"JEŃCY" Francja 1944 (1:35)

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

"JEŃCY" Francja 1944 (1:35)

Postprzez ROMAN » niedziela, 25 kwietnia 2010, 14:18

Witam.
Z dioramami jest tak, że długo się nad nimi pracuje. Czasem latami leżą niedokończone, Czasem też modele które się na niej w końcu znajdą swą świetność mają już dawno za sobą. Tak było i z tą. Model ciężarówki powstał dawno temu i zdążył pokryć się już obfitym kurzem....nawet nie pamiętam kto ten model wyprodukował. Ale jakiś czas temu stojąc w sklepie modelarskim wpadł mi w oko zestaw Jeep'a z żandarmami MiniArtu . Mając w pamięci zestaw wyprasek z ulicą parkową który zalegał w szafce urodził mi się w modelarskim widzie wątek z niemieckimi jeńcami. Ciężarówka przeżyła lifting lakierniczy i zajęła centralne miejsce uzupełniona żywicznymi klamotami. Całość dioramy dopełniły elementy własne lub znalezione w złomie modelarskim podobnie jak grupa niemieckich żołnierzy którzy awansowali do miana tytułowej dioramy.

Zapraszam do oglądania...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 12:22

Reklama

Re: "JEŃCY" Francja 1944

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » niedziela, 25 kwietnia 2010, 15:54

Bantam nie miał za bardzo jak znaleźc się w takich okolicznościach, ale w moim odczuciu absolutnie nie ujmuje to dioramce.
Tak na marginesie- jakim cudem szofera wetknąłes? ja mimo dość radykalnych w swym przebiegu prób nie sprostałem temu wyzwaniu.
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: "JEŃCY" Francja 1944

Postprzez ROMAN » niedziela, 25 kwietnia 2010, 16:22

Masz racje Kamilu, ale skoro należę raczej do modelarzy tzw. "niewiernych" wyznaje zasadę dobrej zabawy w tym co staram się naszkicować budując dioramę, choć nie do przesady. "Jeep jest tylko jeden".
A szofer?......no nie chciał za diabła wejść za kierownice............. dopóki amputacji nie przeszedł, potem stał się już grzeczny. Ale nie widać.

pozdrawiam
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 12:22

Re: "JEŃCY" Francja 1944

Postprzez marder4 » niedziela, 25 kwietnia 2010, 17:25

Jak wszystkie dioramy w/w , klasa sama w sobie.
Avatar użytkownika
marder4
 
Posty: 729
Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 19:06
Lokalizacja: Gdynia

Re: "JEŃCY" Francja 1944

Postprzez rzelu » poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 06:47

Prawdziwa inwazja łysoli, za to pan z płaszczykiem przystojny niczym hollywoodzki gwiazdor.
www.ostfrontminiature.blogspot.com
Avatar użytkownika
rzelu
 
Posty: 528
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:16
Lokalizacja: Dziki Zachód

Re: "JEŃCY" Francja 1944

Postprzez ROMAN » poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 09:21

....bo ci jeńcy niemieccy to zbieranina "wcielonych" z całego świata byli i raczej w wieku średnim co mogło skutkować brakami owłosienia. I tak też do tego podszedłem. Modele figurek najpierw potraciły głowy które potem pozamieniałem by jeńcy na wielonarodowościowych wyglądali, co słusznie zauważyłeś.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 12:22

Re: "JEŃCY" Francja 1944

Postprzez kapral » wtorek, 27 kwietnia 2010, 18:33

Witam. Koncepcja i kompozycja, ciekawe. Pojazdy i figurki bardzo fajne. Według mnie tylko kolor cegiełek trochę "odstaje", no i to nieśmiertelne zakończenie murków (MiniArt?). Ale ten typ tak ma. gratulacje za całość. Pozdrawiam kapral
kapral
 

Re: "JEŃCY" Francja 1944

Postprzez Enigma » piątek, 30 kwietnia 2010, 19:12

Bardzo ładnie, estetycznie. Widać dużo włożonej pracy. Pierwsze zdjęcie bardzo sugestywne. Bravo!
Ilość figurek niestety nieco rozprasza uwagę. No i nie wiem czy to złudzenie optyczne ale wydaje mi się że ciężarówka wystaje tyłem poza obrys dioramy.
Avatar użytkownika
Enigma
 
Posty: 732
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2009, 19:17
Lokalizacja: Éire

Re: "JEŃCY" Francja 1944

Postprzez ROMAN » poniedziałek, 3 maja 2010, 00:42

Enigma napisał(a): No i nie wiem czy to złudzenie optyczne ale wydaje mi się że ciężarówka wystaje tyłem poza obrys dioramy.


Deczko. Znaczy poza obrys dioramy nie, ale poza obrys produkcji MiniArtu czyli kostki, tak. A tak nawiasem mówiąc, czemu utarło się, że na dioramach czy winietach ich części składowe nie mogą wystawać poza obrys podstawy? Przecież z grubsza, budowa czegoś takiego, to konstrukcja figury geometrycznej i jeśli jakoś są zachowane proporcje to czemu nie? Jakby na to nie patrząc winieta czy diorama to wycinek sceny z życia naturalnych odpowiedników lub naszej wyobraźni, więc wystające elementy poza podstawę dodają tylko, lub przede wszystkim, dynamiki naszym obrazom. Jako poligraf nie raz widzę w materiałach do druku z różnej maści agencji reklamowych zwłaszcza warszawskich elementy obrazu wybiegające poza obrys zdjęcia co właśnie ma zaakcentować dynamike obrazu.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 12:22

Re: "JEŃCY" Francja 1944

Postprzez Adam Obrębski » wtorek, 4 maja 2010, 22:43

Czy wystaje, czy nie, kwestia gustu. Mój ostatni model jest częścią podstawki, jedną z jej ścian :mrgreen:
Pierwsze zdjęcie jest świetne, jak fotos z filmu :shock:
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 19:29
Lokalizacja: Łódź

Re: "JEŃCY" Francja 1944

Postprzez Akahoshi » piątek, 7 maja 2010, 09:38

Mnie się podoba. No może poza zbyt jednolitymi kolorystycznie i zbyt czerwonymi cegłami (choć może to być wina zdjęć lub mojego monitora).
Enigma zwrócił uwagę na rozpraszającą uwagę ilość figurek. Mnie osobiście taka ilość nie przeszkadza. Jeśli tylko figurki nie są ustawione "na odwal się", żeby tylko były to wszystko jest ok. W przypadku dioramy Romana każda figurka ma swoje uzasadnione miejsce.
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Kraków

Re: "JEŃCY" Francja 1944

Postprzez spiton » piątek, 7 maja 2010, 14:58

Kompozycja tej scenki jest bardzo dobra. Dodatkowo dosyc oryginalna. świetnie poustawiane figurki.
Wyglada to bardzo naturalnie. Słowem gites.
Ciekaw jestem jak diorama wyglądałaby na zdjęciach z naturalnym oświetleniem.
Gratulacje !!
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: "JEŃCY" Francja 1944

Postprzez ROMAN » piątek, 7 maja 2010, 22:23

Witam i dziękuje wszystkim za zainteresowanie i miłe słowa.
poniżej kilka fotek plenerowych........

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 12:22


Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości