JagdPanther Późny Dragon 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

JagdPanther Późny Dragon 1:35

Postprzez Dumo » sobota, 24 kwietnia 2010, 14:47

Witam

Jagdpanther jest nareszcie skończony na tym etapie, bo jeszcze dojdzie figurka i zrobię jakąś dioramke dlatego wątku warsztatowego nie zamykam.

Sam model nowy Dragon plus dodatki:
-lufa RBmodel
-gąski Friulmodel

Malowanie:
-minia Pactra Rust
-wermacht olive Vallejo AIR sand yellow (bardzo przyjemna farba)

W dużej ilości na tym modelu użyłem pasteli i pigmentów żeby uzyskać miastowy zakurzony wygląd. Wash jak to u mnie z oleji artystycznych na bazie terpentyny.

Nie będę się rozpisywał, do rzeczy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdro
Avatar użytkownika
Dumo
 
Posty: 796
Dołączył(a): sobota, 30 stycznia 2010, 13:09

Reklama

Re: JagdPanther Późny Dragon 1:35

Postprzez author21 » poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 13:35

Ja bym nad nim jeszcze trochę popracował. Gąsienice są tylko po płukance. Warto je podmalować, przykurzyć, ubłocić itp. Wyglądają wtedy znacznie lepiej. Cos nie bardzo wyszły wydechy, albo kolor zdjęcie zmienia. Zapasowe koło w minii, już jest wyjeżdżone ? ( wyszlifowane od gąsienicy).
author21
 
Posty: 486
Dołączył(a): wtorek, 24 marca 2009, 15:00

Re: JagdPanther Późny Dragon 1:35

Postprzez Dumo » poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 14:27

Gąski po płukance po szlifowaniu i po pigmentach, są mocno przykurzone.

Wydechy moim zdaniem wyszły idealnie, najlepsze jak dotąd i udało mi się zrobić fakturę, i uzyskałem brązowo żółty odcień.

Koło może być wyszlifowane pobrane z innego zniszczonego czołgu.



Pozdro
Avatar użytkownika
Dumo
 
Posty: 796
Dołączył(a): sobota, 30 stycznia 2010, 13:09

Re: JagdPanther Późny Dragon 1:35

Postprzez TomSven » poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 16:04

Witam,

Mi się właśnie wydech podoba odstaje od tych wszystkich rdzawych.Fajnie wygląda również kamuflaż oraz wypłowienia lub jak kto lubi stonowania kolorów.Mógłbyś coś na temat wypłowień powiedzieć,bo chciałem się tego nauczyć ale ciężko o poradniki.Gąski jakoś mi nie podchodzą ...

Pozdrawiam Tomek.
Obrazek
Avatar użytkownika
TomSven
 
Posty: 157
Dołączył(a): piątek, 11 września 2009, 15:06

Re: JagdPanther Późny Dragon 1:35

Postprzez materiusz66 » poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 16:20

Moim zdaniem jak na warunki miastowe to gąski Ci wyszły idealnie. Ja bym nie błocił bo po co dwa grzyby w barszcz? Muszę się tylko czepić wydechów bo wydaje mi się, że te wykwity rdzy są za bardzo przesadzone. Jakby nie w tej skali... A co do koła zapasowego to mogłeś je dać w innym kolorze (np. zielone) wtedy byłoby jasne, że to zdobyczne z innego czołgu. Ale to tylko moja sugestia.
materiusz66
 

Re: JagdPanther Późny Dragon 1:35

Postprzez Dumo » poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 18:02

TomSven napisał(a):Witam,

Mi się właśnie wydech podoba odstaje od tych wszystkich rdzawych.Fajnie wygląda również kamuflaż oraz wypłowienia lub jak kto lubi stonowania kolorów.Mógłbyś coś na temat wypłowień powiedzieć,bo chciałem się tego nauczyć ale ciężko o poradniki.Gąski jakoś mi nie podchodzą ...

Pozdrawiam Tomek.



Wypłowienia nic prostszego:

1. Bo nałożeniu farby bazowej i kamuflażu nakładasz aerkiem mocno rozcieńczoną farbę bazową (np. wermacht olive)
Jedną cienką warstwę, powinna wystarczyć.

2. Biedronka odcieniami białymi i brązowymi, z tym można kombinować jak się chce bo dłuuuugo wysycha szczególnie jak
rozmazujesz terpentyną.

3. Pastele odcienie szarości czerń i biel nakładane za pomocą terpentyny albo benzyny lakowej, jak kto woli.


Osobiście uważam że pierwszy sposób jest najlepszy aby uzyskać efekt starej farby.



Pozdro :D
Avatar użytkownika
Dumo
 
Posty: 796
Dołączył(a): sobota, 30 stycznia 2010, 13:09

Re: JagdPanther Późny Dragon 1:35

Postprzez TomSven » wtorek, 27 kwietnia 2010, 22:07

A pierwszy sposób wyjdzie przy pomocy pędzla?

Pozdrawiam.
Obrazek
Avatar użytkownika
TomSven
 
Posty: 157
Dołączył(a): piątek, 11 września 2009, 15:06


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości