Pigment Fixer

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Pigment Fixer

Postprzez spiinacz » środa, 5 grudnia 2007, 21:48

Obrazek
Opis: Płyn do związania pigmentów z podłożem.

Może, za wcześnie o to pytam (tyle co ten produkt pojawił się u nas w sprzedaży) ale czy używał ktoś tego płynu? Interesuje mnie jak zachowują się pigmenty w połączeniu z tym płynem? I jak to najlepiej stosować?
Łukasz Szwarc
url=http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=215&t=10537
Avatar użytkownika
spiinacz
 
Posty: 431
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:00
Lokalizacja: Poznań `84

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Pigment Fixer

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » środa, 5 grudnia 2007, 23:14

ja bede testował pod koniec tygodnia..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Pigment Fixer

Postprzez spiinacz » czwartek, 6 grudnia 2007, 14:07

W takim razie czekam na wyniki testów :)
Łukasz Szwarc
url=http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=215&t=10537
Avatar użytkownika
spiinacz
 
Posty: 431
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:00
Lokalizacja: Poznań `84

Re: Pigment Fixer

Postprzez MarcinKK » poniedziałek, 10 grudnia 2007, 21:45

Kamilu i jak tam sie sprawuje pigment fixer? Warte to? A ktoś używał żywicy akrylowej MIGa?
MarcinKK
 

Re: Pigment Fixer

Postprzez spiinacz » poniedziałek, 10 grudnia 2007, 21:54

Kiedyś używałem.
Efekt błota dosyć dobry, a modelu trzyma się jak diabli więć paluchem niczego nie uszkodzimy.
Mieszając z pigmentami w różnych proporcjach uzyskujesz błoto mniej lub bardziej 'mokre'.
Łukasz Szwarc
url=http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=215&t=10537
Avatar użytkownika
spiinacz
 
Posty: 431
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:00
Lokalizacja: Poznań `84

Re: Pigment Fixer

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » poniedziałek, 10 grudnia 2007, 21:57

przde wszystkim bardzo długo schnie. pigmenty rozprowadzaja sie w nim całkiem nienajgorzej. narazie próbowałem nakładania 'gestej paćki'.. efekt podobny jak po mieszaniu z rozcienczalnikiem tamiyi, ale nieco bardzioej trwały. jutro pokombinuję z werniksowaniem i nakładaniem aero mieszanki pigmentów i tego specyfiku
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Pigment Fixer

Postprzez MarcinKK » wtorek, 11 grudnia 2007, 21:46

Dzięki chłopaki, chyba wypróbuje tą żywice
MarcinKK
 

Re: Pigment Fixer

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » wtorek, 11 grudnia 2007, 21:55

sprawdzałem jak sie nakłada mieszanka pigmentu i fixera.. powiem szczerze- jestem rozczarowany. wygląda to tak, jak by częśc pigmentu znikała- innymi słowy- spada wydajnośc pigmentu,bo żeby uzyskać takie samo krycie potrzeba znacznie wiecej pigmentu niz przy mieszance z mixem acetonu i alkoholu. no ale nie trzeba werniksowac. mimo wszysrtko nie odradzam- ale ja jednak wolę zmywacz do paznokci TKZ i smoke tamiyi do werniksowania.
swoją drogą, zastanawiam się, co to za specyfik- bo może to autosugestia spowodowana napisem na etykiecie, ale po zmieszaniu z pigmentem zaczyna wonieć jak humbrol [sam z siebie ma prawie niewyczuwalny zapach; dla mnie-palacza- w zasadzie jest bezwonne]
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Pigment Fixer

Postprzez Sherman » czwartek, 13 grudnia 2007, 13:51

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):swoją drogą, zastanawiam się, co to za specyfik- bo może to autosugestia spowodowana napisem na etykiecie, ale po zmieszaniu z pigmentem zaczyna wonieć jak humbrol [sam z siebie ma prawie niewyczuwalny zapach; dla mnie-palacza- w zasadzie jest bezwonne]

Zapytaj w sklepie dla plastyków o fiksatywę. To prawdopodobnie ten sam specyfik, jeno droższy i z krasną zvezdą na opakowaniu.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 21:05

Re: Pigment Fixer

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 13 grudnia 2007, 13:58

ee.. nie mam ciśnienia.. jak juz pisałem, wolę jednak zmywacz do paznokci i tamiyowski smoke
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Pigment Fixer

Postprzez Krzysztofoslaw » piątek, 14 grudnia 2007, 21:52

Czyli pigment przyklejac do modelu nie lakowką, ale tekazetem? a nie rozmyje aceton pigmentu w jedną masę?
Krzysztofoslaw
 


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości