SR-71 Blackbird - Italeri - 1/72 - Standard

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

SR-71 Blackbird - Italeri - 1/72 - Standard

Postprzez mart72 » sobota, 19 grudnia 2009, 08:44

Witam!
Pomimo że wystartowałem już w konkursie pancernym, postanowiłem zgłosić z małym poślizgiem swój akces do konkursu lotniczego z mniej stresującym projektem. Oto on:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Model będzie "z pudła". Może lekko uszlachetnię podwozie.
Dziś rano na rozgrzewkę trochę powalczyłem przy kabinie:

Obrazek

Trochę szpar i jam skurczowych, ale bez tragedii. Plastik łatwy w obróbce.
Wkrótce ciąg dalszy. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
mart72
 
Posty: 234
Dołączył(a): niedziela, 22 lutego 2009, 09:33
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Reklama

modele polskich samolotów

Re: SR-71 Blackbird - Italeri - 1/72 - Standard

Postprzez mart72 » niedziela, 20 grudnia 2009, 00:51

Trochę pracy przy powierzchni kadłuba:
Obrazek
Ale to pikuś.
Gorzej z tym:
Obrazek
Ma ktoś pomysł jak z tego wybrnąć? Szybka jest wyprofilowana i wpuszczana w kadłub.
Super :evil: A miało być lekko...
Avatar użytkownika
mart72
 
Posty: 234
Dołączył(a): niedziela, 22 lutego 2009, 09:33
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: SR-71 Blackbird - Italeri - 1/72 - Standard

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 20 grudnia 2009, 01:46

Podgrzej kawałek folii przezroczystej i ukształtuj na kadłubie obok otworu. Przytnij i gotowe.
Ale tak w ogóle, to czy tam było jakieś okno?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9941
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: SR-71 Blackbird - Italeri - 1/72 - Standard

Postprzez Slash » niedziela, 20 grudnia 2009, 01:48

Jeśli szybka to wygięty w jedną stronę kawałek plastiku, podklejany pod częścią kadłuba, to może wyciąć i podkleić taki kształt np. z foli do bindowania. Jeśli o tym mowa ;o)
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: SR-71 Blackbird - Italeri - 1/72 - Standard

Postprzez mart72 » niedziela, 20 grudnia 2009, 10:33

Podgrzej kawałek folii przezroczystej i ukształtuj na kadłubie obok otworu. Przytnij i gotowe.

Jeśli szybka to wygięty w jedną stronę kawałek plastiku, podklejany pod częścią kadłuba, to może wyciąć i podkleić taki kształt np. z foli do bindowania.

To była pierwsza myśl, ale:
Obrazek
Kiedy przykleję od środka, nie będzie równo z powierzchnią kadłuba, od zewnątrz odpada zupełnie. Musiałbym pasować po krawędziach otworu. Ale z tych fotek, które Piotrek nadełał wynika, że nic tam faktycznie nie ma. Może nie ma i tego (w Revellu nie ma chyba otworów na okna w tych miejscach):
Obrazek
Jeśli tak, to luz.
Nie mogłem się powstrzymać i wstępnie go złożyłem. Gdzie to bydlę postawię, kiedy skończę?
Obrazek
Avatar użytkownika
mart72
 
Posty: 234
Dołączył(a): niedziela, 22 lutego 2009, 09:33
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: SR-71 Blackbird - Italeri - 1/72 - Standard

Postprzez Deco » niedziela, 20 grudnia 2009, 10:38

mart72 napisał(a): W Revellu nie ma chyba otworów na okna w tych miejscach


Model Revella nie ma otworów na okna. Sam teraz dłubię ten model ;o). Mój wątek jest trochę niżej. Ciekawie się robi już drugi Blackbird w klasie standard. A już myślałem, że będę oryginalny ;o). Ja na razie jestem na etapie szpachlowania i malowania elementów podwozia. Mam zamiar wykonać też D-21 Drone czy tylko Blackbirda??
Pozdrawiam Dominik Dec!!!:D
Obrazek
Avatar użytkownika
Deco
 
Posty: 222
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:01
Lokalizacja: Sokołów Małopolski

Re: SR-71 Blackbird - Italeri - 1/72 - Standard

Postprzez mart72 » niedziela, 20 grudnia 2009, 10:54

Też myślałem, że będę oryginalny :) Dokonałem zakupu impulsowego, bo obniżka była, a bardzo mi się ten samolot podoba (choć można go do współczesnych zaliczyć, a ja starocie wolę, na dodatek w pancerce bardziej siedzę). Dopiero po założeniu warsztatu zobaczyłem, że sam nie jestem :D . Widzę różnice w budowie wnętrza kabiny między Italeri i Revellem. Pasy sam dorabiałeś?
Model Revella nie ma otworów na okna

Tych czterech bliżej środka też nie ma?
Mam zamiar wykonać też D-21 Drone czy tylko Blackbirda??

Zrobię też Drone przy okazji, ale oddzielnie, nie chcę psuć wyglądu sylwetki Blackbirda. Może na jakiejś podstawce go umieszczę. Zrobię z pleksi, albo wykorzystam z jakiegoś gotowego zestawu.
Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 21 grudnia 2009, 14:17 przez mart72, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
mart72
 
Posty: 234
Dołączył(a): niedziela, 22 lutego 2009, 09:33
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: SR-71 Blackbird - Italeri - 1/72 - Standard

Postprzez mart72 » niedziela, 20 grudnia 2009, 20:49

Sklejona góra z dołem - dobrze, że mam zapas szpachli, bo będzie co robić.
I Truteń, na którym wypróbuję te wszystkie fajne spłowienia, przebarwienia i zacieki widoczne na wyeksploatowanych Blackbirdach:
Obrazek

Dosyć swobodna interpretacja wnętrza, bo Italeri też chyba nie przesadziło z odwzorowaniem oryginału:
Obrazek
Avatar użytkownika
mart72
 
Posty: 234
Dołączył(a): niedziela, 22 lutego 2009, 09:33
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: SR-71 Blackbird - Italeri - 1/72 - Standard

Postprzez Deco » poniedziałek, 21 grudnia 2009, 16:53

mart72 napisał(a):. Widzę różnice w budowie wnętrza kabiny między Italeri i Revellem. Pasy sam dorabiałeś?

No tak Italerii mocno uprościło kokpit. W Revellu jest o wiele lepiej, ale i tak nie do końca to. Nie pasów nie dorabiałem- to wyrób Revella odrazu były odlane na fotelu.

mart72 napisał(a):Tych czterech bliżej środka też nie ma?

Nie nie ma okien.
Zrobię też Drone przy okazji, ale oddzielnie, nie chcę psuć wyglądu sylwetki Blackbirda. Może na jakiejś podstawce go umieszczę. Zrobię z pleksi, albo wykorzystam z jakiegoś gotowego zestawu.


Ja również robię D-21. Revell dał do niego wózek transportowy więc umieszczę go na nim i postawie obok Blackbirda. Może zrobię jakąś podstawkę.
Pozdrawiam Dominik Dec!!!:D
Obrazek
Avatar użytkownika
Deco
 
Posty: 222
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:01
Lokalizacja: Sokołów Małopolski

Re: SR-71 Blackbird - Italeri - 1/72 - Standard

Postprzez grigori01 » piątek, 25 grudnia 2009, 13:54

http://www.youtube.com/watch?v=-39f7Wj-dBs&annotation_id=annotation_14137&feature=iv

Podaje linka gdzie można zobaczyć, że Blackbird jest 2-miejscowy. Późniejsze wersje SR-71 były już z bardzo dobrze widoczne drugim kokpitem. Pierwszy służył do pilotażu ptaka a drugi do prowadzenia misji szpiegowskich (kontrolowania, radar, zdjęcia itd.)

W ostatnich dniach kupiłem model SR-71 ale z firmy ACADEMY, niestety jest bez DRONE-a.
Postaram się później dorzucić jakieś zdjęcia.
grigori01
 


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości