Geschutzwagen 17cm - Trumpeter 1/35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Geschutzwagen 17cm - Trumpeter 1/35

Postprzez badger » czwartek, 27 maja 2010, 18:26

Ponieważ dostałem reprymendę od takiego jednego pana że robił warsztat a galerii nie pokazał to pokazuje.
Mi osobiscie się podoba - jak ktoś ma inne zdanie i nie zdążył się wypowiedzieć na sPWM to proszę bardzo.
Pozdrawiam

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 07:34
Lokalizacja: Kraków

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Geschutzwagen 17cm - Trumpeter 1/35

Postprzez Mariusz 72 » piątek, 28 maja 2010, 19:00

Mnie osobiście też się podoba, choć nie wszystko ;o)
Np. ten karton w tle... Gratulacje!
War-sztat klik: Obrazek Obrazek Obrazek
Portfolio: klik
Avatar użytkownika
Mariusz 72
 
Posty: 1157
Dołączył(a): poniedziałek, 16 czerwca 2008, 23:33
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: Geschutzwagen 17cm - Trumpeter 1/35

Postprzez TomSven » piątek, 28 maja 2010, 20:12

Witam,

Świetny model,nie Mam się do czego przyczepić.Podoba Mi się też pozytywne nastawienie do modelu :)
Obrazek
Avatar użytkownika
TomSven
 
Posty: 157
Dołączył(a): piątek, 11 września 2009, 14:06

Re: Geschutzwagen 17cm - Trumpeter 1/35

Postprzez badger » poniedziałek, 31 maja 2010, 05:42

Dzięki koledzy jak widać po wypowiedziach i ruchu w tym wątku - to model furory nie zrobił :mrgreen:
Dzięki wielkie za te dwa posty - Mariuszowy z "litości" :P
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 07:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Geschutzwagen 17cm - Trumpeter 1/35

Postprzez Mariusz 72 » poniedziałek, 31 maja 2010, 16:38

Jacku ten model sporo traci bo otoczenie odejmuje mu urody.
Słabo wykończone boki podstawki, niedopracowane do końca figurki i ten nieszczęsny karton.
Widziałem już ładniejsze Twojej produkcji.
Słupy są zbyt podone do lufy. Generalnie wysokie patyki źle się komponują z tankami.
Wszystko wymaga odpowiedniej oprawy i pracochłonnego wykończenia.
Sam model jest bardzo fajny. Zwłaszcza podwozie mi się podoba.
Avatar użytkownika
Mariusz 72
 
Posty: 1157
Dołączył(a): poniedziałek, 16 czerwca 2008, 23:33
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: Geschutzwagen 17cm - Trumpeter 1/35

Postprzez badger » poniedziałek, 31 maja 2010, 16:54

No właśnie o takie wypowiedzi mi chodzi. Przyjęte jest że brak wypowiedzi określa słaby lub nijaki model. Wg mnie ten jest fajny , a rzadko podobają mi się własne modele. :P Pewnie będzie gdzieś do pooglądania może w Warszawie, albo w Lublinie, to wtedy ktoś coś dopisze.
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 07:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Geschutzwagen 17cm - Trumpeter 1/35

Postprzez Akahoshi » poniedziałek, 31 maja 2010, 17:48

badger napisał(a):Dzięki koledzy jak widać po wypowiedziach i ruchu w tym wątku - to model furory nie zrobił

Jak to ktoś już gdzieś niedawno napisał, taka specyfika forum. Też mi się nie raz nie chce odzywać w cudzych wątkach, gdy moje/mój świeci pustkami. Może dobrze zrobiłeś emigrując?

Wracając do modelu.
Ogólnie całościowo bardzo mi się podoba. Już na etapie budowy wiedziałem, że z niego "coś" będzie. Pojazd świetny, eleganckie podłoże, a ładnie pomalowanie figurki (Alpine Miniatures?) dopełniają całości.
Łyżeczka dziegciu w tym miodzie: Tak jak Mariusz napisał, niewykończona podstawka; pogięte druty na słupach; krzak przy słupie nie wygląda najlepiej, jak roślinka z akwarium.
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Geschutzwagen 17cm - Trumpeter 1/35

Postprzez uki761 » poniedziałek, 31 maja 2010, 18:20

Witam!Moim zdaniem fajna praca,dobra podstawka(]może ciut ciasna jak na mój gust),świetny pojazd.Wyrzuciłbym lub poprawił kukiełki-chyba psują odbiór.Zielenina wokół też bardzo fajna.
Ostatnio edytowano wtorek, 1 czerwca 2010, 18:00 przez uki761, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
uki761
 
Posty: 1280
Dołączył(a): piątek, 28 maja 2010, 18:07
Lokalizacja: poznań

Re: Geschutzwagen 17cm - Trumpeter 1/35

Postprzez ROMAN » poniedziałek, 31 maja 2010, 18:37

Model jak najbardziej bardzo pozytywny w odbiorze. Miło popatrzeć bo w nietypowej kolorystyce czego aż tak dużo podobnych malowań na forum nie ma. Figurki też całkiem, całkiem, ale nie dlatego że są piękne czy jak kto woli piękne inaczej tylko, że współgrają wizualnie z zielenią czy z pojazdem. Nie podoba mi się co Mariusz72 już wspomniał:
Mariusz 72 napisał(a):Słabo wykończone boki podstawki... i ten nieszczęsny karton...
Słupy są zbyt podobne do lufy. Generalnie wysokie patyki źle się komponują z tankami.

i może jeszcze dodam że druty zbyt rozczochrane.......i może lepiej gdybyś zrobił je jako pozrywane. Inna sprawa to bardzo duża doza statyczności w Twojej pracy. Diorama czy rozbudowana winieta nie może być prezentacją samego modelu tylko wycinkiem jakiejś sceny, więc powinna zawierać jakąś treść lub jak najwięcej dynamiki....a tu tego moim zdaniem brak .

pozdrawiam i gratuluje.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 12:22

Re: Geschutzwagen 17cm - Trumpeter 1/35

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 31 maja 2010, 18:42

Forum tworzą ludzie. Ci sami co na innych forach.
Nikt nikomu ust (klawiatury) nie zamyka, jeśli powstaje samolubny i niezrozumiały zwyczaj tylko "odbierania" i oczekiwania pochwał tylko w swoich wątkach, to tak to wychodzi.
Nie napiszesz innemu, to on nie napisze Tobie.
Z drugiej strony ja wolę dwie krytyczne i rzeczowe uwagi niż kilka stronic bezkrytycznego gładzenia przy żenujących "ulepkach".
Ale ja rozumiem, że każda pliszka swój ogonek (forum) chwali.

Wątek warsztatowy i galeryjny śledziłem z zainteresowaniem, bo lubię dobrze wykonane modele nietypowych konstrukcji. Nie wypowiedziałem się, bo choć mi się podobało, merytorycznie nic mądrego bym nie powiedział.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9932
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Geschutzwagen 17cm - Trumpeter 1/35

Postprzez marder4 » poniedziałek, 31 maja 2010, 19:00

Co do modelu to podpisuję się obiema rękami,świetny!Natomiast całość obrazu psuje podstawa,jakaś niedopracowana,robiona na chybcika,zbyt wąska.Kompletnie nie pasują mi mchy płonniki(trochę anachronizm),obecnie są ciekawsze materiały ,wierniej oddające florę.No i teren,przy tej masie ,na takim torfowisku zapadłby się po lufę.
Avatar użytkownika
marder4
 
Posty: 729
Dołączył(a): wtorek, 25 sierpnia 2009, 19:06
Lokalizacja: Gdynia

Re: Geschutzwagen 17cm - Trumpeter 1/35

Postprzez badger » poniedziałek, 31 maja 2010, 19:19

Widzicie wystarczyło trochę prowokacji - niestety też czystej prawdy.
Artku :arrow: widzisz nie da się aktywnie uczestniczyć w kilku forach, zabiera to sporo czasu niestety. Poza tym działy są tak rozbudowane że szukanie zabiera sporo czasu. Co do podstawki to tylko takie dopełnienie modelu który i tak zjada większą jej część.
uki761 :arrow: Dzięki za wypowiedź - kukiełki zostawię jak to napisał Mariusz to takie elementy "zapchajdziury"
Roman :arrow: dziękuję za opinię - druty już są napięte, to nie było budowane jako diorama i podstawka powstał tylko po to żeby ujednolicić kolekcję, dla łatwości i ochrony pojazdu przy transporcie, więc Twoje uwagi są ze wszech miar słuszne.
Piotrku :arrow: trochę mnie dotknąłeś tym że potrzebuję pochwał, powiedziałbym że nigdy o nie zabiegałem. To forum bardzo nieładnie mnie przyjęło, nie uczestniczyłem w burdach, starałem się stosować regulamin, a byłem często sprowadzany na ziemię ortografią brakami przecinków i innymi tekstami nie obowiazującymi dla pozostałych.
Nie chwalę za bardzo starego PWM bo pewnie o tym mowa, jedno i drugie ma swoje słabe i mocne strony co nie zmienia faktu że pancerka zaczyna być wymarłym gatunkiem.
Nie jestem jakimś dobrym modelarzem po prostu sprawia mi to przyjemność i naprawdę nie oczekuję pochwał.
Co do tego forum to ewidentnie brak mu lidera (zresztą nie tylko temu), takie jest moje zdanie. Troszeczkę martwią mnie te ciągłe rozłamy, ale może tak musi być. Ja ze swojej strony życzę ekipie konsekwencji i wytrwania w pracy. Widze że jest bardziej merytorycznie to pewnie znajdę trochę więcej czasu na pokazanie swoich prac, poczytanie wypowiedzi innych i może uda mi się w czymś komuś pomóc - szczególnie młodzieży bo ja już "dziadek" i pracami swoimi świata nie zawojuję.

Marderku - oczywiście przyznaję Ci rację, tak jak pisałem wyżej - nie miałem zamiaru robić dioramy i wyszło takie paskudztwo ;o)
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 07:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Geschutzwagen 17cm - Trumpeter 1/35

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 31 maja 2010, 20:16

badger napisał(a):Piotrku :arrow: trochę mnie dotknąłeś tym że potrzebuję pochwał, powiedziałbym że nigdy o nie zabiegałem. To forum bardzo nieładnie mnie przyjęło, nie uczestniczyłem w burdach, starałem się stosować regulamin, a byłem często sprowadzany na ziemię ortografią brakami przecinków i innymi tekstami nie obowiazującymi dla pozostałych.

Przepraszam, w uogólnieniu zastosowałem formę drugiej osoby, przez co może zbyt osobiście to odebrałeś. Przejrzałem Twoje wątki i nie zauważyłem szykan, po prostu niektórzy z moderatorów bardziej rygorystycznie i literalnie przestrzegali regulaminu, obecnie jak pewnie zauważyłeś, po uwagach forowiczów, podejście jest nieco bardziej liberalne. Cieszę się że nie dotrzymujesz słowa ;o) i nie spełniasz gróźb odejścia.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9932
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Geschutzwagen 17cm - Trumpeter 1/35

Postprzez spiton » poniedziałek, 31 maja 2010, 20:24

Fajne figurki.
Pojazd na Twoim normalnym(wysokim) poziomie.
Śmiem jednak twierdzić, że przy jeździe po błocie bez błotników, burty pojazdu wyglądałyby inaczej.
Zawsze żałuję, że wnętrza Twoich modeli są w środku. Gdyby dało się je wywrócić na druga stronę jak koszulkę, to by dopiero się działo. Piszę to jako fan sposobu w jaki malujesz wnętrza.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Geschutzwagen 17cm - Trumpeter 1/35

Postprzez Kosynier » poniedziałek, 31 maja 2010, 20:44

Jak dla mnie bomba, ale chyba na 6 zdjęciu widać odcisk palca. Co i tak nie zmienia pozytywnego odbioru modelu.
Avatar użytkownika
Kosynier
 
Posty: 433
Dołączył(a): wtorek, 25 listopada 2008, 22:44

Następna strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości