M 16 MGMC - Dragon - 1/35 - Standard

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

M 16 MGMC - Dragon - 1/35 - Standard

Postprzez Ave » niedziela, 18 kwietnia 2010, 19:53

Witam. Od dłuższego czasu miałem ochotę pobawić się z tym halftrackiem, a biorąc pod uwagę to, jakie pojazdy dominują w konkursie, myślę, że będzie tu pasował...

Obrazek

Jest to co prawda Smart Kit, ale do najbogatszych nie należy - poza plastikiem znajdujemy tu jedynie kawałek sznurka i skromną blaszkę z kilkunastoma prostymi elementami. Poza tym żadnych dodatków ani przeróbek nie przewiduję, więc mam nadzieję, że mieszczę się z tym w klasie standard.

Obrazek

No i zaczynamy - tyle dziś poskładałem:

Obrazek

Obrazek

Skleja się jak na razie bardzo przyjemnie, jak to nowy Dragon - bardzo porządne detale, świetne spasowanie. Części ok 350, więc stosunkowo niewiele - do przyszłego weekendu powinien być poskładany do kupy.

Trzeba się będzie sprężać, bo czasu do końca maja dużo nie zostało - co prawda nie spodziewam się wiele, bo w konkursowej galerii Koledzy już piękne zabawki pokazali, ale mimo wszystko chiałbym zdążyć.
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 01:58

Reklama

Re: M 16 MGMC - Dragon - 1/35 - Standard

Postprzez matejson » niedziela, 18 kwietnia 2010, 21:36

Ave napisał(a):Trzeba się będzie sprężać, bo czasu do końca maja dużo nie zostało - co prawda nie spodziewam się wiele, bo w konkursowej galerii Koledzy już piękne zabawki pokazali, ale mimo wszystko chiałbym zdążyć.


A no będzie trzeba się streszczać, może zawstydzisz tych, ktorzy na samym początku wystartowali i za wiele nie pokazali do tej pory :)
Mateusz Mathea
http://matejson.blogspot.com
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe." A.E.
Avatar użytkownika
matejson
 
Posty: 2312
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: M 16 MGMC - Dragon - 1/35 - Standard

Postprzez Ave » sobota, 15 maja 2010, 00:25

Jak to zwykle ostatnio u mnie bywa, plany na szybkie modelowanie, w konfrontacji z rzeczywistością i ilością wolnego czasu okazały się mało realne, ale coś tam działam:

Obrazek

Po przymiarce układu jezdnego i gąsienic (plastik, odlane jako całość z dwóch połówek każda), zdecydowałem się na sklejenie tego w kupę - malowanie będzie utrudnione, ale wolę to, niż męczenie się z tym nietypowym ustrojstwem na pomalowanym już modelu...

Ogólnie klejenie modelu przebiegało sprawnie i przyjemnie, aczkolwiek trzeba było się nieco skupić przy łączeniu głównych elementów nadwozia, żeby to w miarę schludnie wyszło.

Obrazek

Rzeczony multiple gun, czyli sprzężone półcalówki - z osłoną przednią i bez, na razie bez amunicji:

Obrazek

I całość po doklejeniu drobniejszych elementów, podzielona na segmenty do malowania...

Obrazek

... które w kupie (poskładane na razie na sucho), tworzą - jak dla mnie - całkiem sympatyczny pojazd:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pora myśleć o kolorowaniu...
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 01:58

Re: M 16 MGMC - Dragon - 1/35 - Standard

Postprzez mart72 » sobota, 15 maja 2010, 07:38

Pojazd faktycznie sympatyczny. Z niecierpliwością czekam na malowanie w Twoim wykonaniu.
Avatar użytkownika
mart72
 
Posty: 234
Dołączył(a): niedziela, 22 lutego 2009, 08:33
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: M 16 MGMC - Dragon - 1/35 - Standard

Postprzez kitt94 » sobota, 15 maja 2010, 12:33

No trzeba przyznać, że pojazd zapowiada się ciekawie :)
kitt94
 


Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości