Tiger Late Normandy 44' Dragon 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Tiger Late Normandy 44' Dragon 1:35

Postprzez Dumo » niedziela, 11 kwietnia 2010, 11:25

Witam

Po długim czasie nareszcie dokończony, na początek mały fotomontaż:

Obrazek


A teraz do rzeczy model Dragon z dodatkami:
*lufa RBmodel
*gąsienice Friulmodel

Malowany w większości Pactrami, filtry i oleje własnej roboty mieszane farby Ladoga i Van Dyck'a + pigmenty MIG'a.

Bardzo dobry model DML składa się jak klocki Lego i jakościowo nie odbiega od reszty.

Winietki nie pokazuję na zdjęciach bo to tylko podstawka z trawką...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam Rafał "Dumo" Sadurek :D
Avatar użytkownika
Dumo
 
Posty: 796
Dołączył(a): sobota, 30 stycznia 2010, 12:09

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Tiger Late Normandy 44' Dragon 1:35

Postprzez Wolfi » niedziela, 11 kwietnia 2010, 12:27

Jakiś taki.. no nie wiem.. odnoszę wrażenie, że ma kamuflaż dwubarwny (dunkelgelb+olivgrün) ale może to kwestja zdjęć.. ??
Wolfi
 

Re: Tiger Late Normandy 44' Dragon 1:35

Postprzez Adam Obrębski » niedziela, 11 kwietnia 2010, 12:49

Wybacz, ale na zdjęciach wygląda słabo, a wiem, że to tylko ich kwestia... Wydajesz kupę kasy na friulki i inne bajery do modelu, a trzech lampek biurkowych nie możesz nabyć, żeby zdjęcia zrobić przyzwoite?
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 19:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Tiger Late Normandy 44' Dragon 1:35

Postprzez Dumo » niedziela, 11 kwietnia 2010, 15:01

Fotografa ze mnie się nie zrobi, a kasę wolę wydawać na porządne dodatki do modeli.

Te zdjęcia robiłem z porządną lampą która daję białe światło plus flesz. Fotki jeszcze wyostrzyłem na photoshipie.
Światła już więcej być nie może...

.... a kamo jest 3-barwne widać to nawet na pierwszej fotce...
Avatar użytkownika
Dumo
 
Posty: 796
Dołączył(a): sobota, 30 stycznia 2010, 12:09

Re: Tiger Late Normandy 44' Dragon 1:35

Postprzez Adam Obrębski » niedziela, 11 kwietnia 2010, 15:23

Zrezygnuj z flesza... już fotki w świetle dziennym będą się lepiej prezentowały. Światło flesza daje nienaturalne kontrasty...
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 19:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Tiger Late Normandy 44' Dragon 1:35

Postprzez Patryk » niedziela, 11 kwietnia 2010, 18:01

Model wygląda jakby cały był pokryty rdzawym nalotem. Zgadzam się z tym co powiedział Adam zainwestuj lepiej w dobre oświetlenie i warsztat ,a nie pakuj kupe kasy w modele bo na razie to nic nie daje.
Obrazek
KLIKNIJ
Patryk Krupiński
Avatar użytkownika
Patryk
 
Posty: 1049
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 18:19
Lokalizacja: Lublin

Re: Tiger Late Normandy 44' Dragon 1:35

Postprzez Dumo » niedziela, 11 kwietnia 2010, 21:47

Patryk napisał(a):Model wygląda jakby cały był pokryty rdzawym nalotem. Zgadzam się z tym co powiedział Adam zainwestuj lepiej w dobre oświetlenie i warsztat ,a nie pakuj kupe kasy w modele bo na razie to nic nie daje.


To nie jest rdzawy nalot tylko piaskowy pigment (chociaż różnie to ludzie postrzegają), kupowanie dodatków dużo daję a że nie potrafię tego przekazać.... cóż trudno. Zawsze każdy może do mnie przyjechać i podziwiać modele a w te wakacje może się pojawię na kilku wystawach.

Za to mój tygrys wczesny jest teraz na warsztacie także na tym forum jest dobrej jakości choć zdjęcia robione tym samym sposobem.
Avatar użytkownika
Dumo
 
Posty: 796
Dołączył(a): sobota, 30 stycznia 2010, 12:09

Re: Tiger Late Normandy 44' Dragon 1:35

Postprzez materiusz66 » poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 10:29

No właśnie... Nie rób zdjęć z fleszem, bo wtedy model się świeci jak na ostatnim zdjęciu (mam nadzieję, że w rzeczywistości jest bardziej matowy). Poza tym nie bardzo jest widoczny ten charakterystyczny trójbarwny kamuflaż. I jeszcze jedno: Może się mylę, ale czy nie umieściłeś odwrotnie (przypadkiem) bocznych numerów? To mi się rzuciło w oczy a widać, że oprócz pieniędzy włożyłeś też w model dużo pracy.
materiusz66
 

Re: Tiger Late Normandy 44' Dragon 1:35

Postprzez Czarny » poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 12:08

Dumo, weź model na balkon przy słonecznej pogodzie. Ustaw go w cieniu, nie w słońcu. WB ustaw na światlo dzienne zachmurzone albo słoneczne i strzelaj foty. Wyjdą o niebo lepiej.
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 13:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Tiger Late Normandy 44' Dragon 1:35

Postprzez Dumo » poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 12:27

Pokombinuję, widze że do każdego modelu trzeba dobierać inne tło i inne światło to wczesnego tygryska pasuję czarne oświetlone fleszem a tu ny dy rydy, w następnym tygodniu załatwie dodatkowego lampy od znajomego i pstryknę nowe fotki.

Pozdrawiam Rafał
Avatar użytkownika
Dumo
 
Posty: 796
Dołączył(a): sobota, 30 stycznia 2010, 12:09

Re: Tiger Late Normandy 44' Dragon 1:35

Postprzez author21 » czwartek, 15 kwietnia 2010, 11:42

kamo widać że trójbarwne, jedynie tylko jak dla mnie zbyt wyblakłe. To camo miało krótki żywot i od momentu malowania do zakończenia działań nie zdążyło by tak wyblaknąć - ale to oczywiście moja ocena. Poza tym model sklejony OK !
author21
 
Posty: 486
Dołączył(a): wtorek, 24 marca 2009, 14:00

Re: Tiger Late Normandy 44' Dragon 1:35

Postprzez Hajnel » czwartek, 15 kwietnia 2010, 21:37

Popełniłem kiedyś ten sam model w takim malowaniu viewtopic.php?f=17&t=1110&hilit=hajnel&start=15 ,mam pytanie,skąd miałeś kwity (foto,rysunki,itp) na tego Tygrysa.Może trafiłeś na coś nowego w temacie asa pancernego ?
Pozdrawiam
Henryk"Hajnel"Głodek
Avatar użytkownika
Hajnel
 
Posty: 130
Dołączył(a): wtorek, 13 listopada 2007, 13:40
Lokalizacja: Siem-ce


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości