Trumpeter M16 Half Truck skala 1/16

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

Trumpeter M16 Half Truck skala 1/16

Postprzez Artur » poniedziałek, 24 maja 2010, 14:14

Model Trumpetera, jak na tak wielką skalę jestem niemile zaskoczony uproszczeniami jakie producent nam zafundował.Wszystkie uchwyty,klamki są odlane w całości na poszczególnych elementach i trzeba to poprawić,ale ogólnie nie narzekam w miarę postępów model ładnieje, pozostaje dodanie kilku śrubek tu i tam i dorobienie napędu do wycieraczek-tu się wściekłem trochę-w skali 35 czy to jeep willis czy kubelwagen takie części są , a tu brak....wrrr

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Artur
 
Posty: 327
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:10
Lokalizacja: Białystok

Reklama

Re: Trumpeter M16 Half Truck skala 1/16

Postprzez Bigmodel » poniedziałek, 24 maja 2010, 15:15

Witam.

Artur napisał(a):Model Trumpetera, jak na tak wielką skalę jestem niemile zaskoczony uproszczeniami jakie producent nam zafundował.Wszystkie uchwyty,klamki są odlane w całości na poszczególnych elementach


Jak zwykle, bo Trumpeterowi się nie chciało. Lub poszli na łatwiznę.
Błędów w M.16 jest dużo, dużo więcej. Praktycznie całe wnętrze przedziału bojowego nadaje się do zrobienia od nowa. Bo to co zrobił Trumpeter to jedno wielkie zuo :evil: .

Ale pocieszę Cię. W Tygrysie Królewskim w 1/16 Trumpetera jest to samo. :mrgreen:
Całe wnętrze można robić od nowa. I nie tylko wnętrze.

Oto spis błędów które wraz z kol. Yoony m wychwyciliśmy w M16.

1. Brak listwy na wewnętrznych łączeniach płyt pancerza po stronie kierowcy nie jest to tak widoczne ale po stronie pasażera już tak
2. Skrzynka na której powinien być uchwyt na Thomsona jest za długa o ok. 1/3 długości, a uchwyt powinien być na środku, na bokach powinny być zapięcia takie jak z przodu
3. Brak apteczki wraz z mocowaniem na nią
4. Uchwyty magazynków na burtach są płaskie w rzeczywistości mają
"grubość" około 5cm, w ogóle trochę inaczej wyglądają
5. Brak dolnych uchwytów na magazynki do 50 cal Browningów
6. Brak uchwytów na zapasowe 2 lufy do 50 cal Browingów które były na tylnej płycie przedziału bojowego.
7.Brak uchwytów na 2 sztuki broni mocowane po stronie pasażera pod skrzynką lekko po skosie.
W niektórych egzemplarzach realnych pod górną ramą płasko miedzy skrzynką a uchwytem magazynków jest przyspawany uchwyt latarki ale nie wiem czy to oryginał czy przeróbka frontowa
8 Zbiorniki powinny być czarne jako wykonane z gumy a oryginalne M-16 nie miały ścianek zakrywających zbiorniki z tyłu, tak jak jest to w M16A1
9. Brak kątowników wraz z nakrętkami mocującymi płyty pancerza
10. Podstawa pod wieżyczkę M45 powinna składać się z jednego kręgu, a nie z dwóch.
Podstawa składająca się z dwóch kręgów była tylko w wersji M16A1 , która była używana tylko wojnie w Korei.
11.Brak mocowań na 2 karabiny które były po lewej stronie.
12.Brak mechanizmów napędzających wycieraczki
13.Brak śrub mocujących żaluzje do zawiasów
14.Brak śrub mocujących przedni zderzak
15.W skrzynce na akumulatory ( po lewej stronie na stopniu ) brakuje śrub i linii łączeniach blach.

Siedzenia w przedziale bojowym wymieniłem na żywiczne, tych w kabinie kierowcy nie chciało mi się już robić od nowa.
Klamki w drzwiach u siebie wymieniłem.
Dodatkowo u siebie dorobiłem także hak który był zamocowany do liny w wyciągarce.
To by było chyba na tyle z tego co pamiętam ;o)


Pozdrawiam
Jacek
Pancerka w 1/15 - 1/16 http://bigmodel120.blogspot.com/
Bigmodel Walk Around http://bigmodel1200.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Bigmodel
 
Posty: 242
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trumpeter M16 Half Truck skala 1/16

Postprzez Artur » poniedziałek, 24 maja 2010, 15:33

Dzięki wielkie za podpowiedzi,widzę że takiej masy poprawek nie ogarnę, więc zrobię co najważniejsze i tyle.

pozdrawiam
Artur
Obrazek
Artur
 
Posty: 327
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:10
Lokalizacja: Białystok

Re: Trumpeter M16 Half Truck skala 1/16

Postprzez Paweł Czarnocki » czwartek, 27 maja 2010, 14:47

A mówiłem - sklej T-34\85 .
Zakup w MARTOLI portfela nie boli.
Avatar użytkownika
Paweł Czarnocki
 
Posty: 1289
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:32
Lokalizacja: Siedlce

Re: Trumpeter M16 Half Truck skala 1/16

Postprzez Artur » wtorek, 1 czerwca 2010, 19:36

Powoli do przodu,na czarny podkład nałożyłem kolor podstawowy i wash.Jedno zdjęcie z modelem w skali 72 ,dla porównania .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Artur
 
Posty: 327
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:10
Lokalizacja: Białystok

Re: Trumpeter M16 Half Truck skala 1/16

Postprzez klajus » wtorek, 1 czerwca 2010, 19:42

Czy zdjęcia są obrabiane jakimś programem graficznym?
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 13:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: Trumpeter M16 Half Truck skala 1/16

Postprzez Artur » wtorek, 1 czerwca 2010, 22:55

Czy zdjęcia są obrabiane jakimś programem graficznym?


Nie , nie są ,robione trybem automatycznym,na szybko ,nawet bez tła żadnego, aparatem Panasonic fz 8.
pozdrawiam
Artur
Obrazek
Artur
 
Posty: 327
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:10
Lokalizacja: Białystok

Re: Trumpeter M16 Half Truck skala 1/16

Postprzez klajus » środa, 2 czerwca 2010, 08:53

No to muszę powiedzieć, że zdjęcia i model super.
Powłoka malarska sprawia wrażenie bardzo czyste i delikatnej.
Mógłbyś napisać jakie farby, jakie rozcieńczalniki?
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 13:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: Trumpeter M16 Half Truck skala 1/16

Postprzez Artur » środa, 2 czerwca 2010, 11:56

Dziękuję za opinię , przy zdjęciach podstawa dla mnie to statyw i ustawienia na 5 sek wyzwolenia migawki, tak żeby uniknąć najmniejszych drgań.Model malowałem farbą vallejo 70887-rozjaśnianą bielą,rozcieńczaną zwykłą wodą,a podkład to czerń Pactry , też rozcieńczana wodą.
pozdrawiam
Artur
Obrazek
Artur
 
Posty: 327
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:10
Lokalizacja: Białystok

Re: Trumpeter M16 Half Truck skala 1/16

Postprzez Dumo » środa, 2 czerwca 2010, 12:37

Spory jest! Malowanie jak i wash bardzo fajnie i czysto.
Avatar użytkownika
Dumo
 
Posty: 796
Dołączył(a): sobota, 30 stycznia 2010, 12:09

Re: Trumpeter M16 Half Truck skala 1/16

Postprzez Artur » czwartek, 3 czerwca 2010, 16:48

Powoli do przodu ,zostało błocenie ,pigmenty,zacieki,zadrapania i wiele innych drobiazgów.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Artur
 
Posty: 327
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:10
Lokalizacja: Białystok

Re: Trumpeter M16 Half Truck skala 1/16

Postprzez Paweł Czarnocki » czwartek, 3 czerwca 2010, 18:08

Wiesz co ? Wstawianie na Forum zdjęć prawdziwego pojazdu i wmawianie kolegom, że to model jest nie na miejscu.
Zakup w MARTOLI portfela nie boli.
Avatar użytkownika
Paweł Czarnocki
 
Posty: 1289
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:32
Lokalizacja: Siedlce

Re: Trumpeter M16 Half Truck skala 1/16

Postprzez ROMAN » piątek, 4 czerwca 2010, 00:24

Cześć Artur.
Zawsze w Twoich pracach poza niezaprzeczalnymi walorami estetycznymi podobało mi się jak malujesz trzonki wszelkiej maści łopat czy temu podobnych saperskich wspaniałości. I tu to widać. Pięknie jest. Model faktycznie imponujących rozmiarów co pewnie wymusza trochę inne podejście do malowania, które jest takie jak sobie to wyobrażam, bo i kilka takich wielkoludów też musiałem dmuchnąć aerografem. Zdjęcie z tym maluchem obrazuje wielkość i aż nie mogę się oprzeć skojarzeniu - "malowanie ekologiczne, testowane na myszach". Jest dobrze...ale martwi mnie (wiesz jak jest, łatwiej krytykować z dystansu niż samemu w porę zauważyć) szew na oponie (choć może to cień w zdjęciu) ale jeśli nie, to pewnie jest to gumiak...jak pamiętasz wsadź do zamrażarki i na zimno obrabiaj pilnikiem (podobno, choć mnie ostatnio nie wyszło z cysterną Italeri). Inna rzecz to ujednolicenie barwą. Wiem, wiem wszystko malowane jak instrukcja w U.S.Army przykazała.....ale kanistry mogły mięć ciut inny odcień bo nie musiały pochodzić od tego pojazdu na polu walki (były pewnie wymienne jak dziś butle z gazem)....magazynki....różnie zniszczone i poobijane...czasem odbarwione bo też mogły pochodzić z różnych miejsc lub okresów. A jest jednakowo....byłyby lekkie kontrasty tym bardziej, że to olbrzym i wszystko widać bardziej niż w mniejszej skali ale to tylko moje tam takie dywagacje, tak też jest super......kibicuje dalej. A zdjęcie z lusterkiem to cukiereczek. ;o)


Pozdrawiam serdecznie
Ostatnio edytowano piątek, 4 czerwca 2010, 03:07 przez ROMAN, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 12:22

Re: Trumpeter M16 Half Truck skala 1/16

Postprzez Adam Obrębski » piątek, 4 czerwca 2010, 01:00

A ja jestem pod wrażeniem idealnie gładkiej powierzchni... ekstra.
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 19:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Trumpeter M16 Half Truck skala 1/16

Postprzez rollingstones » piątek, 4 czerwca 2010, 07:56

Malarsko to najlepszy z twoich modeli które oglądałem - podoba się
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 09:29
Lokalizacja: KIelce

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Chudy Ed i 14 gości