Vickers Wellington Mk.X - 1/72 - Italeri

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Vickers Wellington Mk.X - 1/72 - Italeri

Postprzez ZIO BY NAITT » poniedziałek, 17 maja 2010, 19:01

Model wykonany prosto z pudła, ale i bez waloryzacji jest wystarczająco wymagający - jak to shortrun.

Dodatkowym utrudnieniem jest instrukcja, za pomocą której Italeri usiłuje dodatkowo skomplikować budowę.

Model zasadniczo jest skończony, brakuje mu tylko anten drutowych.

W przyszłości planuję jeszcze zwaloryzować malowanie - linia podziału barwy białej i kamuflażu powinna być bardziej "niechlujna". Litera "S" raczej też do wymiany.

Model przedstawia maszynę z 304 dywizjonu (wg. Italeri) "Ziemi Mazowieckiej" :lol:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

PZDR
Pozdrawiam - Konrad Kozioł
WARSZTAT :
Dzieci + dom rodzinny w skali 1/1
Avatar użytkownika
ZIO BY NAITT
 
Posty: 1239
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:15
Lokalizacja: Warthenau

Reklama

Re: Vickers Wellington Mk.X - 1/72 - Italeri

Postprzez Jacek Bzunek » poniedziałek, 17 maja 2010, 20:41

Bardzo mi się nie podoba połączenie Temperate Scheme z białym spodem o co oczywiście nie można mieć pretensji do Zio ;o) Brakuje wypłowień, otarć ukazujących konstrukcję kadłuba i płata, granice kolorów są zbyt ostre ale mimo wszystko miło spojrzeć na polskiego Wimpy.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Vickers Wellington Mk.X - 1/72 - Italeri

Postprzez bartek piękoś » poniedziałek, 17 maja 2010, 20:57

Sprawia wrażenie czysto, ładnie sklejonego.
Brakuje mi zróżnicowania białej powierzchni, tym bardziej, że zdjęcia nie pokazują ciekawej faktury poszycia.
Ogólnie podoba mi się, tym bardziej, że nie jestem pewnie w stanie docenic Twego wkładu pracy w tego short-run'a (bo nie znam zestawu:-| ).
Ładnie pomalowane kamo. Gratulacje!
..."a gdzie będziesz trzymał ten embrion, w pudełku?!"...
Avatar użytkownika
bartek piękoś
 
Posty: 800
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2008, 21:20
Lokalizacja: Radom

Re: Vickers Wellington Mk.X - 1/72 - Italeri

Postprzez RAV » poniedziałek, 17 maja 2010, 22:14

ZIO BY NAITT napisał(a):Model zasadniczo jest skończony, brakuje mu tylko anten drutowych. (...) Litera "S" raczej też do wymiany.

Ja tej litery w ogóle nie widzę na zdjęciach. Ani seriala. Chyba brakuje czegoś więcej niż anten... Mam nadzieję, że dokończysz.

Tym niemniej model ciekawy. Też mam zamiar go popełnić, w tym samym malowaniu. Mam jednak pewien perfidny plan. Zdjęcia oryginału wskazują, że biały spód został namalowany bezpośrednio na czarnym podkładzie - biel jest ciemniejsza niż w kokardach i niejednolita, do tego płynne przejście w górny kamuflaż. Zamierzam to odtworzyć, czyli najpierw klasyczny kamuflaż, a na to biały kolor, cienką strugą i "nerwowymi" ruchami, żeby wyszło niejednolicie. Mam nadzieję, że wyjdzie pozytywnie... A może ktoś już próbował takiego podejścia?
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Vickers Wellington Mk.X - 1/72 - Italeri

Postprzez dewertus » wtorek, 18 maja 2010, 10:21

Model ciekawie się prezentuje w tym dość egzotycznym zestawieniu barw.

Z jednym się nie zgodzę - to nie jest shortrun. Italeri podobnie jak Airfix wypożyczyło formy od MPM'u, do czasu wejscia na rynek modelu Trumetera był to jeden z najlepiej zrobionych zestawów. Nie wiem jak Italeri, ale Airfix dał d..py - w oryginale MPM'u elementy przeźroczyste są dobrze zrobione, zaś wszystkie boczne okienka posiadają charakterystyczne ożebrowanie - niestety Airfix uprościł ten element i w swoim zestawie daje je gładkie jak lustro. Mam ten model w wersji Mk.IA/IC i teraz wiem na co zwrócić uwagę. Wielka szkoda, że sam proces budowy nie został przedstawiony (może masz kilka zdjęć?).

Podziel się proszę swoimi wrażeniami z montażu silników i wieżyczek - w/g mnie są to elementy potencjalnie najbardziej kopotliwe w tym zestawie.
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Vickers Wellington Mk.X - 1/72 - Italeri

Postprzez ZIO BY NAITT » sobota, 5 czerwca 2010, 20:01

dewertus napisał(a):Podziel się proszę swoimi wrażeniami z montażu silników i wieżyczek - w/g mnie są to elementy potencjalnie najbardziej kłopotliwe w tym zestawie.


Well ...

Silniki - montaż całkowicie bezstresowy, trochę uwagi wymaga montaż żywicznych kolektorów wydechowych.

Wieżyczki - tutaj możemy podzielić zagadnienie na przód i tył, a więc :

- przednia - pomijając upierdliwy montaż części "szklanej" (3 elementy) pasuje idealnie.

- tylna - dramat - skleić się ją da bardzo łatwo, natomiast montaż w kadłubie to już wyższa szkoła - jakby była z innego modelu.

W swoim modelu musiałem radykalnie odchudzić cokół wieżyczki i jej tylną ściankę (niewidoczne w gotowym modelu), oraz kołnierz osłaniający przejście kadłub - wieżyczka.

PS. Sorki za tak późną odpowiedź - gdzieś mi Twoje pytanie umknęło.

PZDR
Pozdrawiam - Konrad Kozioł
WARSZTAT :
Dzieci + dom rodzinny w skali 1/1
Avatar użytkownika
ZIO BY NAITT
 
Posty: 1239
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:15
Lokalizacja: Warthenau


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości