*[GAL]* Spitfire Mk.Vb RF*D EN951, Tamiya, 1/48

Złośnice gotowe na bal...

*[GAL]* Spitfire Mk.Vb RF*D EN951, Tamiya, 1/48

Postprzez Salva » niedziela, 20 czerwca 2010, 15:40

Witam w mojej pierwszej lotniczej galerii :) Jednak, wbrew złośliwym plotkom, udało mi się skończyć jakiś model :)

Miały być zdjęcia w plenerze i jeżeli tylko uda mi się coś takiego zrobić to dorzucę z 2-3 zdjęcia. Tymczasem:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zadowolony jestem przede wszystkim z pracy nad modelem, dostarczył mi sporo frajdy. A efekt? Ja jestem zadowolony, będzie cieszył na półeczce. Jestem też jednak świadomy większości błędów i niedociągnięć.

Zachęcam do komentowania a ja zabieram się za Hurricane'a. Mam nadzieję, że powstanie szybciej niż ten Spit :)
Pozdrawiam, Krzysztof Salwiczek
------------------------------------------------------------------------------------------
Obrazek
Na warsztacie:
Hispano-Nieuport NiD-52 - Azur 1/72
Avatar użytkownika
Salva
 
Posty: 320
Dołączył(a): czwartek, 5 czerwca 2008, 16:51
Lokalizacja: Szamotuły

Reklama

modele polskich samolotów

Re: *[GAL]* Spitfire Mk.Vb RF*D EN951, Tamiya, 1/48

Postprzez Stratocaster » niedziela, 20 czerwca 2010, 16:48

Oprócz pierwszego zdjęcia pozostałe są nieostre. Może pokusisz się o zrobienie lepszych zdjęć? Sam model wygląda na precyzyjnie i czysto zrobiony, ale ciężko powiedzieć i do końca ocenić przez tę "mgiełkę".
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:00
Lokalizacja: Łódź

Re: *[GAL]* Spitfire Mk.Vb RF*D EN951, Tamiya, 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 20 czerwca 2010, 21:39

Po pierwsze przydałyby się zdjęcia z widokami z góry i dołu. Po drugie jak na moj gust trochę za bardzo się błyszczy. Po trzecie szachownice są przesunięte w poziomiem względem siebie. Po czwarte ogólnie podoba się.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: *[GAL]* Spitfire Mk.Vb RF*D EN951, Tamiya, 1/48

Postprzez Dominik » poniedziałek, 21 czerwca 2010, 12:47

Bardzo fajny Spitfire Ci wyszedł. Może i czysty, ale mi się podoba (choć inni pewnie się będą czepiać, że czyścioch). Jedyna uwaga to zdjęcia. Zrób nowe, wyraźniejsze.

Pozdrawiam
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: *[GAL]* Spitfire Mk.Vb RF*D EN951, Tamiya, 1/48

Postprzez Mac Eyka » poniedziałek, 21 czerwca 2010, 13:22

E nie no normalnie fajowego tego Spita zrobiłeś,.
Taki czyścioch i w ogóle.
Troszku można było go podbrudzić, to tu to ta, ale ogólnie gratuluje.
No ale wiesz o co chciałem się przy okazji zapytać.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3031
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: *[GAL]* Spitfire Mk.Vb RF*D EN951, Tamiya, 1/48

Postprzez Salva » poniedziałek, 21 czerwca 2010, 18:10

Dziękuję za pierwsze komentarze. I trochę się potłumaczę ;)

Czyścioch :arrow: Tak jak pisałem, to mój pierwszy skończony samolot. Mam teraz więcej satysfakcji z tego czysciocha niz ze spartolonego nieudolnym podniszczaniem modelu. Na ślady eksploatacji naprawdę przyjdzie jeszcze czas chociaż nie wyobrażam sobie żebym w przyszłości brudził i obijał modele bardzo, nie moja bajka. Pewnie kupię sobie jakiś najtańszy model, skleję go bez kokpitu i tym podobnych i na samej takiej bryle spróbuję poćwiczyć co nieco z okopceniami i obiciami.

Zdjęcia :arrow: Faktycznie trochę rozmazane. Robione bez statywu, z ręki. Trzeba będzie kupić lub chociaż pożyczyć na początek. Opanowuję póki co ustawianie balansu bieli, pomiary światła itp.

Śmigiełko :arrow: Się kręci :)
Pozdrawiam, Krzysztof Salwiczek
------------------------------------------------------------------------------------------
Obrazek
Na warsztacie:
Hispano-Nieuport NiD-52 - Azur 1/72
Avatar użytkownika
Salva
 
Posty: 320
Dołączył(a): czwartek, 5 czerwca 2008, 16:51
Lokalizacja: Szamotuły


Powrót do Merlin Spitfire - Galeria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość