Leopard 2 A6EX, HobbyBoss 1/35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Leopard 2 A6EX, HobbyBoss 1/35

Postprzez Robert P. » poniedziałek, 4 stycznia 2010, 14:43

Model firmy HobbyBoss:

Obrazek

:arrow: o modelu

Model raczej nie sprawiający jakiś szczególnych problemów ze sklejaniem. Pojazd można wykonać w jednej wersji - Bundeswehry i dla takiej wersji przewidziano w zestawie kalkomanie. Należy uważać na poprawne wykonanie wersji niemieckiej - niektóre elementy wymagają przeróbki, a inne pominięcia przy klejeniu. Oprócz tego są jeszcze elementy wymagające poprawy np haki z tyłu kadłuba, trójkątne osłony z przodu wieży (po bokach). Zainteresowanym polecam wątek WARSZTATOWY. Model jest raczej średniej jakości, dużo można by w nim jeszcze poprawić.

:arrow: dodatki

W przypadku tego modelu nie stosowałem takich. Na dzień dzisiejszy nie słyszałem o takowych w każdym razie. Jedynie co mogę polecić do miedzianą linkę firmy Eureka XXL (dostępna np w Jadarze). Warto również rozważyć zestaw blaszek do wersji A6, gdyż niektóre elementy pojazdów są podobne. Można też jeszcze zakupić gąsienice Bronco lub AFV.

:arrow: malowanie

Jak widać, model jest pomalowany w standardowy kamuflaż Nato. Niektóre "plamki" odbiegają troszkę od tego co znajdziemy na "żywym" pojeździe, ale jest to mój I model pomalowany aerografem więc można to wybaczyć ;). Model pomalowano zestawem farb Gunze Nato, bez podkładu.

:arrow: ślady eksploatacji

Model raczej skromnie "ubrudziłem" kierując się faktem, iż jest to pojazd demonstracyjny. Zastosowałem pigmenty MIGa takie jak: mud, industrial city dirt i europe dust. Podwozie pobrudzone zostało nieco intensywniej niż góra kadłuba. Dodatkowo zastosowałem wash MIGa, odcień neutral. Całość odpowiednio lakierowana lakierami Microscale i Pactra.

:arrow: galeria

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tak jak napisałem wcześniej, jest to mój I model od początku do końca malowany i lakierowany aerografem. Model zdecydowanie "ćwiczebny". Następne postaram się wykonać lepsze. Średnio z niego jestem zadowolony więc śmiało jeździe po nim ;)

Obrazek
...cars that were like wild ferocious animals.
Avatar użytkownika
Robert P.
 
Posty: 1761
Dołączył(a): czwartek, 18 czerwca 2009, 20:08
Lokalizacja: Kraków, czasem Świętokrzyskie

Reklama

modele polskich samolotów

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości