Sdkfz 182 Tiger II Tamiya 1/35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Sdkfz 182 Tiger II Tamiya 1/35

Postprzez dorszu » poniedziałek, 15 marca 2010, 17:48

Witam :) Mam na imię Wojtek, 16 lat. Zdecydowałem się na rejestrację, ponieważ jestem niedoświadczonym modelarzem i chciałbym poprawić swój modelarski poziom. Chciałbym przedstawić swój 6 model w pancerce, wykonany w kilka dni. Proszę o szczerość :mrgreen: Fotki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Model jest malowany całkowicie pędzlem. Dziurek na tylne błotniki nie zaszpachlowałem, bo być może niedługo się tam znajdą :lol:
PS. Przepraszam za jakość zdjęć :?
dorszu
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 17:22

Reklama

Re: Sdkfz 182 Tiger II Tamiya 1/35

Postprzez dorszu » poniedziałek, 15 marca 2010, 20:02

Proszę o komentarze :lol:
dorszu
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 17:22

Re: Sdkfz 182 Tiger II Tamiya 1/35

Postprzez TomSven » poniedziałek, 15 marca 2010, 21:03

Witam,

Ja zacznę choć właśnie zaczynam swój 7 model.Wygląda na dobrze pomalowany i sklejony,podoba mi się kurz/brud na dolnych częściach czołgu natomiast w górnych częściach czołgu jakoś nie pasuje trochę tak porozrzucany bez symetrii.Koniecznie popraw układ wydechowy jakoś rdza Ci średnio wyszła.Możesz jeszcze trochę pobawić się suchym pędzlem szczególnie na tak ciemnym malowaniu.Ogólnie pozytywnie może popełnij jakąś dioramkę/winietkę skoro go tak ubrudziłeś.

Pozdrawiam Tomek.
Obrazek
Avatar użytkownika
TomSven
 
Posty: 157
Dołączył(a): piątek, 11 września 2009, 15:06

Re: Sdkfz 182 Tiger II Tamiya 1/35

Postprzez Wolfi » poniedziałek, 15 marca 2010, 23:55

Witam!
Niestety jestem na "nie". ładnie sklejony, fakt ale ten kamuflaż mi się nie podoba- nie wiem czy te czołgi były w ten sposób malowane- na jednolitą zieleń. powinien mieć tarnung typu "licht und schatten" popularnie zwany ambush. nie podoba mi sie też błoto na błotnikach. spróbuj poprawić malowanie i dorzuć jakiegoś figuranta wtedy, jak na mój gust, będzie fajnie, zwłaszcze że model przedstawia jeden z dwóch najpiękniejszych czołgów. jak byś się zdecydował na poprawienie malowanka daj znać, chętnie podeślę parę fajnych fotek
Wolfi
 

Re: Sdkfz 182 Tiger II Tamiya 1/35

Postprzez dorszu » wtorek, 16 marca 2010, 00:22

Szczerze mówiąc malowanie to moja "wizja", jeśli tak to można nazwać, nie zwracałem uwagi na merytoryczną poprawność malowania ;o) Figuranci w drodze 8-) Musze jeszcze zakupić pędzle do ich pomalowania. W planach mam winietkę, ale to za jakiś czas.
dorszu
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 17:22

Re: Sdkfz 182 Tiger II Tamiya 1/35

Postprzez spiton » wtorek, 16 marca 2010, 00:27

Mi się podoba 7 fotka od góry. Płyty pancerza robią dobre wrażenie. Poza tym nie widać na tej fotce podwozia(dosyć kiepskiego)
Jest potencjał, trzeba nad nim pracować ,-)).
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Sdkfz 182 Tiger II Tamiya 1/35

Postprzez author21 » środa, 17 marca 2010, 11:05

szczerze............. słabo!
Ale pracuj dalej. Czemu taki ciemny ? Ten pojazd z tymi oznaczeniami, trójkolorowy kamuflaż - ambusch.
author21
 
Posty: 486
Dołączył(a): wtorek, 24 marca 2009, 15:00

Re: Sdkfz 182 Tiger II Tamiya 1/35

Postprzez materiusz66 » czwartek, 18 marca 2010, 13:11

Rzeczywiście model zbyt ciemny i prawdę powiedziawszy wygląda jak egzemplarz muzealny z Fort Knox po 20-letniej ekspozycji "pod chmurką". Jest sporo zdjęć z czasów świetności egzemplarza z tym numerem (czarnobiałych i powojennych kolorowych). Taka rada na przyszłość!
materiusz66
 

Re: Sdkfz 182 Tiger II Tamiya 1/35

Postprzez Tomek Hejmo » czwartek, 18 marca 2010, 13:19

materiusz66 napisał(a):wygląda jak egzemplarz muzealny z Fort Knox po 20-letniej ekspozycji "pod chmurką"

Na jakiej podstawie wysnuwasz takie wnioski? Oprócz rdzy na wydechach niewiele jest na nim obić, zacieków czy rdzy właśnie :roll: Po kolorach zakładam, że te pigmenty na wieży to ślady błota.
Nie spiesz się tak z budową modeli, kilka dni to na pewno nie jest dobry czas. Ładnie pędzlujesz, teraz przyłóż się do tego, co jest po pędzlowaniu i będzie dobrze. Na tym możesz jeszcze pomalować trzonki narzędzi, pociągnąć jakimś stalowym po gąsienicach i kołach oraz zmatowić kalki.

Tomek
Avatar użytkownika
Tomek Hejmo
 
Posty: 2063
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:00

Re: Sdkfz 182 Tiger II Tamiya 1/35

Postprzez matejson » sobota, 20 marca 2010, 09:36

A najlepiej będzie jak założysz następnym razem wątek warsztatowy - wtedy można by było na bieżąco coś Tobie doradzić, nakierować Cie na odpowiedni tor.

Pozdrawiam,
Mateusz Mathea
http://matejson.blogspot.com
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe." A.E.
Avatar użytkownika
matejson
 
Posty: 2312
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Sdkfz 182 Tiger II Tamiya 1/35

Postprzez bartek piękoś » sobota, 20 marca 2010, 10:45

Model ładny. Ładnie malujesz pędzlem. Brudzenie na kołach zróżnicowałbym troszkę kolorystycznie.
I tak jak pisali koledzy, można górę rozjaśnić suchym pędzlem, dodać jakies jasne zacieki.

author21 napisał(a):szczerze............. słabo!

Zastąp/uzupełnij krytykę konkretnymi poradami.
..."a gdzie będziesz trzymał ten embrion, w pudełku?!"...
Avatar użytkownika
bartek piękoś
 
Posty: 800
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2008, 21:20
Lokalizacja: Radom


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości