do sklepu.

W grudniu zamówiłem Apache z Takoma, zareklamowałem ofertę dwóm innym osobom. które też dokonały zakupu. Sklep deklarował dostępność na przełomie stycznia/lutego (do dzisiaj taka adnotacja wisi w opisie), do dzisiaj ani modeli, ani żadnej informacji od sprzedającego - na pytanie czemu tak długo odpowiedź, że im się dostawa spóźnia. Ja doskonale rozumiem, że coś się może spieprzyć, a modele to nie chleb i nie sczerstwieją, ale bycie kompletnie olanym jako klient jest słabe.
Avatar użytkownika
Tomek Hejmo
 
Posty: 2062
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:00

Re: Sklep BANZAI - pytanie

Postprzez waran » środa, 24 maja 2023, 03:40

Te same problemy co Atlas.Chamskie odpowiedzi ze strony sklepu.Nigdy więcej.
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 07:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Sklep BANZAI - pytanie

Postprzez Iskra3333 » środa, 24 maja 2023, 10:40

Witam
Na tysiące klientów zawsze trafi się kilku niezadowolonych z jakiegoś powodu. Tego nie da się uniknąć.
Banzai nie prowadzi wyścigów z innymi sklepami kto pierwszy. Ma własne, inne źródła sprowadzania modeli, i dlatego często jest tam taniej, ale nie zawsze szybciej. Większość modelarzy to rozumie, ale są też tacy którzy atakują sklep, są agresywni , często wulgarni, wydzwaniają w sobotę wieczorem, w niedzielę, nawet po godzinie 22. Grożą że zniszczą sklep, wszystko opiszą z własnego punktu widzenia i wiele innych tym podobnych tekstów. Kurcze każdy by się wkurzył w takiej sytuacji i był niegrzeczny. Sprzedawcy nie są chłopcami do bicia na których można się dowolnie wyżywać zgodnie z zasadą że " Ja płacę to mogę wszystko" Nie ma sklepów idealnych, Banzai też nie jest idealny, i pewnie nigdy nie będzie, bo nie damy sobie wejść na głowę.

A teraz hejterzy do boju !!!
Pozdrawiam Tomek
Avatar użytkownika
Iskra3333
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek, 27 października 2015, 13:50

Re: Sklep BANZAI - pytanie

Postprzez Atlas » środa, 24 maja 2023, 13:00

Można spytać w jaki sposób "byłem agresywny" albo "groziłem" bądź byłem wulgarny, że jaśnie pan sprzedawca łaskawie zgodził się oddać 100% należnych mi pieniędzy, ale z zastrzeżeniem że mi niczego już więcej nie sprzeda?
Jakby co to mam całą historię korespondencji i mogę tu wkleić.
Atlas
 
Posty: 342
Dołączył(a): środa, 31 lipca 2019, 16:29

Re: Sklep BANZAI - pytanie

Postprzez Murek » środa, 24 maja 2023, 15:43

Atlas napisał(a):Można spytać w jaki sposób "byłem agresywny" albo "groziłem" bądź byłem wulgarny

A gdzie jest napisane, że to o Tobie???
Ja dla odmiany mam bardzo dobre wspomnienia z kontaktów i zakupów w sklepie Banzai. Owszem, kupując w preorderze zdarzyło mi się czekać kilka miesięcy na wysyłkę ale to było zaznaczone w opisie tej formy zakupów więc czekałem cierpliwie i się doczekałem. Trzeba zdawać sobie sprawę, że zamawiając towar, którego nie ma fizycznie w sklepie należy uzbroić się w cierpliwość.
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 2992
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 22:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sklep BANZAI - pytanie

Postprzez marco2607 » czwartek, 25 maja 2023, 09:58

Na stronie sklepu jest napisane co rozumieją poprzez słowo PREORDER.
https://www.banzaisf.ig.pl/preorder
Z mojego doświadczenia wiem że idzie się normalnie dogadać, nawet jak coś nie poszło po mojej myśli.
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3290
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 17:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Sklep BANZAI - pytanie

Postprzez _OldMan_ » czwartek, 25 maja 2023, 15:48

marco2607 napisał(a):Na stronie sklepu jest napisane co rozumieją poprzez słowo PREORDER.
https://www.banzaisf.ig.pl/preorder


No i właśnie ten regulamin wprowadza w błąd kupujących.

Kiedy sklep internetowy umożliwia zamówienia przedpremierowe, może to oznaczać, że:
Produkt jest w fazie produkcji i zostanie wysłany do klienta, gdy zostanie wydany.
Produkt jest na drodze do magazynu sklepu i zostanie wysłany klientowi w dniu premiery.
Sklep internetowy może chcieć zbadać zainteresowanie klientów danym produktem przed jego oficjalną premierą, aby określić, ile produktów należy zamówić i ile magazynu będzie potrzebne.
W przypadku zamówienia "preorder" klient może zapłacić za produkt z wyprzedzeniem,
a następnie otrzymać go w dniu premiery lub wtedy, gdy produkt będzie dostępny w sklepie.

Ja osobiście zrezygnowałem z kupna 3 modeli i nie miałem żadnych problemów ze zwrotem pieniędzy.
Rozumiem, że są różne źródła zakupu towaru, ale powinny być określone jakieś ramy czasowe dostawy towaru.
Poza tym polecam ten sklep bo nie raz robiłem tam zakupy. Niemniej preordery są raczej dla cierpliwych.
Avatar użytkownika
_OldMan_
 
Posty: 250
Dołączył(a): sobota, 31 sierpnia 2019, 18:52

Re: Sklep BANZAI - pytanie

Postprzez raptorf22 » poniedziałek, 29 maja 2023, 20:53

Uzupełnienie mojej wypowiedzi wcześniej, z sklepem nie miałem kłopotu, zamówiłem, wysłali nawet dzwoniłem w tej sprawie. Tutaj mogę polecić, mam tylko uwagi do preorder, bo w regulaminie jest furtka coś jak"lub czasopisma" gimba pewnie nie zna.. ale to nie są produkty dostępne w dniu premier/dostępności w banzaju. Jakby napisali wprost..preorder u nas masz taniej niż inni ale poczekasz +3 miesiące dłużej...i tyle.
Sklep jak sklep....nie wiem, może mało kłotliwy jestem.
raptorf22
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2008, 21:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Sklep BANZAI - pytanie

Postprzez marco2607 » wtorek, 30 maja 2023, 09:35

raptorf22 napisał(a):Uzupełnienie mojej wypowiedzi wcześniej, z sklepem nie miałem kłopotu, zamówiłem, wysłali nawet dzwoniłem w tej sprawie. Tutaj mogę polecić, mam tylko uwagi do preorder, bo w regulaminie jest furtka coś jak"lub czasopisma" gimba pewnie nie zna.. ale to nie są produkty dostępne w dniu premier/dostępności w banzaju. Jakby napisali wprost..preorder u nas masz taniej niż inni ale poczekasz +3 miesiące dłużej...i tyle.
Sklep jak sklep....nie wiem, może mało kłotliwy jestem.


Dokładnie tak to wygląda , ale zawsze istnieje obawa że dany produkt nie uda im się sprowadzić.
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3290
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 17:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Sklep BANZAI - pytanie

Postprzez cris » czwartek, 8 czerwca 2023, 18:46

Chyba właśnie ,,strzeliłem sobie w kolano".
Zamówiłem u nich Bf 109 F z Edka .
W nazwie napisane ,,Preorder'', ale też ,,ilość w magazynie :4" (jak zamawiałem było 5-czyli zmalało o moje zamówienie) .
Sęk w tym ,że status po opłaceniu zmienił się na :,,Zamówione u dostawców" .
To ja już nie wiem ,czy mają w magazynie ,czy będą ściągać przez ,,ruski miesiąc" ,bo takie handlowanie to ja serdecznie chromolę .
Dziwi mnie też to ,,oburzenie'' na pytania o zapłacony przez kupujących towar .
Zapłaciłem, to chcę dostać i tyle .W innych sklepach jest wyraźnie napisane :,, nie wysyłaj kasy ,jak nie dostaniesz od nas potwierdzenia że mamy fizycznie produkt gotowy do wysłania "
Aha , w sklepach wysyłkowych to liczą się dwie rzeczy dla konsumenta : cena ,i jak szybko fizycznie będę się mógł cieszyć zakupioną w sieci rzeczą -czyli jednym słowem szybkość dostawy
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 19:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Sklep BANZAI - pytanie

Postprzez dk1970 » czwartek, 8 czerwca 2023, 19:40

@cris, nie sugeruj się w preorderze ilością w magazynie, każdy sprzedawca ma swoje własne ścieżki od producenta do zamawiającego w sklepie, magazyn nie musi oznaczać magazynu przynależnego do sklepu, jak nie zależy Tobie na czasie, to czekaj - towar dojedzie, jak chcesz mieć szybko, to poproś o zwrot - nie mają z tym problemu. Zapytanie telefoniczne o termin z mojego doświadczenia jest najlepszym wyjściem, pierwsze info które otrzymałem określało (dłuższy) przedział czasowy a drugie info po tym terminie było już doprecyzowaniem dnia tygodnia. Więc czekałem ale wiedziałem więcej niż tylko, że będzie wysłany. Grzeczny telefon z zapytaniem i ponowny by dogadać szczegóły.
dk1970
 
Posty: 471
Dołączył(a): środa, 26 października 2016, 15:14

Re: Sklep BANZAI - pytanie

Postprzez RAV » czwartek, 8 czerwca 2023, 22:43

Ja zapłaciłem o 19 zł więcej niż w Banzai (w tym koszty wysyłki, których cena w Banzai nie zawiera) i 24 h później miałem zestaw w rękach. Może przepłaciłem, ale Ci nie zazdroszczę.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do Sklepy modelarskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości