Carro Armato M13/40 STANDARD, Tamiya, 1:35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Carro Armato M13/40 STANDARD, Tamiya, 1:35

Postprzez KoValus » niedziela, 27 czerwca 2010, 23:35

Poskrobałem trochę te odpryski (niestety ucierpiały na tym kalki), dorobiłem podstawkę i oto efekt:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Kamil
Pozdrawiam
Kamil
KoValus
 
Posty: 97
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 19:55
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: Carro Armato M13/40 STANDARD

Postprzez Tomek Hejmo » niedziela, 27 czerwca 2010, 23:55

No tak rzutem na taśmę kolega zdążył :D

Tomek
Avatar użytkownika
Tomek Hejmo
 
Posty: 2063
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:00

Re: Carro Armato M13/40 STANDARD

Postprzez klajus » niedziela, 27 czerwca 2010, 23:56

Szybka relacja - inbox i galeria.
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 14:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: Carro Armato M13/40 STANDARD

Postprzez Iwan » poniedziałek, 28 czerwca 2010, 22:03

Podstawka ładna, model też nie jest zły. Odpryski - większość można zaakceptować, ale niektóre mi się nie podobają. Poza tym nieco okopciłbym lufę i wyrównał zakurzenia na gąsienicach - zauważ, że z przodu (zdjęcie DSC00704) gąsienice są dość mocno ubrudzone, a na zdjęciu DSC00709 widać, iż ta po lewej stronie jest niemal czysta.
Jednak ogólnie model zrobiony przyzwoicie.
I jeszcze jedna uwaga: jeśli fotografujesz na jakimś tle, zwróć uwagę na to, aby tło zajmowało cały kadr (a nie jak tutaj - na kilku zdjęciach widać "czarne dziury"). A nawet jeśli się nie uda - nawet w najprostszych programach graficznych można przyciąć i odpowiednio wykadrować obraz.

Michał
Pozdrawiam
Iwan
Avatar użytkownika
Iwan
 
Posty: 138
Dołączył(a): niedziela, 26 października 2008, 09:15
Lokalizacja: Jarosław

Re: Carro Armato M13/40 STANDARD

Postprzez KoValus » poniedziałek, 28 czerwca 2010, 23:42

Klajus, zamieściłem prawie całą relację:) Ja budowałem M13/40 z zestawu Tamiyi, sam in-box zamieścił kolega, który budował M13/40 z zestawu Italeri:)

Michał, zawinił pośpiech, masz rację z tymi fotkami, bałem się jednak, że nie zdążę przed 24, więc wrzucałem jak leci. Dzięki również za zwrócenie uwagi na gąsienicę (nie wiem, czemu tego nie zauważyłem). Odpryski były na początku mocno przesadzone (co widać na zdjęciach z relacji), poprawiałem je skrobiąc delikatnie farbę skalpelem. Jest to element nad którym musz mocno popracować:).

Generalnie popełniłem trochę błędów, ale sporo się też przy nim nauczyłem. Jak się konkurs rozstrzygnie, to zrobię jeszcze kilka poprawek i dodam porządniejsze zdjęcia.

Pozdrawiam
Kamil
Pozdrawiam
Kamil
KoValus
 
Posty: 97
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 19:55
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości