Pz.kpfw IV ausf.D DAK - Tristar 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Pz.kpfw IV ausf.D DAK - Tristar 1:35

Postprzez Boozy » czwartek, 24 grudnia 2009, 13:04

Witam.
Model to Tristar. Sklejalność bdb.
Ciesze się, że wreszcie go zakończyłem. Pustynia to jeden z najcięższych teatrów działań do odwzorowania (przynajmniej dla mnie). Najgorsze są tutaj pigmenty. Użyłem ich dość sporo, ale to też dlatego, że chciałem się czegoś nauczyć. Dotychczas, co widać na fotce grupowej, nie używałem ich na taką skale. Powierzchnie na wieży oraz płycie nadsilnikowej jeszcze przejdą. Całościowo natomiast czegoś mi brakuje. Model jest troszke monotonny, ale cieżko o inne odcienie piasku na pustyni. Jestem zadowolony z malowania. Sam nie wiedziałem co z tego wyjdzie, ale wyszło ok (to mi się podoba).
Podsumowując: Mam mieszane uczucia, co do tego modelu. Z jednej strony mi się podoba, ale ciągle czegoś mi brak.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
...i gruppen "foten":
Obrazek
Obrazek
:roll:

Życze wszystkim wesołych, spokojnych i zdrowych świąt.

PS Zapomniałem. Kalki wyszły minimalnie krzywo. :P
Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Boozy
 
Posty: 500
Dołączył(a): środa, 26 marca 2008, 17:21

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Pz.kpfw IV ausf.D DAK - Tristar 1:35

Postprzez Adam Obrębski » czwartek, 24 grudnia 2009, 13:19

Ejże, mi się podoba to pigmentowanie, tak jak cały model zresztą. Tylko czy czwórki DAK nie powinny mieć płyty nadsilnikowej z żaluzjami?
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 19:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Pz.kpfw IV ausf.D DAK - Tristar 1:35

Postprzez Iwan » czwartek, 24 grudnia 2009, 14:26

Model ładnie zrobiony. Najbardziej podoba mi się rdza na tłumiku, pigmenty i delikatne zarysowania też ok. Przykurzyłbym jednak nieco mocniej gąsienice oraz koła jezdne ( ale to tylko moja subiektywna opinia). Ogólnie model jest ok.

Pozdrawiam!
Pozdrawiam
Iwan
Avatar użytkownika
Iwan
 
Posty: 138
Dołączył(a): niedziela, 26 października 2008, 08:15
Lokalizacja: Jarosław

Re: Pz.kpfw IV ausf.D DAK - Tristar 1:35

Postprzez Boozy » czwartek, 24 grudnia 2009, 18:07

Adam Obrębski napisał(a):Ejże, mi się podoba to pigmentowanie, tak jak cały model zresztą. Tylko czy czwórki DAK nie powinny mieć płyty nadsilnikowej z żaluzjami?

Witaj Adamie.
Dzięki za pozytywny odbiór. Chyba nie każde ausf. D miały te żaluzje.
Michal93 napisał(a):Model ładnie zrobiony. Najbardziej podoba mi się rdza na tłumiku, pigmenty i delikatne zarysowania też ok. Przykurzyłbym jednak nieco mocniej gąsienice oraz koła jezdne ( ale to tylko moja subiektywna opinia). Ogólnie model jest ok.

Pozdrawiam!

Dzięki za komentarz. Koła jezdne... bandaży nie kurzyłem ponieważ koło obracając sie obciera o gąsienice.
Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Boozy
 
Posty: 500
Dołączył(a): środa, 26 marca 2008, 17:21

Re: Pz.kpfw IV ausf.D DAK - Tristar 1:35

Postprzez rollingstones » piątek, 25 grudnia 2009, 11:00

Ja też uważam, że repliki odwzorowujące teren afrykański są najtrudniejsze. Tu faktycznie warto modulować kolorystykę - wtedy ożywiać się będzie ona jakby samoczynnie. W twoim dodałbym szereg zacieków eksploatacyjnych, mokrych, wilgotnych plam oleju, paliwa i będziesz już zadowolony. Mnie się podoba ta odsłona, a po dodaniu tych działań, o których pisałem w zdaniu wcześniej, podobałaby mi się jeszcze bardziej.
PS. Zrób coś innego niż te Panzer IV :P
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 09:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Pz.kpfw IV ausf.D DAK - Tristar 1:35

Postprzez Boozy » piątek, 25 grudnia 2009, 18:56

rollingstones napisał(a):Ja też uważam, że repliki odwzorowujące teren afrykański są najtrudniejsze. Tu faktycznie warto modulować kolorystykę - wtedy ożywiać się będzie ona jakby samoczynnie. W twoim dodałbym szereg zacieków eksploatacyjnych, mokrych, wilgotnych plam oleju, paliwa i będziesz już zadowolony. Mnie się podoba ta odsłona, a po dodaniu tych działań, o których pisałem w zdaniu wcześniej, podobałaby mi się jeszcze bardziej.
PS. Zrób coś innego niż te Panzer IV :P

Heja Seb.
Absolutnie masz racje. W pierwszej wersji tak było. Nawet podpatrywałem Twoje włoskie działo. Wyszło jak wyszło.
Poprawiać będe jak pojade na jakąś wystawe. Dzięki za słowo.

PS. Jest w planach coś innego, ale tylko w planach. :P
Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Boozy
 
Posty: 500
Dołączył(a): środa, 26 marca 2008, 17:21


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości