"ZDOBYTA POZYCJA" Polska 1945 - Diorama 1/35

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

"ZDOBYTA POZYCJA" Polska 1945 - Diorama 1/35

Postprzez ROMAN » środa, 12 maja 2010, 10:47

Witam.
Dziś, może przedstawię nieco starszą dioramę bo wykonaną ponad rok temu. Ponieważ w magazynku posiadałem dwa pięknej maści drzewka iglaste postanowiłem je do czegoś wykorzystać. Tak powstał zalążek tematu tej dioramki. Ponieważ drzewko jest dość wysokie i by diorama nie była zbyt rozlazła i wiała zbyt dużymi przestrzeniami wymyśliłem maksymalne skupienie treści wykorzystując do tego dość małą powierzchnie podstawy tworząc jakby zbitkę zawartych w dioramce elementów. Mam nadzieje że dzięki temu zabiegowi udało się nieco nadać dynamizmu tej scence.

Zapraszam do oglądania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czołg IS-2 pochodzi z mojej radosnej twórczości z 2006 roku. A ponieważ na potrzeby powyższej dioramy nie nadawał się za bardzo ze względu na malowanie z operacji berlińskiej, więc otrzymał nową wieżę z zestawu Zviezdy bo szkoda mi było wysiłku jaki kiedyś włożyłem w malowanie tych białych pasów. Przyda się jeszcze. Oczywiście można spytać czemu na tej dioramie nie ma całego nowego IS'a ze Zviezdy? W tym przypadku chciałem wykorzystać stare podwozie z dość dramatycznie sklejonym kiedyś ugięciem wahaczy bo chyba z tym wtedy lekko przesadziłem.
Kiedyś stary poczciwy IS-2 wyglądał tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 12:22

Reklama

Re: "ZDOBYTA POZYCJA" Polska 1945 - Diorama 1/35

Postprzez marder4 » środa, 12 maja 2010, 16:52

Pojazdy i figurki jak zawsze świetne ale to drzewo z pierwszej dioramy(sosna?),trąci sztucznością ,idealnie okorowane nawet na gałęziach,trochę wygląda jak produkowane taśmowo bonsai,ale to chyba niestety domena takich plastikowych wytworów.
Avatar użytkownika
marder4
 
Posty: 729
Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 19:06
Lokalizacja: Gdynia

Re: "ZDOBYTA POZYCJA" Polska 1945 - Diorama 1/35

Postprzez spiton » środa, 12 maja 2010, 18:36

Popieram przedmówcę. Świetnie to wygląda na zdjęciach z naturalnym oświetleniem.
Podoba mi się również "pracujący układ jezdny".
Gratulacje.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: "ZDOBYTA POZYCJA" Polska 1945 - Diorama 1/35

Postprzez kitt94 » czwartek, 13 maja 2010, 14:37

Świetna diorama. Na zdjęciach robionych na dworzu scenka wygląda niemal jak prawdziwa :)
kitt94
 

Re: "ZDOBYTA POZYCJA" Polska 1945 - Diorama 1/35

Postprzez ROMAN » niedziela, 16 maja 2010, 02:33

Witam.
Dziękuje wszystkim za zainteresowanie]. Co do drzewka....wykonał je Rysiek Kobza (jak i inne chojaki na widocznych fotkach {chojaki przez "h" czy "ch" bo się w ortografii pogubiłem}) i w rzeczywistości wyglądają super. To nie jest przemysłowa produkcja bo to drzewko jest, że tak ujmę "ekologiczne". To nie masówka. Wszystko w nim jest naturalne. Może okorowanie wygląda sztucznie ale tu już moja wina że nie zadbałem o lifting. Jak na wstępie napisałem posiadam takie dwa drzewka i nie sądzę by ktoś z Was coś takiego w swoich zapasach posiadał, bo to unikat, więc przy następnej dioramce, która powstaje zadbam o okorowanie....by masówki nie przypominało.


3:50 nad ranem.......ach to modelarskie nocne życie...a z głośniczków sączy się UB40......pamiętacie coś takiego?

pozdrawiam serdecznie.
Ostatnio edytowano niedziela, 16 maja 2010, 10:03 przez ROMAN, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 12:22

Re: "ZDOBYTA POZYCJA" Polska 1945 - Diorama 1/35

Postprzez Slash » niedziela, 16 maja 2010, 03:04

ROMAN napisał(a):3:50 nad ranem.......ach to modelarskie nocne życie...a z głośniczków sączy się UB40......pamętacie coś takiego?


O tej porze to już zapewne śpiewasz swym modelikom "I'll be your baby tonight" :lol: :P
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 16:50


Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości