F4F-F Wildcat - Tamiya - 1/48 - OPEN

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

F4F-F Wildcat - Tamiya - 1/48 - OPEN

Postprzez Stratocaster » piątek, 25 grudnia 2009, 22:13

Ponieważ pojawia się dosyć szybka perspektywa ukończenia Grummana, a w galerii "wisi" już Ju 87, postanowiłem założyć jeszcze jeden wątek. Tym razem jednak sprawa wygląda na bardziej złożoną: dodatków jest sporo.

Model to klasyczna i bardzo prosta Tamiya. Ma dobrze oddane nitowanie wgłębne, więc tego już nie muszę poprawiać.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jako pierwszy dodatek elementy fototrawione Airesa...
Obrazek

...które są częścią zestawu Aires, Detail set dedykowanego do rzeczonej Tamiya:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zostały trzy miesiące...
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 08:00
Lokalizacja: Łódź

Reklama

Re: F4F-F Wildcat - Tamiya - 1/48 - OPEN

Postprzez Stratocaster » wtorek, 5 stycznia 2010, 14:34

Obrobiłem części kokpitu Aires i pomalowałem czarnym podkładem lubianym przez kolegów z "działu pancernego". Powinien wystarczyć jako grunt pod zieleń kokpitu. Czerń wykorzystam do pre-shadingu, chociaż po przymiarkach jak zamknę kadłub niewiele będzie widać.
Obrazek

Tamiya zrobiła całkiem niezłe wnętrze, ale przy żywicy to wygląda to dosyć siermiężnie.
Obrazek

Powycinałem z grubsza dziury i odciąłem skrzydło, które będzie złożone - drugie będzie miało otwarte schowki aminucyjne.
Obrazek
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 08:00
Lokalizacja: Łódź

Re: F4F-F Wildcat - Tamiya - 1/48 - OPEN

Postprzez tomhajzler » wtorek, 5 stycznia 2010, 20:01

Cześć Tomek!
Nowy rok zaczynasz od fajnego projektu. W tym przypadku, żeby wszystko zagrało, musisz poświęcić trochę czasu.
Będę z uwagą śledził przebieg budowy, bo Wildcat to jeden z moich ulubionych samolotów. Od razu zwróć uwagę, czy Tamiya dała jedną, czy dwie chłodnice we wnęce podwozia, powinny być dwie. Nie jestem specem od 48, ale pamiętam, że gdy ukazał się ten model, to na brak drugiej chłodnicy chyba zwracano uwagę. Życzę powodzenia.
Tomek
tomhajzler
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 18 października 2009, 19:36

Re: F4F-F Wildcat - Tamiya - 1/48 - OPEN

Postprzez Stratocaster » wtorek, 5 stycznia 2010, 22:04

Dziękuję Tomek za podpowiedź - sprawdzę tę chłodnicę.
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 08:00
Lokalizacja: Łódź

Re: F4F-F Wildcat - Tamiya - 1/48 - OPEN

Postprzez tomhajzler » czwartek, 7 stycznia 2010, 22:29

Stratocaster napisał(a):Dziękuję Tomek za podpowiedź - sprawdzę tę chłodnicę.

Cześć!
Byłem dzisiaj w Da-cie i z ciekawości obejrzałem ten model. Niestety jest tylko jedna chłodnica, ale wydaje mi się, że Aires naprawił ten błąd i w zestawie masz je dwie, wykonane jako cały zespół. Tak przynajmniej wnioskuję z twojej prezentacji żywic.
Powodzenia, Tomek.
tomhajzler
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 18 października 2009, 19:36

Re: F4F-F Wildcat - Tamiya - 1/48 - OPEN

Postprzez tomek_chacewicz » piątek, 15 stycznia 2010, 19:31

Kurka, fajny model się zapowiada :) ale myślałem, że Tamiya jest nieponitowana... możesz dać zbliżenie na powierzchnię skrzydła?
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 13:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: F4F-F Wildcat - Tamiya - 1/48 - OPEN

Postprzez Stratocaster » sobota, 16 stycznia 2010, 19:40

tomek_chacewicz napisał(a):ale myślałem, że Tamiya jest nieponitowana... możesz dać zbliżenie na powierzchnię skrzydła?


Proszę bardzo. Nitowanie w całej okazałości. W tym wypadku dodatkowe nitowanie uważam za niepotrzebne. Na kadłubie jest nitowanie niewgłębne - wystające nity.
Obrazek

Tomek.
Są dwa inter-coolery w zestawie Airesa.
Obrazek

A z frontu prac. Pomalowałem kokpit (jest przed domalowaniem szczegółów i washem). Dopasowałem kilka elementów, by jak najszybciej zamknąć kokpit. Wkleiłem łódź ratunkową.
Obrazek
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 08:00
Lokalizacja: Łódź

Re: F4F-F Wildcat - Tamiya - 1/48 - OPEN

Postprzez K.Y.Czart » sobota, 16 stycznia 2010, 20:00

O kurcze, straszne ćwieki. Główne linie nitów na kadłubie miały duże łby, ale te to chyba przesada. :shock: Powinny być mniejsze i gęściej.
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 22:04

Re: F4F-F Wildcat - Tamiya - 1/48 - OPEN

Postprzez Stratocaster » wtorek, 26 stycznia 2010, 14:02

Silnik Airesa składa się z ponad 50 części (każdy cylinder to dwie części) nie licząc drutów własnej roboty.
Obrazek

Przednia część gotowa. Obok silnik Tamiya.
Obrazek

Przegroda i chłodnica.
Obrazek
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 08:00
Lokalizacja: Łódź

Re: F4F-F Wildcat - Tamiya - 1/48 - OPEN

Postprzez zenon-król woźnych » poniedziałek, 14 czerwca 2010, 16:40

O ja również właśnie go dłubie więc chętnie popatrzę jak ty to robisz.Też zamierzam dokupić detail set airesa.Czy wszystko co przedstawiłeś na tym 'zdjęciu zbiorowym' to elementy tego zestawu?Ja na razie wpasowuje w skrzydła dokupione airesowskie luki km-ów.Powodzenia!
PS Aha jeszcze jedno.Ile zapłaciłeś za zestaw airesa?(To z ciekawości bo różnice cenowe są dość duże. :roll: )
Ostatnio edytowano wtorek, 15 czerwca 2010, 14:22 przez zenon-król woźnych, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
zenon-król woźnych
 
Posty: 511
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 21:09
Lokalizacja: Rzeszów

Re: F4F-F Wildcat - Tamiya - 1/48 - OPEN

Postprzez michalp78 » wtorek, 15 czerwca 2010, 10:40

Pięknie, ale kolor kokpitu zły. Ma być Bronze Green, chyba, że wymyślisz mu jakieś późne malowanie (np. w trikolorze).
Jedno skrzydło złożone to chyba nie jest najlepszy pomysł. Nie wiem czy dało się to zrobić, czy pilot mógł zwolnić tylko oba jednocześnie (składano je ręcznie). W każdym razie bez wycięcia lotek to będzie niewiarygodne bo w pozycji złożonej lotki na obu skrzydłach powinny iść w górę. Natomiast możliwa była obsługa uzbrojenia w pozycji ze złożonymi skrzydłami, więc podniesienie obu i otwarcie pokryw nie będzie błędem.
Nie maluj ściany za lukiem podwozia na zielono.
Zastanawiałeś się nad wyborem malowania?
Pozdrawiam. Michał
Avatar użytkownika
michalp78
 
Posty: 377
Dołączył(a): czwartek, 19 lutego 2009, 19:30

Re: F4F-F Wildcat - Tamiya - 1/48 - OPEN

Postprzez zenon-król woźnych » środa, 16 czerwca 2010, 17:24

michalp78 napisał(a):W każdym razie bez wycięcia lotek to będzie niewiarygodne bo w pozycji złożonej lotki na obu skrzydłach powinny iść w górę.

Masz jakieś zdjęcie?
Avatar użytkownika
zenon-król woźnych
 
Posty: 511
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 21:09
Lokalizacja: Rzeszów

Re: F4F-F Wildcat - Tamiya - 1/48 - OPEN

Postprzez Stratocaster » środa, 16 czerwca 2010, 18:54

Zenon: Model i żywice kupiłem na aukcyjnym serwisie dosyć okazyjnie.

Michał: Muszę zajrzeć do materiałów. Nie wiedziałem, że można go zrobić tylko symetrycznie złożonym. Chcę go zrobić w malowaniu dwukolorowym.
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 08:00
Lokalizacja: Łódź

Re: F4F-F Wildcat - Tamiya - 1/48 - OPEN

Postprzez michalp78 » środa, 16 czerwca 2010, 19:17

zenon-król woźnych napisał(a):
michalp78 napisał(a):W każdym razie bez wycięcia lotek to będzie niewiarygodne bo w pozycji złożonej lotki na obu skrzydłach powinny iść w górę.

Masz jakieś zdjęcie?

Całe dziesiątki - wszystkie Wildcatów ze złożonymi skrzydłami (w Hellcacie też tak było)
np:
Obrazek

edit: w Hellcacie jednak lotki ustawiały się inaczej po złożeniu skrzydeł.
Ostatnio edytowano piątek, 18 czerwca 2010, 06:49 przez michalp78, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam. Michał
Avatar użytkownika
michalp78
 
Posty: 377
Dołączył(a): czwartek, 19 lutego 2009, 19:30

Re: F4F-F Wildcat - Tamiya - 1/48 - OPEN

Postprzez zenon-król woźnych » środa, 16 czerwca 2010, 19:27

Dzięki już wiem o co chodzi.Stratocaster,czy mógłbyś powiedzieć jaką farbą malowałeś ten kokpit?
Avatar użytkownika
zenon-król woźnych
 
Posty: 511
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 21:09
Lokalizacja: Rzeszów

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 12 gości