Gloster Gauntlet Mk.II - Aeroclub 1/48 Open

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Gloster Gauntlet Mk.II - Aeroclub 1/48 Open

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » poniedziałek, 15 marca 2010, 22:30

Obrazek

Honorowo przed końcem terminu. Prezesi melduję wykonanie zadania. Malowanie zainspirowane wydawnictwem Muschroom "Bristol Bulldog Gloster Gauntlet" Alexa Crawforda. Przedstawia maszynę LeV, Fińskich sił powietrznych, Tempere Toukokuu 1940 (cokolwiek by to miało oznaczać ;o) ) Jak zauważycie materiał z dwóch sesji bo na koniec zauważyłem brak anten :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Gloster Gauntlet Mk.II - Aeroclub 1/48 Open

Postprzez Mac Eyka » wtorek, 16 marca 2010, 11:49

Nie no bardzo fajny model. Nieco zagadkowo wygląda ta czerwona tablica przyrządów.
Nie zaznaczyłeś ogumienia. Wydają się być w takim samym kolorze co golenie i felgi.
Skoro zaznaczyłeś, że to rok 1940 znaczy się, że latał on bojowo. Warto może by było pomyśleć o śladach eksploatacyjnych.
No i rzecz najważniejsza. Długo analizowałem twoje zdjęcia i jednak z przykrością murze stwierdzić, że nie stanąłeś na szczycie modelarskiego rzemiosła.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3031
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Gloster Gauntlet Mk.II - Aeroclub 1/48 Open

Postprzez hacz » wtorek, 16 marca 2010, 12:19

Gratuluje skończonej roboty, bo jak by nie patrzeć sześć miesięcy to chyba zabójczo krótki czas co dla nie których :P . Ogólne wrażenie pozytywne, fotki troszeczkę nie najlepsze.
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Gloster Gauntlet Mk.II - Aeroclub 1/48 Open

Postprzez Jaho63 » wtorek, 16 marca 2010, 12:31

Powiem tylko tyle. Gdybym nie obiecał sobie nie zaczynać nowych modeli do czasu skończenia... większości pozaczynanych, już bym zaczynał swojego fińskiego Buldoga, zainspirowany Twoim Gauntlet'em.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Gloster Gauntlet Mk.II - Aeroclub 1/48 Open

Postprzez Grzegorz2107 » wtorek, 16 marca 2010, 12:52

Mac Eyka napisał(a):Skoro zaznaczyłeś, że to rok 1940 znaczy się, że latał on bojowo..


Te samoloty nie polatały bojowo ani w Wojnie Zimowej, ani w kontynuacyjnej.

Nie no bardzo fajny model. Nieco zagadkowo wygląda ta czerwona tablica przyrządów.


http://images.google.se/imgres?imgurl=http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/45/Gloster_Gauntlet_OH-XGT_Cockpit_from_right_Kymi_Finnland_20060627.jpg&imgrefurl=http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Gloster_Gauntlet_OH-XGT_Cockpit_from_right_Kymi_Finnland_20060627.jpg&usg=__m-xO2JQ8Rrou0BqDmOEMCUjXH_w=&h=1932&w=2576&sz=2521&hl=pl&start=26&sig2=nj-3jWFlkF0WoXDzzDD8Uw&um=1&itbs=1&tbnid=vqFWgady-3K1MM:&tbnh=113&tbnw=150&prev=/images%3Fq%3Dgloster%2Bgauntlet%26start%3D20%26um%3D1%26hl%3Dpl%26sa%3DN%26ndsp%3D20%26tbs%3Disch:1&ei=r2GfS577F8j4-QbI87StDA

Drobiazgiem, który mnie nie przekonuje w modelu jest wyczernienie linii lotek i sterów. Coś tak mało plastycznie to wyszło.
Zawsze też mnie zastanawia kolor kolektora wydechowego w tych silnikach. Muszę przyznać, że ta opcja metaliczna mosiężna mnie nie przekonuje.

Co do opon, to skłaniam się do maciejowej uwagi, że za mocno się zlały z kamuflażem.

Sam zestaw wydaje się mieć błąd, którego nie skorygowałeś: Osłona silnika leży za ciasno, tzn. szczelina między nią, a kadłubem jest wyraźnie zwężona. Trzeba było chyba popiłować trochę kadłub tuż za silnikiem.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Gloster Gauntlet Mk.II - Aeroclub 1/48 Open

Postprzez jambus » wtorek, 16 marca 2010, 16:59

Bardzo fajny model, nie za bardzo pobrudzony (takie lubię). Biorąc pod uwagę kłopoty podczas budowy, to za samo ukończenie należą się gratulacje.


Pozdrawiam Jarek.
:mrgreen:
Pozdrawiam Jarek.
Avatar użytkownika
jambus
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 21 czerwca 2009, 18:23

Re: Gloster Gauntlet Mk.II - Aeroclub 1/48 Open

Postprzez donalyah00 » wtorek, 16 marca 2010, 17:21

Gratuluję ukończenia z niezłym skutkiem! Podoba mi się efekt tworzony przez otwarte drzwi kabiny - widać, że kadłub ma cienkie ścianki. W trakcie warsztatu wrażenie robiło mozolne maskowanie i cieniowanie osobnych plam kamuflażu na skrzydłach - zdecydowanie warto było się pomęczyć.
Łyżeczka (mała) dziegciu - cylindry silnika wydają się być niezwashowanymi i trochę przez to zbyt jasnymi w stosunku do całości.
Pozdrawiam, Marek
--
La tête américaine.
Avatar użytkownika
donalyah00
 
Posty: 898
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2009, 14:54
Lokalizacja: WRO

Re: Gloster Gauntlet Mk.II - Aeroclub 1/48 Open

Postprzez Jacek Bzunek » wtorek, 16 marca 2010, 19:56

Bardzo się podoba, za pokraczny kształt, za kolory kamuflażu, za niszowe malowanie a przedewszystkim za wysiłek włożony w bardzo wiekowy zestaw.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gloster Gauntlet Mk.II - Aeroclub 1/48 Open

Postprzez Grzegorz2107 » wtorek, 16 marca 2010, 20:39

Jacek Bzunek napisał(a):a przedewszystkim za wysiłek włożony w bardzo wiekowy zestaw.


Zestaw jest w wieku przedszkolnym. Ma 2 najwyżej 3 lata! :mrgreen:
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Gloster Gauntlet Mk.II - Aeroclub 1/48 Open

Postprzez K.Y.Czart » wtorek, 16 marca 2010, 20:53

No i wcale nie jest pokraczny, to bardzo zgrabny dwupłat, moim zdaniem. Reszta się zgadza, jak najbardziej. Gratulacje :)
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: Gloster Gauntlet Mk.II - Aeroclub 1/48 Open

Postprzez Aleksander » wtorek, 16 marca 2010, 21:36

Na tzw. "dzieńdobry" w pudełku, model wyglądal tak sobie - tym większe gratulacje z wykonania fajnego dwupłata z trudnego zestawu. Wyczytałem w słowniku, ze "gauntlet" po angielsku znaczy "rękawica od zbroi" - no toś niezłą rękawiczkę skroił i w dodatku w ciekawym malowaniu!
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7962
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Gloster Gauntlet Mk.II - Aeroclub 1/48 Open

Postprzez Jacek Bzunek » wtorek, 16 marca 2010, 21:51

Grzegorz2107 napisał(a):Zestaw jest w wieku przedszkolnym. Ma 2 najwyżej 3 lata! :mrgreen:

A to przepraszam. Pomyliło mi się z Buldogiem.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gloster Gauntlet Mk.II - Aeroclub 1/48 Open

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » wtorek, 16 marca 2010, 22:00

Mac Eyka napisał(a):Długo analizowałem twoje zdjęcia i jednak z przykrością murze stwierdzić, że nie stanąłeś na szczycie modelarskiego rzemiosła.

Obawiałem się ruchu śmigiełka bo jest z białego metalu i ciężkie jak sam model :mrgreen: Dzięki za słowa krytyki i te pocieszenia. Najsmutniej jak praca przemknie bez komentarzy ;o) Kurcze nie doczytałem bo liczyłem że jak z 1940 to może choć szału zwycięstw powietrznych nie było to jednak polatał sobie bojowo. Szkoda go teraz przelmalowywać na Australijczyka :-| Co do opon to ostatnio stosuję farbę Gunze C nr 137 "tire black". Chyba będę musiał w przyszłości domieszać kroplę black aby nazwa była adekwatna do efektu. Zdjęcia niestety też przekłamują bo sprzęt pożyczony.
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Gloster Gauntlet Mk.II - Aeroclub 1/48 Open

Postprzez tomek_chacewicz » wtorek, 16 marca 2010, 23:46

Z czystym sumieniem napiszę, że BSP :) widzę, że mamy podobny krąg zainteresowań bo każdy z Twoich modeli widziałbym też i u siebie na półce. Dobra robota!
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: Gloster Gauntlet Mk.II - Aeroclub 1/48 Open

Postprzez Jacek Bzunek » środa, 17 marca 2010, 01:19

Mariusz Jarzyna ze Szczec napisał(a):Kurcze nie doczytałem bo liczyłem że jak z 1940 to może choć szału zwycięstw powietrznych nie było to jednak polatał sobie bojowo.

W/g poniższej strony pierwsze Gauntlety, będący prezentem Unii Południowoafrykańskiej trafiły do Finlandii w chwili rozejmu ze Związkiem Sowieckim
http://www.sci.fi/~ambush/faf/fafincolor.html
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości